Kam z odsluženo zamrzovalno skrinjo?

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Torej, prišel je čas za menjavo zanič hladilnika in zanič zamrzovalne skrinje (oboje staro 20 let+) z novo - 1 smo zamenjali že lani in v letošnjem letu plačali celih 7 jurjev manj elektrike, tako da se menjava na dolgi rok izplača sama po sebi
cheer.gif


Ker pa obe skrinji vsebujeta še stari ozonu škodljiv hladini plin (R22), me zanima kako se ju znebiti? Če bi bilo državi kaj do varovanja okolja, bi si predstavljal, da bi ga sami odpeljali, ampak...
tongue-1.gif
Imamo kakšnega normalnega trgovca, ki bi ju vzel po sistemu saro za novo in poskrbel za ekološko uničenje - po možnosti tako, da sam pripelje novega in odpelje starega?

Če počakam na kosovni odvoz odpadkov, bo še isti dan kdo odmontiral kompresor, plin pa izpustil v zrak
rolleyes-1.gif


Hvala za pomoč
smile-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Če deluje, lahko komu podariš.



Nekatere občine omogočajo, da na lokalno deponijo sam zastonj pripelješ tak "kosovni odpadek".



Npr. na deponiji Dob: "Za občane občin Domžale, Mengeš, Trzin, Lukovica, Moravče je odlaganje odpadkov, pripeljanih z osebno prikolico, oziroma do 2m3 brezplačno."



Ali v Postojni: "Občanom, ki so vključeni v reden odvoz komunalnih odpadkov iz gospodinjstev je omogočena brezplačna oddaja odpadkov v Zbirni center. Za preostanek odpadkov, ki jih v Zbirni center ni mogoče oddati, in se jih dokončno oskrbi z odlaganjem, pa je občanom na odlagališče Stara vas dovoljena brezplačna oddaja slednjih v količini ene avtomobilske prikolice letno."
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Oboje sicer še (zelo) pogojno deluje, ampak tega podarjanja (beri: posiljevanja žlahte s starim klumpom) imam že dovolj...
tongue-1.gif


Žal obe deponiji ne prideta v poštev, bi se moral preseliti...
tongue-1.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Kaj pa če bi poiskal pooblaščeni servis za tvojo skrinjo in jih vprašal če bi lahko oni "pozaugali" plin, potem se pa rešiš skrinje.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Če kupiš v Big Bangu, ti bodo zastonj odpeljali staro skrinjo. Pomoje, da če boš dal fantom za kavico ali dve, ti bodo pa še ta drugo odvlekli b.p.
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
In tudi GA, d.d., , seveda. So z veseljem odvlekli naš stari pralni stroj. Ne spomnim se, ali je bilo kakšno simbolično doplačilo.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
No, dobro, sem samo hotel pomagat človeku po svojih močeh. Lahko pa še povem, da ima BB edini (oz. eden redkih) poleg dostave še brezplačen vnos v stanovanje
cheer.gif
.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ne vem, zakaj si tisti post vzel tako osebno.
confused-1.gif


Ker res ni ciljal na nobenega od vas.

Dva sta napisala, da odpeljejo, pa me je zanimalo, če so res taka dobrodelna ustanova (v SLO tega ponavadi ni) ali pa jih kdo suva v rit.



Pa sem si vzela pol ure in izbrskala tole uredbo.
wink-1.gif


In ugotovila, da se jih suva v rit...
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Mal heca: če si ga sam nesu si pa res ornk dec, svaka čast
grin1.gif


Drugače pa ja, zanimivo, tut sam nism vedel da ti morajo odpeljat..
Glede dostave, ne vem čo so nam že kdaj sploh kej prpelal, kaj šele po štengah nesl
grin1.gif
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Mal heca: če si ga sam nesu si pa res ornk dec, svaka čast
grin1.gif
So mi rudl posodl pa sm mal improviziru
smile-1.gif
, he he.

@kozarčica: sej nisem nič hud
nahrung002.gif
...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Dostava- do vrat bloka oziroma hiše, v stanovanje, hišo , kopalnico klet ti ne bo nihče nosil, razen če ga boš "podmazal"
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Dostava na dom, to pomeni, da dobiš naročeno pred vrata stanovanja, hiše, barake, karkoli . . .

Jaz sploh ne pričakujem, da bo kdo sploh prinesel robo pred moja domača vrata. Vedno mi delujejo ti vozniki kot, da so bolj hitre narava, komaj čaka da vrže robo ven in gre naprej.
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:

Ne vem, zakaj si tisti post vzel tako osebno.
confused-1.gif


Ker res ni ciljal na nobenega od vas.

Dva sta napisala, da odpeljejo, pa me je zanimalo, če so res taka dobrodelna ustanova (v SLO tega ponavadi ni) ali pa jih kdo suva v rit.



Pa sem si vzela pol ure in izbrskala tole uredbo.
wink-1.gif


In ugotovila, da se jih suva v rit...
tongue-1.gif




Lepo, da si tole izbrskala. Včasih človek res ne ve, ali je kakšna stvar njegova pravica ali zgolj dobra volja prodajalca. Pri GA se mi zdi, da sem doplačal jurja našega denarja ali nekaj takega, in da so dečki iz poštine dostave pljunili v roke in odnesli stari pralni stroj. Ga ni čez neboleč hrbet. Že samo škatlica Nalgesina je skoraj toliko, kot takšna storitev.
 
Nazadnje urejeno:

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
kaj a ti pričakuješ da bo ta plin dejansko neškodljivo odstranjen? only in your dreams ...... četudi bi dal (če bi obstajala) kaki vladni organizaciji to ekološko varno odstranit bi šel ta plin kar lepo v zrak, glavno je da bi oni masno pokasirali ...... a mogoče kaj naredijo za to kar ti plačuješ bilokatere okoljske davke? ja saj res, nardijo; pa veš kaj? masno kasirajo! ............ tak da ti svetujem da kr pokličeš najbližje cigane; ti bojo oni odnesli iz stanovanja, odpeljali in biološko razgradili
grin1.gif