Kako zares pregnati krta?

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Jaz sem ga pa letos kar pustil, ko se je kake dva tedna nazaj naselil v bližini in naredil nekaj krtin po vrtu. Trenutno sva zaveznika saj se je tudi bramor prekomerno razmnožil. :)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Mozno. Je pa pozneje takrat znova bil na delu, tako da verjetno se je. Ali pa jih je vec.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Je bila pištola na dokaj istem mestu? Ker meni jo je včasih krt "prestavil" in je poknila v prazno.. Jaz pištolo fiksiram zadaj z dvema 180mm žebljema. In tudi pokrijem s plastičnim zabojem in ploščico, da zaščitim pištolo pred kakimi mačkami in pred vlago..

Drugače pa se včasih zgodi, da ustreli mimo.. Pištolo lepo "naciljaj" direkt v rov (ne postrani). Če se rov začne z ovinkom, še malo bolj izkoplji rov, da pride krt direktno ravno proti pištoli..

Tako kot pri vsaki novi stvari moraš stvar malo naštudirat in potem ti praktične izkušnje pomagajo, da razumeš, kako dobit krta "sprve".. ;)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
No, danes je pa padel ta nas crnuh. Upam, da edini.

Hvala za nasvet, zadeva deluje!
 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Je bila pištola na dokaj istem mestu? Ker meni jo je včasih krt "prestavil" in je poknila v prazno.. Jaz pištolo fiksiram zadaj z dvema 180mm žebljema. In tudi pokrijem s plastičnim zabojem in ploščico, da zaščitim pištolo pred kakimi mačkami in pred vlago..

Drugače pa se včasih zgodi, da ustreli mimo.. Pištolo lepo "naciljaj" direkt v rov (ne postrani). Če se rov začne z ovinkom, še malo bolj izkoplji rov, da pride krt direktno ravno proti pištoli..

Tako kot pri vsaki novi stvari moraš stvar malo naštudirat in potem ti praktične izkušnje pomagajo, da razumeš, kako dobit krta "sprve".. ;)
Sam sem tudi dokaj uspešen s to "pištolo", je pa res, da moraš precej dodatno skopati okoli, da jo lahko lepo nastaviš proti rovu. Osebno je tole kar vojna in imaš hitro čisto sesut vrt in polno lukenj.
Sam sem imel nekaj sreče tudi še s tako pastjo, ki se od zunaj porine dol v zemljo na poziciji kjer poteka rov. Potem se jo napne in se sproži ko gre mimo. Prednost je, da lahko s tanko palico ugotoviš kje gre rov brez da koplješ po vrtu in potem to napravo porineš notri kar skozi zemljo. Meni je s tem tudi uspelo ujeti krta.