Kakšno je pravilno skladiščenje pnevmatik?

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Jst jih mam tud eno na drugi, s platišči. Ni nobenih problemov. Sm jih mel pa na hodniku, ravno zmrzovalo glih ni. Sicer pa ne vem zakaj temno in hladno, kaj pa čez zimo, ko so zmontirane, ko so še bolj ekstremni pogoji?
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
No zadeva je takšna da so gume NOVE, brez feln, so pa že premazane z nekim oljem. Nič ne kompliciram pač rad bi da bodo gume spomladi OK, da nebojo jajčaste ali karkoli... To je vse.
Človek, te 4 gume so zdaj tvoje ampak preden so postale tvoje so imele še miljone sestric in sestričen in bogve kje v skladišču so ležale pod tonami te žlahte, pa se nobeden ni sekiral kakšne bodo, misliš, da jih v milnih mehurčkih po skladiščih prenašajo.
rolleyes-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Mi imamo vse gume na garaži, po 4 na boku na kupu. Vse kar je, so na suhem in v senci. Torej pozimi letne do -25°C, zimske pa poleti do +40°C. Pa v vseh teh letih ni nikoli nobena kaj razpokala, dobila bule ali kakih drugih neumnosti, ki jih zdaj vsi vsepovsod pišejo. Tudi vozijo se naslednjo sezono čisto normalno, zamenjamo pa jih, ko se obrabijo.

Ampak eni pa očitno morajo doktorirat iz varovanja gume.
rolleyes-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Evo ga. Gume so pristale v garaži, ena na drugi, temen in suh prostor. Cca. 15 stopinj, ko bo veni res mraz še kakšna stopinja manj.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Ja! 2x sem jih zavil v tervol, ovil s plastično folijo. Zraven sem dal še kalorifer in ga nastavil na termostat v primeru da temperatura pade pod 16,8 stopinj celzija
bonk.gif
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Kakšna je pa kaj primerna vlažnost? Jih lahko dam v omarico zraven cigar, kjer je Humidity okoli 70 % ali je to za gume preveč?

Sorry, samo še malo heca ...

Prej sem jih imel shranjene eno na drugi in ni bilo problemov. Sem pa slišal, da je pokonci bolje in jih imam sedaj tako.