Kam oddati oblačila

Jan

Pripravnik
25. okt 2007
337
0
16
Doma se nam je nabralo kar nekaj oblačil, ki bi jih podarili, vendar ne vemo kam. Slišal sem, da so zabojnike od humane odstranili, torej kam lahko oblačila zapeljemo... karitas, rdeči križ, unicef ? če imate naslove za oddajna skladišča, bi bil hvaležen, če jih pripišete.

LP Jan
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Malo vprašaj po soseski, v službi / šoli, prijatelje itd. To, da si tukaj vprašal je že prava pot. Mogoče se ti kdo oglasi na ZS.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
ja jest sm tud zanč mel generalko... se je nabralo kar nekaj vreč. zimska in poletna roba... veliko je še uporabnega... vse pa tud ne.

karitas - ne vem... neki me privlači njihova krovna organizacija
rdeč križ - kradejo
unicef - isto kradejo

a je še kakšna alternativa? Kje dobivajo klošarji za oblečt razen na teh treh postajah?

mogoče bi tud podarim.si kaj učinka naredil?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Če želiš, da bi tvoja oblačila še kdo oblekel, potem Karitas in RKS.

Če niso več uporabna, potem pa Humana (blago prodajo v tujino in denar porabijo za projekte v Afriki).
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
ja jest sm tud zanč mel generalko... se je nabralo kar nekaj vreč. zimska in poletna roba... veliko je še uporabnega... vse pa tud ne.

karitas - ne vem... neki me privlači njihova krovna organizacija
rdeč križ - kradejo
unicef - isto kradejo

a je še kakšna alternativa? Kje dobivajo klošarji za oblečt razen na teh treh postajah?

mogoče bi tud podarim.si kaj učinka naredil?

RK in Unicef ne kradeta oblek
rolleyes-1.gif
100% da jih ne.
Pomagam na RK pa včasih (rečmo 1x na leto) res kdo prinese ful hude obleke.
Kamot bi jih preprodal naprej. Imam predobro vest za kaj takega je pa res, da jih dam na stran in pokličem tistega, ki vem, da jih res nujno rabi zlasti v zimskem času kakšne puhovke za brezdomce.
Lahko bi probla še kakšne krizne centre ali komune če ti to bolj odgovarja.