Kam z oblekami

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.369
231
63
Kras
www.mtl.si
Nabralo se je nekaj (dobro ohranjenih) kosov oblek, ki niso več aktualne. Kam se da to oddati, ali vržemo vse skupaj v bližnji kontejner za smeti?

PS: Baje nekateri naj ne bi sprejemali, če niso oprane, itd.. Vse je lepo oprano in zloženo.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.596
188
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ti kr nes na Poljansko, mal naprej od Pinkija... tam je zavetišče za LJ brezdomce in mislim, da niso kej dosti zbirčni...
wink-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.683
1.601
113
to so buče da ne sprejemajo, res pa je da ne sme bit potrgano ipd, kar je tudi logično. rajši daj na kaki karitas, zavetišče,..., boljše kot keson
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Po Ljubljani imaš kontejnerje, na katerih piše Humana. Tja lahko vržeš rabljene obleke, da so prej oprane pa ni pogoj.
 

Baloo

Pripravnik
2. nov 2007
938
0
16
Pa še to: najbolj zaželjena oblačila so: spodnje perilo, nogavice, kopalke, kratke majce in kratke hlače, obuvala za poleti; - gre za stvari na kateri marsikdo sploh ne pomisli, da bi jih dal kamorkoli drugam, kot v smeti

zelo veseli pa bodo tudi rjuh in posteljnine, pa tudi brisač

Poleg kontejnarjev Humana (http://www.humana.si/lokacije.php?obmocje=18), pa oblačila sprejemajo tudi na Karitasu (http://www.karitas.si/predstavitev/skofijske.php) in Rdečem križu (http://www.rks.si/sl/Rabljena_oblacila/)
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Humana
zmaga.gif
je pa fino, da so obleke v vrečkah, prav tako čevlji in podobno. Da pač ni vse streseno notri.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.348
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ne da se v vrecah dat not... ker so premajhne odprtine... oz. so tako cudno narejene da kaj vecjega sploh ne gre not... Sem imel v vrecah, pa sem moral vse ven strest in potlacit noter skozi tisto majhno odprtino...

Sem ravno pred kaksnim mesecem iskal resitev... Sem sel na http://www.humana.si/lokacije.php?obmocje=18 in si sprintal seznam zbiralnih mest... se vsedel v avto, vtipkal prvi naslov v Garmina... in sel... Izgleda te kontejnerje zelo redko praznijo... ker mi je uspelo sele pri osmem kontejnerju v Ljubljani najti takega, da je slo spolh kaj notri...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
no jaz poznam cloveka, ki ima v lasti trgovino z oblacili in ker ni mogel prodati zimske kolekcije, razprodaje pa se mu ni ljubilo delati, je za nekaj tisoc eur NOVIH oblek z NEPOTRGANIMI DEKLARACIJAMI daroval ORIGINALNO zapakirane rdecemu krizu.

kaj se je zgodilo? zavrnili so VSE!! ker jih niso imele potrdila, da so bile oprane v cistilnici.

hysterical-1.gif


poloznice od unicefa ze od nekdaj trgam, ocitno bom sedaj isto delal se s prispevki za rdeci kriz, karitas ipd.. zal mi je, da sem lokalnemu gasilskemu drustvu namenil tisti procent od davkarije, ne vem zakaj bi sicer potrebovali cisto novega range roverja V8?
rolleyes-1.gif


ves kaj ti predlagam, podobno delam sam. pozimi imam kaksno staro bundo, pulover v kufru in ko grem na obisk v ljubljano in vidim reveza na cesti mu pac das in je, se za kaksen pir zraven... tistim cepcem na rdecem krizu pa hvala lepa.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
točno tako...tiste odprtine so velike za en A4 format.....smo delali čistko sezone pa se je nabralo od cele familije 4 vreče po 120 litrov....roba vsa zlikana in oprana....ven iz omare pobrana....
in kam sedaj da nesem to...stojim pred tistim rumenim cnt in gledam če ima kje kak zatič da odprem kak malo večji pokrov....itak da ni nič....sedaj pa ne mislim tam pol ure sredi ceste prebirat in metat kos za kos oblačila noter....
....nato pride en starejši možakar mimo...in vpraša če potrebujem kakšno pomoč......nato sva šla do njegovega avta (101) in sem mu dal vso robo....
v nasprotnem primeru bi romala direkt v koš za smeti....sedaj uporabljam odvečna, premajhna oblačila kot krpe v delavnici....
 

GFors

Pripravnik
12. okt 2007
406
0
16
Obišči stran
V Karitasu na Poljanski vse vzamejo. Jaz sem prinesel oprane obleke in ni bilo problema. Sprejmejo pa tudi posodo, kuhinjske pripomočke, celo pepelnike, eno stensko uro so tudi z veseljem vzeli, skratka vse, kar zna bi za nekoga drugega uporabno.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
confused-1.gif


V KR mamo take, da se zgoraj odpre nekakšen predal-polica, nanj daš vrečo in ko zapreš nazaj, vreča pade v kanto. Seveda če je še dovolj prostora.

Vrži v avto pa oddaj v KR
grims-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
to so buče da ne sprejemajo, res pa je da ne sme bit potrgano ipd, kar je tudi logično. rajši daj na kaki karitas, zavetišče,..., boljše kot keson
Ne vem kako je danes, ampak pred leti so imeli tudi obdobja, ko niso sprejemali oblačil, ne glede na stanje.

Da ne govorim o tem, da smo nesli po pokojnem očetu za dva avtomobila oblek in obutve na Rdeči križ (vse oprano in zlikano) in pribije človek na sprejemu: "Te čevlje bom pa kar jaz vzel, so skoraj novi in še moja številka."

Od takrat naprej ne plačam več ene položnice za RK, Karitas ipd...
Raje dam direktno ljudem na cesti.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.663
501
113
41
povsod malo
Na Rdečem Križu v Radovljici ne komplicirajo s tem, da more bit vse tip top oprano pa zlikano pa ne vem kaj še.
Gospe pač pregledajo, če je ok gre v police drugače pa v vrečo pa se za njih najde ena rešitev redko kaj res vržemo v smeti.
Je pa res, da ne moreš nekomu dat strgano in usrano obleko (to je bilo res) sej večina, ki jih hodi k nam dobi na vsake x mesecev še pralni prašek.
Najbolj se pa išče spodnje perilo vseh velikosti, nogavice... tud bunde se sredi poletja ne bomo branil
grin1.gif


Ne vem ali je hecno ali ne ampak ko so bile poplave v Železnikihso vsi nosil za njih s poudarkom za njih za Kropo se pa nihče ni spomnil, čeprav jih je podobno poplavilo.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Citat:
Uporabnik ggg pravi:

poloznice od unicefa ze od nekdaj trgam, ocitno bom sedaj isto delal se s prispevki za rdeci kriz, karitas ipd.. zal mi je, da sem lokalnemu gasilskemu drustvu namenil tisti procent od davkarije, ne vem zakaj bi sicer potrebovali cisto novega range roverja V8?
rolleyes-1.gif

Zato, da se lahko po vasi z njim vozijo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.683
1.601
113
očitno so rdeči križ neki jaki frajeri, na karitas jaz zvozim vsaj 1 krat letno nekaj oblačil, pa so vedno izredno veseli biločesa, nikoli nič ne komplicirajo. Dobro da vem da ne grem blizu rk