KANALIZACIJA

alfabeta1212

Zelenc'
17. nov 2009
3
0
1
Pozdravljeni
mene pa zanima če kdo od vas ve, če kje u Slo obstajajo kakšni čitalci/števci kanalščine? Oz tako, kot je recimo pri vodovodu?
kolikor porabiš, toliko vode plačaš.

Me pa zanima, če je pr kanalizaciji tudi možno namontirat števec, da se odčita 1-2x letno dejanske odplake v kanal? Je šansa, ali brcam v temo?
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kolko vode porabiš, toliko je tudi odplakneš... pač še z malo dodatki.

Kaj praviš?
smile-1.gif
ta sistem se uporablja za obračun odplake.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
dalo bi se že to narediti. kolikor jaz vem tega noben ne dela - predrago in zapleteno. ponavadi se obračunava glede na porabljeno vodo
ponekod se odšteje voda iz "zelene pipe" če ta obstaja
ponekod pa imajo še dodatek na meteorne vode - nek pavšal glede na kvadraturo strehe in dvorišča. pač kakor si vaško-občinski veljaki zamislijo tako potem je
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Osnova za obračun kanalščine je pač porabljena voda. Tukaj se ne bo možno nič izognit.

Kdor uporablja meteorno vodo - deževnico, a itak ne gre preko števca (vodovodnega) in se tudi posledično kanalščine ne plačuje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
vincent: wrong:
Stariši imajo štirno, pa kljub temu "veselo" plačujejo takso za obremenjevanje okolja z odpadnimi vodami....ki je neko "povprečje/osebo" za slo. O vodovodu že desetletje sanjajo (vodovod je sicer 50 m stran, brez vodovoda je 5 hiš) o kanalizaciji še niti to ne....
Če bi starši porabili "povreččje" bi gasilci lahko vsak dan bili s cisterno na dvorišču, tako pa jih še ni bilo.

Aja občina DOmžale sux
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Toje drugo (verjetno nimajo vodovoda?)

Govorim za primer da si priklopljen na vodovod (hkrati plačuješ še kanalščino) imaš pa na vrtu cisterno kamor se ti steka deževnica (ali ka drug vir) ki ga potem uporabljaš za WC kotličke, zalivanje,...