Kam na smučanje (A, I)

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Letos gremo mal smučat s kolegi za cca 4 dni decembra (Z avtodomom - ima gretje
smile-1.gif
)
Razmišljali smo o Arabbi (sella ronda). Kaj pravite?

Zanima me, kje zvečer tudi "dogaja" (Avstrija, Italija dolomiti).

Kaj pa karte? se jih da kje dobiti ceneje?
Dolomiti superskipass je za 3 dni 95eur na njihovi spl. strani.

hvala!
 

gorazdo

Pripravnik
6. avg 2007
323
1
18
Ljubljana
Arraba je odlična. Superskipass je itak nuja. Se res nasmučaš ko norc, če greš celo Celo rundi (Sella ronda);
Zvečer se dogaja po parih lokalih, sam je drago ko pes. Mi smo bili v apartmajskih hišah (6 apartmajev na hiško ob smučišču) in smo imeli žure kar v hiši (s sosedi);
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Področje Arrabe je res super, vzami superski pas pa se nafuraš po vseh hribih. Sella ronda pa je že malo dolgocajtna, deluje bolj penzionerska, vedno polno gužve...
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
a res? kljub 1000 km na selli rondi je gužva?


Kaj pa kakšen dober resort v avstriji?

(za carving)
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Citat:
Uporabnik japke pravi:
a res? kljub 1000 km na selli rondi je gužva?

sella ronda je ena točno določena trasa na sicer velikem področju dolomitisuperski. res je ful lepo tam, ker na smučkah obkrožiš celo gorsko skupino sella. ampak prav zato, ker je lepo (in pa tudi poznano) gre skoraj vsak, ki smuča na tem predelu, enkrat v tistem tednu delat to sella rondo. in zato je na vlečnicah, ki spadajo pod sella rondo, vedno gužva. (ok, jaz govorim za čas glavne sezone, to je med zimskimi počitnicami, ker mi smučamo takrat)
in ker pogosto na vlačnicah kar čakaš, od samega smučanja nimaš kaj dosti.

mi smo šli sella rondo delat le ta prvo leto. saj je lepo, a škoda časa, da bi jo vsako leto ponavljali.
sicer pa mi hodimo v alta badio in smo tudi ful zadovoljni.
cool-1.gif
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
ok, super hvala.

No, sej do decembra je še čas da se razmisli...

Kaj pa Avstrija? Kje so široke planjave?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz grem vsako leto v Kronplatz oz. dolomite superski se pravi vse okoli...na selarondo ne grem ker bordam. Meni drugače nič posebnega, tudi gremo redno takrat k je tumač folka uglavnem povprečno. Lepo je noret po arabi.

Najlepše spomine imam iz Flachau-a...Wagrain bol natančno.
cheer.gif
Drugače pa je marsikaj v AT vredno obiskat.
 

Theya

Pripravnik
13. okt 2007
136
0
16
Superskipass absolutno
cheer.gif
No včasih pa na Kronplatzu. Je prov fajn. Decembra zna bit pa še bolj fajn, ker bo manj gužve.
Sama bordam, zato ne grem z njimi, ker je veliko mest takih, ko se je treba *porivat*, da kam prideš in nekaj takih je tut, ko je treba čez cesto it...
 

imperator

Pripravnik
27. jul 2007
436
0
16
cviček'land
Superskipass itak definitivno. Drugače je pa za obiskat še Corvara, LaVilla, Colfosco. Zelo lepe vasice z dobrimi izhodišči!

Alta Badia je res prva liga!
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
sella ronda....ja mi jo pa v enem tednu tudi po 3-4X prefuramo....zelena/oranžna...zjutraj štartaš, popoldne prideš nazaj, kakšen dan zaviješ malo ven in se nato po isti poti vrneš nazaj, en dan marmolada....itd....
gužva?? največ kar se čaka je 10 minut.......mogoče kake 4-5 postaj 20min....
vmes pripada dobre pol ure pavze za kosilo.....saj drugače se naveličaš drsat ene in iste proge, še dobro da se malo potuje okoli...
pa hodim že enih 5 zaporednih let tam....
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
sella ronda....ja mi jo pa v enem tednu tudi po 3-4X prefuramo....zelena/oranžna...zjutraj štartaš, popoldne prideš nazaj, kakšen dan zaviješ malo ven in se nato po isti poti vrneš nazaj, en dan marmolada....itd....
gužva?? največ kar se čaka je 10 minut.......mogoče kake 4-5 postaj 20min....
vmes pripada dobre pol ure pavze za kosilo.....saj drugače se naveličaš drsat ene in iste proge, še dobro da se malo potuje okoli...
pa hodim že enih 5 zaporednih let tam....

A lahko zrihtaš kak naslov za apartma? oz. kdorkoli? nas zanima bolj študentska varianta... da je topl, pa da je pojstla
smile-1.gif


Thx!
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
To boš bolj težko našel, se pa vsekakor da najti. Najboljše je da pogledaš hiške na netu in kakšnih katalogih ter povprašaš po cenah. Je pa tudi odvisno v kateri vasici hočeš spati. Imaš recimo Campittelo di fassa, Canazei, Pozzo di Fassa,....

Tu imaš par linkov

http://www.visitfassa.com/sl/ (celo slovensko)
http://www.dolomiti.com/webcam/realcam_canazei.htm
http://www.skiinfo.it/destinations/detail.jsp?product.skiinfo.DESTID=EITCANAZEI

Provaj se znajti, upam da obvladaš ita. ali vsaj nemško...
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
najprej moraš povedat koliko denarja in koliko ljudi gre....pozabi na švercanje ljudi...tam je to zelo strogo urejeni in visoke kazni....
naprimer apartma 400m od vlečnice/gondole (da ne potrebuješ avta/skibus) so dokaj dragi....slabih 1000€ za 4 osebe
slabih appartmajev nisem zasledil veliko (električne rulete, nove kuhinje, wc, koplanica, ogrevani ski depo, dnevne sobe) veliko kvadratov za samo 4 osebe (če mene vprašaš se da tudi 8 študentov prespat komot v takih apartmajih, samo tam pač ni takega teksasa)

cenejše varjante po 500-600€ se nahajajo izven centra, potrebuješ skibus, če ne že celo avto....če sneži verige za se vozit, iskat parkir plac...itd...

vse odvisno od vašega študentskega žepa....

mi hodimo v campitello (gondola col rodela vozi iz našega kraja)...v njem pa se nahaja agencija alpi2000
načelo pa gre tako kot sem opisal zgoraj, če pa je hotel/motel blizu smučišča in nižja cena pa je malo slabši apartma (dobili enkrat eni zakajenega z raztegljivim kavčem za 650€)....3m2 za se obrnit
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
avtodom opcija je tudi...
sem videl en plac za kamperje v alta badia-ji.....je zgledalo dokaj urejeno...poti, dostopi, placi za se postavit....omarice z elektriko....itd.....zgledalo zelo lepo (z eno sedežnico se pelješ mimo tega placa pa opazuješ zvrha)....je pa res da so bili noter samo bolj novi kamperji...mislim nisem videl kakega kamperja ki bi imel 20 let......
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
avtodom opcija je tudi...
sem videl en plac za kamperje v alta badia-ji.....je zgledalo dokaj urejeno...poti, dostopi, placi za se postavit....omarice z elektriko....itd.....zgledalo zelo lepo (z eno sedežnico se pelješ mimo tega placa pa opazuješ zvrha)....je pa res da so bili noter samo bolj novi kamperji...mislim nisem videl kakega kamperja ki bi imel 20 let......

hvala za tole..

Sicer bi šli z novejšim avtodomom z webastom
nahrung002.gif