Kako zarezati vrata..

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Kupili smo vrata (rabljena, a lepa :)) ki pa imajo štok za 7 cm debelejši, kot je naša stena, zato ga moramo zožati.
Štok je zmontiran v celoti (torej levo,desno in zgoraj) in res ga nebi rad razmontiral ali še 1x vozil v osebnem avtu do mizarja, zato me zanima, če mislite, da se ga da lepo odrezati v stanovanju in takega, kot je? S tem mislim predvsem, da se rob ne razcefra.. Stenska pokrivna letev pride posebej in se namesti na odrezan del. Sedaj ima sicer utor, a bi šlo s silikonom tudi brez tega.. Ali ga je treba res peljati k mizarju..?

Hvala!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Splošni nasvet pri rezanju za nas amaterje, ki ne znamo in imamo slabe žage: na vidni strani daj zraven letev, ki jo tudi režeš. Močno stisni zraven z mizarskimi sponami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in dejan_

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Takole izgleda od zadaj del, ki ga je treba odrezati - na sliki je utor, katerega potem nisem nameraval narediti novega, ampak stranico prisilikonati gor..
11.jpg


Če bi že moral izbrati, katera žaga bi bila bolj primerna za natančen rez, da ne scefra roba?
 

Priponke

  • 2.JPG
    2.JPG
    15 KB · Ogledi: 139
  • 3.JPG
    3.JPG
    13,9 KB · Ogledi: 150
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Mimogrede, kaj je posebnega na teh vratih, da nisi raje kupil novih za 100eur?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Pa za žagin list boš posebej dal še cca. 50€ (48 trapeznih zob za rezanje iverala brez predrezila), ker je verjetno to iverka (sklepam kar vidim prejo telefonskega ekrana).
Z vbodno in tisto drugo igračko pozabi.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Bom dal kako boljšo fotko - gre za vrata, ki sicer stanejo cca. 600 EUR, s skritimi nasadili, magnetno ključavnico, prašno barvana, ni iverka.. in sem jih dobil za dobro ceno.
Torej so res kovinski podboji? Ko boš ta rob odrezal, se ti bo podboj itak razletel. Kaj ti bo potem mizar?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Pojdi do mizarja. Sam ne boš nič naredil oz. boš slabo saj nimaš ne orodja ne znanja.
Pa tudi, da ravno odrežeš rabiš vodilo za cirkular. Pa še tega boš težje vpel na leteveno vodilo, odvisno koliko imaš mesa.
Ceneje te pride pri mizarju kot sam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Sam kakovosten odrez nima veliko veze tukaj ker boš potem moraš ta mediapan rob še pobrusiti , prekitati in potem še prebarvati saj zaključna letev pač ne pokrije vsega roba .
Takole izgleda od zadaj del, ki ga je treba odrezati - na sliki je utor, katerega potem nisem nameraval narediti novega, ampak stranico prisilikonati gor..Poglej priponko 38235

Če bi že moral izbrati, katera žaga bi bila bolj primerna za natančen rez, da ne scefra roba?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
O okroglini sploh pisal nisem.
S slike razvidno je pa itak r2...torej 4 potege z brusnim papirjem in jo imaš....
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Sem mislil da okroglini roba misliš...
ja to pa moraš kar roko imeti. Tisti, ki bo prvič to delal, bo kar nekaj. Pa sept odvisno kakšen picajzel si oz. s čim vse si zadovoljen.