Kapitalizem uničuje našo mladino

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
Strokovnjaki opozarjajo na negativne posledice kapitalizma, ki se vedno bolj čutijo v družbi.

Ponudniki študentskega dela ugotavljajo, da se tudi študentje in dijaki izogibajo dela v panogi kjer je slabo delovno okolje, nizka urna postavka in neurejen delovni čas.
Delodajalci, ki ponujajo več, torej osem ali deset evrov, bodo lažje dobili delovno silo kot tisti, ki ponujajo postavke od pet do šest evrov na uro.
Sogovorniki, podarjajo, da študentje delajo za to, da bi nekaj zaslužili.

vir: RTV Slovenija

giphy.gif
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
nivo rtvja.
jaz sem ga že kar navajen.
ni za zanemarit dejstva da ima skoraj polovica prenizko izobrazbo za tisto delovno mesto katerega zasedajo v "javni hiši"...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Ni to nivo RTVja.
Če pogledaš jamranje Brexiterjev, da sedaj primanjkuje delovne sile ... v resnici ja, za delat veliko plačat malo jih primanjkuje, ker je socialna država, bedna kot je, boljša od tega. Da pa bi ponudili višjo plačo in boljše pogoje, pa ne. Raje uvoziti iz bivših kolonij. On bo poceni vozil (in zraven študiral, kaj so vse te odvečne komande na vozilu), ona in njunih n pa na sociali. win win.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
A sem tu videl oglas, da iščejo enega profija za video editing. Omenjen je bil je softwer, ki satane 1700 letno ali 300 mesečno. Znanje u 'nulo'!
Verjetno tudi tu pro bono.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.376
2.024
113
Strokovnjaki opozarjajo na negativne posledice kapitalizma, ki se vedno bolj čutijo v družbi.



vir: RTV Slovenija

giphy.gif
Mularija bi rada dobila dobro plačo, delat ne zna pa nič.
Da mularija ne zna in noče delat in se tudi noče naučit delat, ni kriv kapitalizem, ampak vzgoja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ni to nivo RTVja.
Če pogledaš jamranje Brexiterjev, da sedaj primanjkuje delovne sile ... v resnici ja, za delat veliko plačat malo jih primanjkuje, ker je socialna država, bedna kot je, boljša od tega. Da pa bi ponudili višjo plačo in boljše pogoje, pa ne. Raje uvoziti iz bivših kolonij. On bo poceni vozil (in zraven študiral, kaj so vse te odvečne komande na vozilu), ona in njunih n pa na sociali. win win.
To je darilo vlade kapitalistom. Vlada, namesto da bi prisilila domače brezposelne uvaža poceni tujo delovno silo, da kapitalisti služijo s poceni delovno silo. Državo pa to fajn košta, domačim brezposelnim plačuje socialno, uvoženim družinam pa tudi + šola otroke.

Pa saj pri nas je podobno.