Kakšen mrčes je to in s čim ga ubijem?

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Nujno rabimo info, kakšen mrčes je spodaj na sliki in s čim ga lahko pokončam. Našel sem ga v drvarnici in tega je ogromno. Ročno sem jih pobil zagotovo že 100 komadov, ampak zdaj so začeli letati na okoli in se bojim, da bo še slabše.

Špricam z biokillom ampak ne vem če je kakšen efekt.





 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.113
69
48
Ma, kak ščurek... To je ena vrsta kozlička aka lesni črv.
Zakaj pa bi jih fentaval? Počisti drvarnico, da se ne bodo več tako veselo množili, pa bo.

Saj niso škodljivi.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Drvarnica je počiščena v nulo in to vsako leto. Vsako leto nova drva in vse ščiščeno, tako da to nebi smel biti problem. Zdajle si me pomiril, ker sem v vmesnem času tudi sam gledal in sem mislil, da so ščurki.

Mislim, da imaš kar prav, da so lesni črvi, ker je po drvah polno lesnega prahu.

Bojim se, da nebi prišli na ostrešje in naprej, zato bi jih rad uničil.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.828
113
flikni v drvarnico en Pips (Seveda poskrbi da se bo spraznil), zapri vrata, ....pa pridi pogledat čez pol ure kako bo stanje.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Eden od kozličkov, nekje v nekem lesu se veselo razvijajo ličinke...
Dezinfekcija lesa bi bila najbolj učinkovita s Fentin-om
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.921
3.035
113
To niso "drvarniški žužki" ampak travniški, se pa čudim da si jih toliko našel
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
To niso "drvarniški žužki" ampak travniški, se pa čudim da si jih toliko našel

Pa veš da imaš čisto prav! Vsaka čast za to ... jaz pa študiram, kje hudiča sem videl to golazen ... seveda na bezgu, ki je cca 3 metre oddaljen od drvarnice
cheer.gif


No zdaj sem se jih že znebil z škropljenjem in čeprav sem to delal teden dni nazaj še vedno padajo na tla novi padalci
smile-1.gif