Kakovost video posnetkov

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Ko priklopim kamero na TV preko HDMI kabla za ogled posnetkov je slika dobra.
Ko pa posnetek posnamem na računalnik, je pa bistveno slabše kvalitete.
Kaj bi lahko bil razlog?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
TV pred prikazom slike na zaslon naredi še ogromno post-procesinga, zato je slika lepša. Izklopi vse možne efekte na TVju in slika bo najverjetneje zelo podobno kot na računalniku.
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Saj ko naredim DVD iz posnetkov in predvajam na playerju je kot bi snemal z nekim cheap telefonom
frown-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Citat:
Uporabnik Carlito149 pravi:
Ko pa posnetek posnamem na računalnik, je pa bistveno slabše kvalitete.

Vem da je butasto vprašanje ampak kako ga snemaš? Oz. kakšno kamero imaš?

Že videl ljudi ki na digitalnih kamerah snemajo posnetke na PC tako da priključijo kamero na AV činč vhod in pač snemajo kot so včasih na kaseto!
grin1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Kako pa to narediš? Morda je problem prav tukaj, v kakšnem programu za zajemanje iz kamere, ali kaj podobnega.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Carlito149 pravi:
Ali mogoče potrebujem kakšne kodeke na računalniku, da mi pokaže boljšo kvaliteto?

1. posnetek s kartice na PC prenesi preko raziskovalca (FileExplorer) in ne s pomočjo kakšnega drugega programa - v tem primeru kvaliteta ostane enaka (ista!)

2. ko delaš DVD nastavi kvaliteto tako, da bi šlo na en DVD (maksimalno) za 2 uri posnetkov - če je tvoj posnetek dolg naprimer 12 minut, mora zasedati najmanj! 1/10 DVDja, oziroma 70 MB

Če imaš zelo kvalitetno fullHD kamero, ki snema v 1080p bo seveda kvaliteta na DVDju, kjer bo video posnet v 576p slabša, a ne tako slaba, kot opisuješ ti.
Če pa imaš slabo kamero, bi moral biti pa zapis na DVDju skoraj neopazno slabši od originala.

Kateri program za DVD mastering pa uporabljaš? Na spletu je kar nekaj brezplačnih, ki svoje delo zelo kvalitetno opravljajo.
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
DVD delam z iSkysoft DVD Creator.
Kartico presnamem preko raziskovalca. Ampak ko predvajam je slika bistveno slabša, kot je bila ko sem predvajal direktno preko kamere na TV.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Kaj pa settings v tem DVD creatorju...da ti zapece na slabso kvaliteto kot je original?

1) ce das direktno copy/paste is SD kartice na comp in gledas na compu je slika OK...taka kot na TV?
Se prav direkt na kartici...prides do filma...desna tipka kopiraj/izrezi...in pol prilepi v mapi na čarunalniku...

2) film na SD al pa racunalniku se razlikuje v Mb/Gb ki jih pokaze na zapecenem DVD...desna tipka...lastnosti
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
1.) saj to govorim, da preko tvja je slika super. Ko jo dam v čitalec in potem gledam na računalniku pa bistveno slabša. Pojma nimam zakaj
frown-1.gif


2.) lastnosti se ne spremenijo, fajli so enako veliki
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kater predvajalnik uporabljaš na pc-ju? probaj še vlc.

možno je tudi to, da monitor gledaš z 0,5m, tv pa s 3m in zato vidiš bolj detaljno sliko.
 

paulaner

Pripravnik
6. nov 2016
33
0
6
Zdravo!

Imam problem pri predvajanju videoposnetkov, posnetih s telefonom huawei p10......ko prenesem video na računalnik mi namreč zvok dela, slike pa ni....na začetku mi je vse delalo normalno, sedaj pa mi sploh ne pokaže slike.. So se mogoče kaj spremenile nastavitve? video pa je mp4.....
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Zdravo!

Imam problem pri predvajanju videoposnetkov, posnetih s telefonom huawei p10......ko prenesem video na računalnik mi namreč zvok dela, slike pa ni....na začetku mi je vse delalo normalno, sedaj pa mi sploh ne pokaže slike.. So se mogoče kaj spremenile nastavitve? video pa je mp4.....

kateri predvajalnik uporabljas? poskusi VLC - je free.. pa mislim, da pride z vsemi popularnimi kodeki.. sploh če ti je delalo in se je sedaj nekaj zgodilo - bi iskal problem v nastavitvah računalnika/kodekih/predvajalnikih..
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Carlito, če je le možnost, probaj še na kakem drugem računalniku probat kvaliteto
 

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
188
22
18
Vprašanje kako prenesti posnetek iz Dv kamere, ki ima "FIRE WIRE " izhod na TV, ki ima priključek hdmi in usb. Obstaja kakšen adapter, ki to poveže, kje se kaj takšnega dobi.