kakšne smuči

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Daljše ker pravi da bi rad delal dolge zavoje...se pravi bo tud hitrost večja
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
za letos sem se ze odlocil. Za boravak v AT si jih bomo kar tam sposodili, sicer pride cca 80€ na enga ampak okej, ne rabiš zraven vlačit zadev, nabrušene bojo, pa verjetno novejši modeli. pa da vidimo.

Za naše hribe bodo pa "stare" dovolj dobre.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Glede na definicije iščeš (izkušnje imam z elanom ker smučam cel lajf na njemu...jbga patriot :) ) GSX smučko...oz izpeljanko iz nje....amphibio...

Oziroma enak model glede na željeno znamko smučke...

Recmo če si BAJS...rabiš GSX (dual titanium) ...če si lažji samo GS (mono titanium)...enako če si agresiven smučar rabiš tršo smučko...če smučaš bolj ko boby palčka pasivno potem raje GS

Če si agresiven rekreativec amphibio 14....če si bl padiven 12...in na dol...

To da greš čez vse terene še ne pomeni da rabiš GSX ampak lahko si sam mal pijan al pa jebiveter :) pa se pač ne bojiš poškodb...

Išči v smeri kamor sem nakazal...za druge znamke poišči njihove ekvivalente...

...in predvsem išči dneve kjer bodo isposojali opremo na smučišču (Krvavec Rogla nassfeld...itd) on sprobaj v živo...


dober odgovor
če imaš 20kg s posteljo vred kot jaz, je nujno spobat dilo, tudi, če si malo bolj agresiven na smučeh. sam pri kolegih vidim dve napaki: pretrda dila za njegovo težo/smučarsko znanje in pa da novih ne dajo zrihtat enemu profiju, potem pa dilo vleče po svoje in poškodba je hitro tu
na splošno na vprašanje "a so nove, a si dal kante tudi zrihtat" v 85% dobim odgovor "kante?saj je nova smučka"
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Nevem kako je pri novih sedaj...ampak do pred 15leti (ko sem si kupil nove elan SLX) so ble kante iz tovarne u nulo...

Prvo leto nisi rabil lih neki tikat...če si mel kake tuje znamke z kaljenimi kantami (fischer plasma edge....pa vse razen elana ma kaljene) je šlo tudi drugo sezono še kar ok na začetku...

Ne vem kako je pa zdaj...najbrž dobiš dile še vedno nabrušene iz tovarne? :)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
Nevem kako je pri novih sedaj...ampak do pred 15leti (ko sem si kupil nove elan SLX) so ble kante iz tovarne u nulo...

Prvo leto nisi rabil lih neki tikat...če si mel kake tuje znamke z kaljenimi kantami (fischer plasma edge....pa vse razen elana ma kaljene) je šlo tudi drugo sezono še kar ok na začetku...

Ne vem kako je pa zdaj...najbrž dobiš dile še vedno nabrušene iz tovarne? :)

Tovarniško so narejene na brezveznih 90 stopinj, pa še tisto včasih bolj tako. Če hočeš na bolj oster kot, ti mora tako ali tako na robu serviser prej še "teflon" dol pobrat. Potem se šele delajo poštene kante. Ni ga čez 87 stopinj, pa da koncev kant ne pobere. To res prime ko pr***ca tudi na strmem ledu. Tako da iz fabrike so kante zanič, obvezno jih je treba še spedenat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Ja ok...alter scena :)

90...89...88...87...narediš da prime....ČE ZNAŠ :evil:

Raje brusim na 90 pa imam smučke "do konca"...po 15+ letih bo počas čas za nove...kante pri pancerju so za las debele...pa tudi vezi že kar šklopotajo...kilometrina ;)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
3200eur vs 800eur...ni računice...razen če so sponzorske...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne boš verjel - z lahkoto 4 pare od tega dva tekmovalnih (res da dve sezoni nazaj). :p

A sem že pri 4.000€ neto, neomejenem dopustu in Teslu v garaži? :cool:
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz imam še sedaj stare Elanke pa od Tombe vezi gor :)

Lepo se pelje z njimi.
 

Priponke

  • 9745009_1.jpg
    9745009_1.jpg
    20,5 KB · Ogledi: 337

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
:D pelješ se že....zaviješ pa bolj ne...oz bi moral osvojit križajevo tehniko poskakovanja...upam si stavit da si prava maskota ko prideš na smučišče :)

Pa da ne bo pomote...sem celo probal smučat na takih...fotr je učitelj smučanja in je mel 2je take RC...ene plave RC (starejši model) pa pol take bele comprex RC titanium C...210cm...

1x stopil direktno iz carving dil na te sulice...muke isusove :D
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
ja, pa spodnji kot na drsni ploskvi eno stopinjo, da ne vleče smuči - na vrhu in na koncu smuči
če se ne motim, se reče, da so "smuči napete", ta enostopinjski kot
 
I

Izbrisan uporabnik #488

:D pelješ se že....zaviješ pa bolj ne...oz bi moral osvojit križajevo tehniko poskakovanja...upam si stavit da si prava maskota ko prideš na smučišče :)

Pa da ne bo pomote...sem celo probal smučat na takih...fotr je učitelj smučanja in je mel 2je take RC...ene plave RC (starejši model) pa pol take bele comprex RC titanium C...210cm...

1x stopil direktno iz carving dil na te sulice...muke isusove :D

A ti misliš da se pred carvingom ni smučalo, da se je vozlo samo naravnost? fotr ti je učitelj smučanja pa te ni naučil skijat? lol
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
:D fotr je razgledan ucitelj smučanja...gre s tehniko naprej...nekateri pa pač ostajate v preteklosti...videno!

Elan Comprex RC....rossignol dualtec 9x...elan gx....elan gsx...stari je bolj za cruzanje...oz mu "allaround" dilce bolj sedejo...ceorav zdaj razmišlja da bi neke kratke slalomke vzel...je sprobal moje pa mu je blo fšeč ker se lahko igraš znjimi... :)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Seveda se je, pa tudi kurilo se je na kolm, jedlo z rokami in sralo na štrbunk. Kar pa še ne pomeni, da te smuči niso bolj primerne za fižol privezat kot za smučat.

Danes je pa ful razlika, ko eni kurijo na zlepljeno žagovino...ja

Ne nabijaj, z mojimi smučkami se da krasno smučat, skijal po Avstriji, Švici, Sloveniji, brez težav....

Pa kaj ti misliš, da se pred carvingom ni smučalo?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Hm, a se ti ne zdi da sem ti na tole vprašanje odgovoril v postu na katerega mi odgovarjaš. Ja, smučal sem s sulicami do konca OŠ. Kakorkoli obračaš, nobene posebne škode ni bilo če si te smuči pred 20 leti vrgel v smeti.