Kam na karting

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Člani kluba bi se radi malo pomerili v kartingu. Kje so sploh kartodromi? Po možnosti takšni, da ti tudi organizirajo tekmo za cca 15-20 ljudi. Vem samo za BTC ter Lucijo. Kaj pa na štajerskem ni nič?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.890
6.652
113
Glede štajerske se ti najbolj splača zapeljati do Graza v Avstrijo.

Tam imajo zelo dobro urejeno in tudi solidne karte.

Žal pa se več ne spomnim internetne strani, bo pa verjetno kdo drugi dal.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
v krškem je en nov kartodrom ( www.raceland.si ), vendar majo karte kr precej dol zaprte (beri: končna hitrost omejena) tako da lahko celo progo pelješ brez da bi spustil pedalko za plin.
bolj se naprimer splača it v avstrijo. v graz bolj točno. tam imajo isto močne karte, vendar so čisto odprti (okrog 90km/h), je pa proga mal starejša. še link: http://www.styriakarting.at/
če še kaj zanima pa kr vprašaj.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Iščem varjanto, da imamo nekakšno klubsko tekmo. Pač da se malo zabavamo.
V BTCju je 300€ za do 30 udeležencev. Nas je manj, pa bi kaj cenejšega.

Tale v Grazu je pa še precej dražji 8-15 oseb, 35€ po osebi. Priznam da izgleda zanimivo, toda toliko bi bili pripravljeni plačat samo 3-4, kar pa nima smisla....
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
se splača dat 35€, kr je dirka kr konkretna. še najbolj podobno pravi dirki. v btc-ju npr. nimaš prehitevanja. v racelandu sicer je prehitevanje ampak le toliko časa dokler ne ugotovijo vsi da lahk pelješ na polno čez celo progo. glede ptuja pa... poden od podna. proga kratka, tisti 3je karti kar jih imajo pa so tud sam za na odpad. zelo dobra proga in karti so tudi v bg, ampak tak daleč pa se verjetno neboste vozli...
tongue-1.gif
 

jekyl

Zelenc'
28. sep 2007
2
0
1
MB
http://www.styriakarting.at/



Res je cena 35 eur po osebi, ampak to pomeni 10 minut kvalifikacij, nato štart glede na čase iz kvalifikacij in 20 min tekma. Si na koncu že konkretno zjeban.



Pa tudi karti solidno letijo, tja do ca. 90km/h in proga je široka ca. 8m in dolga 800m. Na koncu dobiš izpisek časov iz kvalifikacij in tekme za vsak krog posebej in tri medalje
cheer.gif
.



Majo pa na voljo 15 kartov mislim da so 390 ccm/12 PS.



Pa termin si je potrebno predhodno rezervirat, lahko tudi po tel.
 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik jekyl pravi:
http://www.styriakarting.at/

Res je cena 35 eur po osebi, ampak to pomeni 10 minut kvalifikacij, nato štart glede na čase iz kvalifikacij in 20 min tekma. Si na koncu že konkretno zjeban.

Pa tudi karti solidno letijo, tja do ca. 90km/h in proga je široka ca. 8m in dolga 800m. Na koncu dobiš izpisek časov iz kvalifikacij in tekme za vsak krog posebej in tri medalje
cheer.gif
.

Majo pa na voljo 15 kartov mislim da so 390 ccm/12 PS.

Pa termin si je potrebno predhodno rezervirat, lahko tudi po tel.
To se vse strinjam s tabo in jaz sem takoj za
cheer.gif

Toda večina se še nikoli ni vozila s karti, niti nimajo kakšne posebne želje po tem ("pač probajmo, če že gremo skup") in ne bodo dali toliko denarja. Zato sprašujem kje se da kaj ceneje zrihtat.

Kaj pa na Ptuju je še?
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Člani kluba bi se radi malo pomerili v kartingu. Kje so sploh kartodromi? Po možnosti takšni, da ti tudi organizirajo tekmo za cca 15-20 ljudi. Vem samo za BTC ter Lucijo. Kaj pa na štajerskem ni nič?

Jaz sem bil letos kr nekaj krat na kartingu... Najbolj sem bil navdušen v Krškem! Bil sem tudi v Grazu (Zakon proga), ampak je bla takrat glih gužva in smo šli samo 2 rundi! Maš pa v štorah pri celju tudi karting
wink-1.gif
Ali pa logatec...
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Citat:
Uporabnik monaco pravi:

Citat:
Uporabnik jekyl pravi:

http://www.styriakarting.at/



Res je cena 35 eur po osebi, ampak to pomeni 10 minut kvalifikacij, nato štart glede na čase iz kvalifikacij in 20 min tekma. Si na koncu že konkretno zjeban.



Pa tudi karti solidno letijo, tja do ca. 90km/h in proga je široka ca. 8m in dolga 800m. Na koncu dobiš izpisek časov iz kvalifikacij in tekme za vsak krog posebej in tri medalje
cheer.gif
.



Majo pa na voljo 15 kartov mislim da so 390 ccm/12 PS.



Pa termin si je potrebno predhodno rezervirat, lahko tudi po tel.


To se vse strinjam s tabo in jaz sem takoj za
cheer.gif


Toda večina se še nikoli ni vozila s karti, niti nimajo kakšne posebne želje po tem ("pač probajmo, če že gremo skup") in ne bodo dali toliko denarja. Zato sprašujem kje se da kaj ceneje zrihtat.



Kaj pa na Ptuju je še?




Saj ni 35€, če vas je do 8 je cena po osebi 29 €, če vas je več kot 8 pa 27€ po komadu (35€ je zunanja proga z močnejšimi karti). Cena zajema 10 min. kvalifikacij in 20 min. dirke ter medalje za najboljše 3. Je pa proga nova odkar je pod Styriakarting (prej Kart Sport Zuber), daljša in širša, karti so tudi novi in temu primerno še nezjXXani. Aja, pa čelade in kombiezoni tudi novi...



POd črto - priporočam!!!
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik amper pravi:
Ti samo v KK ulet, ne bo ti žal. Mimogrede pa še kontakriraš na PM, in kaj hitro se lahko zgodi, da gremo na eno pivo..
wink-1.gif


lp
Samo v KK je spet 30€ po osebi, v tem primeru me pa že skoraj bolj mika Graz (pa še manj vožnje je do tja).
Če se pa vseeno odločimo za raceland, pa
telephone7.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Za Štajerce se najbolj splača kot so že povedali proga pri Grazu (Kalsdorf). Ena steza je prava tekmovalna kakor so že drugi napisali, druga pa je manjša za zabavo. Je pa malo že dotrajana.

Lepo rezerviraj termin in to je to.

Tretja proga pa je od 01.07.2007 tudi v hali v bližini, kjer je Freizeit Zentrum (še nisem preizkusil-verjetno tudi bolj za zabavo).

BTC pa je kot so napisali brezveze. Preozko, težki karti.

Te proge v Krškem še nisem videl, zgleda zanimivo iz zraka, hecn mi je edino pesek, malo dosti ga je. Lahko se zmenimo pa gremo v Krško
smile-1.gif


Do sedaj mi je bila najboljša proga (FIA licenca) v Srbiji.
http://www.kart.co.yu/

Lepo urejena, nova, široka, celotno pod video nadzorom, pravi f1 robniki, nagnjeni ovinki z drugim asfaltom itd... Evo ene moje slike. Malo daleč je edino
smile-1.gif


http://static.panoramio.com/photos/original/2184686.jpg

Torej monaco: za družbo ti priporočam Graz, če še nobeden ni vozil do sedaj lahko vozite na manjši progi, ki tudi nudi užitke in prehitevanja, seveda pa karti niso tako močni in hitri kot na večji progi, vseeno pa povsem dovolj.

Cena je ugodna.