Kam vezati denar?

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Pozdravljeni

Zanima me, kje je trenutno najugodneje(obresti?), oz kam vi predlagate, da se da vezati nekaj denarja? Na to se ne spoznam najbolje, zato rajši vprašam
rolleyes-1.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Baje se splača vlagat v srebro in zlato. Srebro naj bi bilo podcenjeno. Mal razišči v to smer.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
To misliš na banko? Vsaka banka ima svojo stran na netu in tam objavljene obresti. Obresti se višajo glede na čas vezave in na znesek.

Sparkasse ima kar dobre obresti, 3,9% letno. Gorenjska banka ima nekaj manj, ostalih ne spremljam trenutno.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
nlb do konec maja 5% za vezavo za 13 mesecev...
unicredti pa polovico po 5,25% letno pa polovico v sklad...
a banka ma 4,7% letno če se ne motim
dbs ma nad 14000€ in nad 12 mesecev 5.00%...

tako da meni se zdi da ima sparkasse s 3,9% slabo ponudbo...
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
pozabil prej: kje se najbolj splača varčevati v dolarjih (že imaš 10k dolarjev, želiš pa varčevati za dalj časa (konkretno se gre za varčevanje za otroka))...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
V Ameriki ? Pri nas ne bo nihce tvegal z visokimi obrestmi za dolar, pac dajo kar dobijo sami minus nekaj njihove marze.

Dobra stran vsega je, da bo dolar sel gor v prihodnje, tako da bo otrok imel nekaj vec od tega, kot bi imel danes.
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Tk na hitro: srebro, zlato, mogoče kaka naložbena polica z garancijo, če slučajno še nimaš urejenega zavarovnja za otroka... Osebno bi se izogibal banke, ker zaenkrat s svojimi obrestmi (vsaj pri nas) ne pokrivajo niti inflacije.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
ja v srebro in zlato se že daje sam tam ne morem z dolarji kupovat ampak z euri. rad bi pa zadržal dolarje ker se bo dolar močno okrepil in se mi banalno da bi pri nizkem tečaju menjal za eure.
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Tvoja napaka, da si ob padanju vrednosti dolarja obdržal to valuto.
smirk-1.gif

Pričakovati, da bo dolar prišel na isto ali višjo vrednost, kot jo je imel nekoč je zelo tvegano, lahko pa čakaš in spremljaš finančne trge in ob ugodni priložnosti zamenjaš v kaj bolj stabilnega.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
nisem je obdržal, sem jo dobil (no sinko) v dar. in se mi zdi tudi pametno, da ga sedaj ko je najnižje ne menjam. dolar bo šel gor, v to sem prepričan, samo vprašanje je kdaj. vse reakcije ameriške vlade na nizek tečaj se ne poznajo čez noč, tako da vsaj še pol leta bo trajalo do bolj močnega dolarja. zdej na forexu se s sinovim denarjem ne bom igral, tam delam s svojim.

ampak kot rečeno čas imamo samo zakaj nebi še malo obogatil začetni vložek...
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Kok casa si pa ti ze fotr? Skratka cestitam.
cheer.gif

Drugac tut v ameriki prodajajo zlato. Recimo kitco.com sam kaj k ne vem kako ga lahko pol spravis sem. Mogoce majo kako varianto da ga drzis pri njih v sefu. Mogoce je za preverit. Al pa tisti, ki so sinkotu podaril 10k$ naj kupijo rajs pol kile zlata in mu jo prinesejo.
smile-1.gif
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
ja to da se v zda tudi prodaja zlato vem. samo kot si sam ugotovil je problem ga k nam spraviti. bi bila poštnina višja kot je razlika v ceni če ga kupim pri nas. to, da ga nekje v sefu držim mi načeloma ni všeč. ga imam raje doma v sefih... vsaj vem da je tam...

btw 4 mesece
wink-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
ja v srebro in zlato se že daje sam tam ne morem z dolarji kupovat ampak z euri. rad bi pa zadržal dolarje ker se bo dolar močno okrepil in se mi banalno da bi pri nizkem tečaju menjal za eure.

Jaz bi šel vseeno v zlato ali srebro, za več let sta oba super naložba. Dobiš pa naprimer zlata prav toliko v ZDA za dolarje, kot tu za evre, zato ne vem zakaj je menjava tak problem.
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
sej to sem mislil, ko sem zgoraj oddajal post, sam se mi ni extra dalo pisat
wink-1.gif