Kaminska peč - peleti

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
635
211
43
Urejam starejši vikend. Cca 40m2, kuhinja dnevna soba, spalnica in kopalnica ter mini hodnik ter mini shramba.
Najprej sem razmišljal o toplozračnem kaminu v dnevni z vodenim zrakom v kopalnico in kuhinjo. To bi bila verjetno najcenejša varianta. Dimnik je mislim da premera 100(salonitna cev skozi streho). Po prebiranju zapisov o peletnih kaminih sem opazil precej pomislekov o hrupu in na splošno slabi kvaliteti peči.
2. variata je da postavim malo bolj resno peč z vodnim izmenjevalcev postavljeno v shrambi gledal sem : Biodom C 15biodom .
Tukaj mi potegne za sabo razpeljavo ter 3 radiatorje. Baje? da gre dimnik lahko zgolj skozi steno.
Tu bi poskušal pridobiti sredstva Ekosklada(60%) in možno da bi bil strošek približno enak.

Ima kdo kakšne izkušnje oz. nasvet? Zanima me tudi kater model kamina imate.
Hvala
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Lokaterm kaminska peč na drva.

- Dovod svežega zraka od zunaj za gorenje FI 100.
- Dimnik FI 150.
- Razvod zraka so odprta vrata v majhnem vikendu.
- Če je to premalo, el. radiator, več izvedb.
- Za toplo vodo, v kopalnico el. bojler 50l, topla voda 15 minut po priklopu.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Jest ga imam v dnevni na pelete, če bi še enkrat kupoval bi kupil s priklopom na radiatorje, tako se mi je pa ponudil nakup malo rabljenega, ki je sicer hrupen a se navadiš, pač da so ogreti vsi prostori na 20 je v pri odprtih vratih v dnevni 23.
Dimnik sem pa speljal direktno skozi steno, če imaš vikend preveč izoliran si napelji še dovod svežega zraka, ker mi je v kombinaciji z napo prihajalo do podtlaka.
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
635
211
43
Afna kje je problem? Jst sem slišal sicer za centralne da je Biodom dobra izbira.