Kakšen je smisel AO+ k AO in delnega kaska k polnemu kasku?

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Dve vprašanji:
a) Kakšen je smisel doplačila AO+, če že imaš AO? Ali pa dodatnega zavarovanja za smrt/invalidnost potnikov v avtu, če so voznik+potniki že kriti z AO?

Je bilo to bolj aktualno včasih, ko so bile AO kritja precej manjša kot sedaj v EU? V čem je fora, saj AO pokriva tudi poškodbe voznika, ki je tudi povzročitelj nesreče, kajne? (Se motim?)

b) Pa še podobna reč: imaš osnovni kasko, kakšen pa je smisel še dodatnih kombinacij delnega kaska zraven?

Okej, tako ob uveljavljanju škode po kombinaciji ne plačaš odbitne franšize in ne izgubiš "kasko" bonusa. Še kaj? Izgleda, da osnovni kasko ne krije npr. požara ali toče? Če prav štekam, pa krije vseeno krije vandalizem in parkirišče?
http://www.triglav.si/wps/wcm/conne...&CACHEID=5951c246-142b-413c-be2e-1387735e9c31

Hvala vsem za nasvet! ;)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Evo, glede a) sem že prebral, da AO ne krije poškodb voznika, če je ta povzročil nesrečo.

Ampak vseeno, kakšen je smisel še dodatnega zavarovanja potnikov za primer smrti/invalidnosti? Samo še višje kritje ali kaj drugega?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Dodatna zavarovanja oseb v avtu je ena izmed dražjih opcij. Precej ceneje je skleniti neko nezgodno zavarovanje kjer si krit 24/7 in ne samo 1/7. Sploh če dobiš neko kolektivno zavarovanje. Sam imam pri Triglavu kolektivno preko žene za dobrih evrov mesečno, pa so premije čist "OK" glede na vplačila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
B) kombinacije imajo smisel zarad franzis in izgube bonusa. Je pa za izračunati , če ni ceneje se pobrigat za odkup prve škode in 0 odbitne franšize <če je to sploh možno kje)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
0 franšize je trenutno možno pri Grawe samo se ne izplača, če nisi ravno največji razbijač.

Boljša je skleniti z 0,5 % Franšize.

Če pa kdo potrebuje 10€ welcome bona pa naj mi piše na ZS.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Ampak, a drži, da so poškodbe sopotnikov krite že z AO, tudi, če je voznik njihovega avta povzročitelj nezgode?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Super, hvala!

Hmm, še vprašanje glede osnovnega kaska: ali ta krije npr. tipično poškodbo na parkirišču, ki jo naredi neznana tretja oseba z avtom? Kaj pa če povozim žival na cesti? Je odgovor za vse da ja, samo plačam odbitno franšizo in kasko bonus se zniža?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
tony, za tipično poškodbo na parkirišču moraš imeti parking zavarovan, iz osnovnega ne vem, če ti krije. Če je parkirišče v osnovnem, potem ja. Če povoziš živali, mora pisati v osnovnem, da krije divjad, če ne piše, potem ti ga ne krije.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
"Osnovni" kasko krije (skoraj) VSE (recimo kraje ne!!!), je le franšiza (če jo imaš) in izguba bonusa (če nimaš odkupa 1. škode). Je pa haklc, če se ti na kasku zgodi recimo počena šipa in en parking, pa si takoj na minusu (bonus mislim)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če se ne motim, osnovni kasko ne krije parkirišča, vandalizma, toče, kraje in te 4 postavke so po mojem mnenju najbolj pomembne + divjad...za slednje ne vem, ali je ali ni v osnovnem. Jaz imam pri obeh avtih ful kasko, ker pride bolj poceni, kot osnovni z dodatki zraven.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolikor jaz razumem (čeprav iz zapisov nekaterih alter zavarovalničarjev to ne izhaja) je kasko (polni, osnovni kakorkoli to imenuješ), ki pokrije (skoraj) vse, vendar je vezan večinoma na franšizo in izgubo bonusa (predvideva se, da je lastnik povzročitelj, oz. povzročitelj ni znan) in so delni kasko (kraja, luči, parking,...) kjer franšiz ni in tudi ni izgube bonusa.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Osnovni kasko ni polni oz. maxi kasko. Osnovni ti krije samo skodo lastnega vozila, ki jo trezen povzrocis na cesti. Cim je recimo toca ali pa divjad ali pa parkirisce, moras imeti dodatno to zavarovano oz. izbran polni oz. maxi kasko, kjer je to ze noter dano. Ce bos recimo imel osnovni kasko, pa ti bo toca sklestila avto, ne bos nic dobil dinarckov.
Glede fransize pa je tako, da lahko izberes brez odbitne fransize, kar pomeni, da bo zavarovanje malce drazje, vendar ob skodi ti ne bo treba nic placat, ce pa izberes recimo 1% odbitne fransize, bo zavarovanje malce cenejse, vendar ob skodi bos moral placati 1% novega avta, kolikor je stal po ceniku, ostalo krije zavarovalnica.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
OSNOVNI kasko v izrazoslovju SPLOŠNIH POGOJEV NE OBSTAJA!

Daj si odpri linka od SAVE zgoraj in si preberi.