kam gre olje?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Jaz sem ga tudi menjal, sicer na drugem avtomobilu, rezultat je bil isti - lepše prestavljanje.
No, ko sem na prvem avtomobilu menjaval, so me vsi (tudi kar nekaj osebkov na Sux-u) prepričevali, da sem nor. Vključno s prodajalcem, ki mi je potem prodal olje
confused-1.gif
. Po tistem niti nikogar več ne vprašam. Le naredim. Ostali naj bodo pa prepričani še naprej, da menjava olja v menjalniku nič ne izboljša.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Sej se ne čudim, ker se mi bi to zdelo neumno. Le tega se ponavadi ne dela več. Se pa vsekakor strinjam, da je pozitivno. Bolj me je začudilo to, da si menjal olje od menjalnika, olja za servo volan pa nisi.
wink-1.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
nekaj ga more spit, to je normalen porces, ze pri samem mazanju. Zdej to ne pomeni, da vsakič ko tankaš bencin še vliješ zraven liter olja, ampak ce pri starem avtmobilu na nekaj tistoč kmjev še rukneš pol litra olja poleg, ni konec sveta.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
meni se zdi, da je normalno, da motor kuri tudi olje. Tako mislim da je tudi napisano v navodilih. Zdej kolk je normalna meja je pa drugo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.812
113
motor ima že kar nekaj kilometrine in je lahko že precej izrabljen (odvisno od načina vožnje prejšnjih lastnkov) tako da ta poraba ni nič pretresljivega in jo enostavno vzemi v zakup.



slabo olje...načeloma lahko, samo potem rdeče polje bolj malokrat obišči.



vincent
 
Nazadnje uredil moderator:

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Hm, recimo kaka fiesta pije olje, pa makar ima teflone in vsa ostala tesnila menjana, sposobna je vseeno spit cel karter v 10.000 km, pa nič kaj ne kadi, pa tudi olje ne tolče ven pri tesnilih. Eni avti ga enostavno res pijejo. Tudi moj punto je malo bolj žejen, ampak cel interval zdrži brez da bi olja zmanjkalo, je pa res že na minimumu (označenem na merilni palčki)

Sem pa pri menjavi sklopke tudi sam menjal olje za menjalnik, v knjigici mi piše da ga je priporočljivo na 120k km menjati ( torej ne drži da ga ni potrebno menjavat!), jaz sem ga na nekaj čez 140k km in je bila navadna črna brozga, že prej ni bilo težav pri šaltanju, zdaj pa sploh gre mehko. Pa je olje za menjalnik še malo cenejše od motornega
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.812
113
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:

Pa je olje za menjalnik še malo cenejše od motornega

hm ja....odvisno kater. Tudi če greš v L'Eclerc je olje za motor poceni.

Za štos poglej ceno Castrol TAF-X 75W-90