Kakšen je vrstni red pri gradnji notranjosti hiše?

MiSkO

Pripravnik
21. jul 2007
85
0
6
Moram pootaviti predelne stene, speljati elektro in vodo instalacijo, zračnike in ventilacijo, centralno ogrevanjem, talno ogrevanje, tlake, pode, omete, itd...

Ne se smejat, amapk prvič se srečujem s temi stvarmi
smile-1.gif


Hvala.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Najprej rešiš inštalacije, se pravi grobi del, razplet itd. tako strojne kot elektro istočasno, sledijo ometi, nato predelne sten iz knaufa ali česa drugega, na koncu estrihi. To dvoje ta zadnje, knauf stene in estrih lahko tudi menjaš, se pravi prvo estrihe nato knauf stene.
Sledi kitanje in barvanje, finalna tla (keramika, parketi), nato pa fina montaža instalacij (elekto in strojne, vtičnice ipd in radiatorji, nastavki za centralne sesalne sisteme, klime itd.)
To je nekako v grobem.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Jaz sem sicer obnavljala (no, saj še) in je šlo nekako takole. Najprej vodovod in centralna (to mi je delal isti mož), sledile so faše (to so naredili zidarji, ki so kasneje delali omete), potem elektrika in klime, vmes smo postavili dimnik z zračnikom. Sledili so ometi le tem pa estrih. Do tu smo prišli sedaj. Naslednje kar pride je keramika, potem laminati in notranja vrata. Okna in vhodna vrata vzidaš pred ometi. Potem pa samo še pohištvo noter.

Tako nekako gre to. Al sem kaj pozabila.
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno:

Katsumi

Pripravnik
29. sep 2007
68
0
6
40
Pri nas smo šli takole (zgornje nadstropje v hiši je imelo le vhodna vrata okna in nosilne stene):
- postavitev profilov za knauf na osnovne stene (zunanje stene + notranje, kar stojijo in nekaj predelnih, ki nimajo drugih inštalacij),
- vlečenje cevi za električno in mrežno inštalacijo pod oz. med profili,
- postavljanje odtokov in malo razbijanja betona, ker ni bilo vse na pravem mestu,
- postavitev profilov še v kopalnici, kjer pridejo še vodovodne inštalacije,
- postavitev izolacije in knauf plošč (izpustili smo notranje stene kopalnice),
- postavitev vodovoda in ogrevanja,
- dokončna postavitev sten, gipsanje stikov in kitanje površine,
- brušenje sten,
- polaganje ploščic v kopalnici,
- priprava tal na parket (estrih, morali+OSB plošče),
- polaganje parketa,

kar še pride:
- brušenje in lakiranje parketa,
- postavitev pregradne stene za drsna vrata,
- barvanje sten,
- vgradnja vrat in ostale opreme