Kakšni so znaki obrabe roke pri avtu?

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Živjo

Očitno nekaj ropota pri mojmu avtu v levem kolesu. Če močneje pripeljem v ovinek recimo 60km se sliši neko ropotanje pri kolesu, zavijanje je skrajno desno (skoraj do konca). Vožnja naravnost ali zavijanje levo ne ropota nič. Sem naredil en majhen test se zapeljal na neko velko lokacijo in zaridal skrajno desno in skrajno levo in se vozil v krogu, ampak zvoka ni slišat, ker je hitrost majhna.
Kaj je v tem primeru lahko narobe gre tukaj za slabo roko, zglob, končniki (dvomim). In seveda zvok se tudi sliši, ko se peljem po makadam cesti, da nekaj tovče, ampak zvok je malce drugačen.
Vsak nasvet je dobrodošel.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Roka je hin oz. ležaji na njej. Meni čisto enako kot v tvojem opisu sliši na 206-tki. Lufta ni nobenega, na tehničnem že 2x niso nič rekli, pa so vsakokrat pogledali če je luft. Pač sliši se, ko bom imel cajt bom dal popravit, ker ni velik strošek, ampak ker vem, da avto zaradi tega ne bo razpadel, se vozim dalje.
 

sulcy

Pripravnik
11. jan 2008
75
0
6
Litija
Zanič je homokinetični zglob, dokaj tipična napaka pri swiftu (sem imel enak problem), ropotanje med vožnjo po makedamu pa je najverjetneje roka (tudi to sem imel...). Roke sem dal obnoviti k Vargalantu za dokaj solidno ceno (katero sem pa že pozabil, je bila še v SIT). Zglobe sem pa pustil, saj niso bili tako moteči (je ropotalo le, kadar sem precej zavil in hitro s/peljal).
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Mislim, da luft v homokinetičnem zglobu na tehničnem takoj ugotovijo. Pri naši bivši petki so ga ugotovili, še preden sem zaznal kašne težave oz. drugačne zvoke med vožnjo.
Pri Twingotu je pa prihajal nek ropot izpod kolesa, ko si vozil po neravninah. Na tehničnem niso nič ugotovili. Napaka je bila na stabilizatorju kolesa. Neoriginalni del je stal cca 15€ in ropot je izginil.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kolikor mi je serviser razložil je ta homokinetični zglob v redu (ko na tehničnem kolesa s ploščo premikajo levo-desno ni lufta) ampak je luft drugje (na drugem zglobu?) in imajo vilice luft naprej-nazaj. Meni se sliši potem najbolj ko dam močno gas in poči leva vilica, sliši pa se med vožnjo potem enako kot pri Trustu - naravnost in levo je ok, v desno pa ropota pri drobnih neravninah (recimo če grem v desno na granitnih kockah je najhuje). Stabilizator pa žal ni, ker bi bilo še najcenejše popravilo in del.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
s premicnimi ploscami ne gledajo ce je luft na homokineticnem zglobu ampak na podvozju. Ce ropota je verjetno luft na koncniku spodnje vilice.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
v enih primerih se da menjat samo "koncnik" pri nekaterih pa je potrebno menjat celo vilico. Ce se prav spomnim je pri 206ki cela vilica.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Celo je treba menjat ja, ker so zglobi prešani not. Da se sicer narazen vzet, samo kateri mehanik se bo špilal s tem... Bo delo več stalo kot vilice.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Poslušam podobno pokanje kot, da bi bil pri levem sprednjem kolesu luft. Vendar samo kadar je avto moker!
Lahko ga perem z wapom za kolesi ali pa kadar je deževje. Na neravninah, ko pritisne avto k tlom ali pa po luknjah.
Sma naredila s serviserjem že nekaj km vendar, ko je bil avto suh. Nisva našla nič. Ko pa je moker, pa po navadi
nisem blizu serviserja. Mi gre to votlo pokanje že precej na živce, če pa ne vem kaj menjat...
frown-1.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Lezaji na amortizerju
confused-1.gif

Moja Alfa jih je imela spodaj in je pri obracanju usekalo "ko svina" - seveda so bili slabi
crazy1.gif