Kaminska peč na pelete

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.462
1.844
113
na temni strani lune
Kako se kaj obnesejo tele kaminske pečke na pelete.

Za ogrevat bi imel cca. 12m2 kuhinje in cca. 15m2 dnevne sobe, kateri sta med seboj povezani z prehodom + če bi se preveč segrevalo bi odprl vrata na hodnik na katerem je vhod še v WC ter stopnišče v zgornje nadstropje kjer so spalnice.

Takale kaminska pečka bi bil samo dodatek centralni kurjavi na drva (ambient + manj jajcanja z kurjenjem
grin1.gif
za prehodna obdobja, jutra in daljše odsotnosti z doma)

Peči za CK nebi še menjal ker je stara 3 leta + drva so poceni
grin1.gif
, tako da iščem nekaj za zraven.

Cene peči katere sem gledal se vse vrtijo tam okoli 1000-1500€, razlik med njimi pa ne poznam.
Zanima me pa predvsem kvaliteta peči ter približna poraba peletov.

P.S.
Na fasadi imam 10cm tervola
rolleyes-1.gif
ter lesena okna z enojnim termopanom.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Kako se kaj obnesejo tele kaminske pečke na pelete.

Za ogrevat bi imel cca. 12m2 kuhinje in cca. 15m2 dnevne sobe, kateri sta med seboj povezani z prehodom + če bi se preveč segrevalo bi odprl vrata na hodnik na katerem je vhod še v WC ter stopnišče v zgornje nadstropje kjer so spalnice.

Takale kaminska pečka bi bil samo dodatek centralni kurjavi na drva (ambient + manj jajcanja z kurjenjem
grin1.gif
za prehodna obdobja, jutra in daljše odsotnosti z doma)

Peči za CK nebi še menjal ker je stara 3 leta + drva so poceni
grin1.gif
, tako da iščem nekaj za zraven.

Cene peči katere sem gledal se vse vrtijo tam okoli 1000-1500€, razlik med njimi pa ne poznam.
Zanima me pa predvsem kvaliteta peči ter približna poraba peletov.

P.S.
Na fasadi imam 10cm tervola
rolleyes-1.gif
ter lesena okna z enojnim termopanom.

oj,si še živ
evil.gif

poglej si kaminske peči na spletni strani SELTRONA upam da boš kaj našel za sebe

pa lep
pozdrav.gif
na PRIMORSKO
 

Zetor

Pripravnik
6. apr 2010
451
2
16
Poznam cloveka ki je dal lep kupcek za kamin na pelete , sedaj ko v miru in tisini pociva v dnevni sobi mu jetra razjeda zvok polza ki mece pelete v kurisce.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Zetor pravi:
Poznam cloveka ki je dal lep kupcek za kamin na pelete , sedaj ko v miru in tisini pociva v dnevni sobi mu jetra razjeda zvok polza ki mece pelete v kurisce.

vse je možno
13.gif


pozdrav.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Jaz tudi gledam te peči, sicer za priključit na obstoječi sistem in za uporabo kot prva izbira. Štedilnik / centralno nekako ne mislim ven metat, vsaj dokler še dela.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Citat:
Uporabnik Zetor pravi:
Poznam cloveka ki je dal lep kupcek za kamin na pelete , sedaj ko v miru in tisini pociva v dnevni sobi mu jetra razjeda zvok polza ki mece pelete v kurisce.

točno to.
glasne so ko pes!
Peleti sodijo žal le v kurilnico...
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
876
19
18
Ljubljana
zdravo,

imam palazzetti martha idro, porabi kolikor rabis (prilagaja moč), zalogovnik (30kg peletni) drzi od 1-3dni

glasnost: zraven meditacija verjetno ne bo uspešna... ko pa gledas TV se ga pa "ne slisi"

lp