Kako zares pregnati krta?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Takole zgleda pri nas vrt praktično vsak dan :(
Poskusili smo že fizične pasti in kalcijev karbid, patronov pa ne upamo, ker je naokoli veliko muckov.. Kaj lahko še naredimo, da tega krta zares preženemo. Ali se kdo s tem načrtno ukvarja, plačam samo da ga odnese s seboj..

Hvala!
 

Priponke

  • krt.jpg
    krt.jpg
    506,2 KB · Ogledi: 2.607

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Sem , to je bila prva stvar, samo sem pozabil napisati.
Krtu je bila ta zadeva tako všeč, da je okoli nje naslednji dan naredil ene 3 krtine :)
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Mi smo ga ustrelili s pištolo za streljanje krtov in voluharjev. To je posebna pištola, ki jo daš v rov in ko krt ali voluhar hoče nazaj zadelati luknjo dobi strel naravnost v čelo. Menim, da druge rešitve ni, ker z raznimi odganjalci krta samo preženeš ampak ga ne ubiješ in on veselo koplje še naprej. Kako se dela s to rečjo si natančno preberi, ko pištolo nastaviš pa jo lahko pokriješ z lesenim zabojem in zaboj obtežiš, da ne hodijo okoli mačke, psi, otroci... Morda prosiš nekoga če ti pomaga ali pa pogledaš če so kakšna navodila na YouTube. Pištola je sicer morda nevarna vendar ga moraš ubiti ker drugače ti bo vedno sral po vrtu.
Pred tem sem sam poskusil kakih 10 stvari pa ni bilo učinka (razni strupi, ultrazvočni odganjalci, tekočine, petrolej, dim iz izpušne cevi mopeda...)

 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Krt rije in naredi krtine prvič okoli 11.30 ure in drugič okoli 16.30 ure. Tako so mi rekli stari ljudje in preizkušeno to kar velja. Krtine ne poravnavaj z nivojem zemlje. Pusti jih tako, kot so. Ob pravi uri vzemi večjo motiko. Z njo tiho ter "nežno" čakaj ob zelenici in opazuj, katero krtino bo začel krt pridvigovati. To dela periodično, na vsakih par minut. Krt takrat popravlja rove. Ima glavni rov in več stranskih. Ko privzdiguje zemljo na krtini , takrat jo z zadkom poriva iz rova navzven. Krt je v tem trenutku čisto pod površjem zemlje. Krt sam nikoli ne pride ven iz krtine !! V pravem trenutku z motiko udari po robu krtine , zajemi zemljo in jo hitro potegni na stran. Krta boš z njo vrgel ven. Mislim, da imaš le enega krta, ker za dva nimaš prostora. Prihaja pa večja ohladitev in tako bo letos morda že prepozno. Uspešen lov želim.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Mi smo ga ustrelili s pištolo za streljanje krtov in voluharjev. To je posebna pištola, ki jo daš v rov in ko krt ali voluhar hoče nazaj zadelati luknjo dobi strel naravnost v čelo. Menim, da druge rešitve ni, ker z raznimi odganjalci krta samo preženeš ampak ga ne ubiješ in on veselo koplje še naprej. Kako se dela s to rečjo si natančno preberi, ko pištolo nastaviš pa jo lahko pokriješ z lesenim zabojem in zaboj obtežiš, da ne hodijo okoli mačke, psi, otroci... Morda prosiš nekoga če ti pomaga ali pa pogledaš če so kakšna navodila na YouTube. Pištola je sicer morda nevarna vendar ga moraš ubiti ker drugače ti bo vedno sral po vrtu.
Pred tem sem sam poskusil kakih 10 stvari pa ni bilo učinka (razni strupi, ultrazvočni odganjalci, tekočine, petrolej, dim iz izpušne cevi mopeda...)


V Sloveniji so krti zaščiteni, zato pridejo v poštev samo odvračala, tako, da se ne hvalit na youtubu, da ne dobiš kakšnega obiska z položnico:(

Poskusi s tem.
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Krt rije in naredi krtine prvič okoli 11.30 ure in drugič okoli 16.30 ure. Tako so mi rekli stari ljudje in preizkušeno to kar velja. Krtine ne poravnavaj z nivojem zemlje. Pusti jih tako, kot so. Ob pravi uri vzemi večjo motiko. Z njo tiho ter "nežno" čakaj ob zelenici in opazuj, katero krtino bo začel krt pridvigovati. To dela periodično, na vsakih par minut. Krt takrat popravlja rove. Ima glavni rov in več stranskih. Ko privzdiguje zemljo na krtini , takrat jo z zadkom poriva iz rova navzven. Krt je v tem trenutku čisto pod površjem zemlje. Krt sam nikoli ne pride ven iz krtine !! V pravem trenutku z motiko udari po robu krtine , zajemi zemljo in jo hitro potegni na stran. Krta boš z njo vrgel ven. Mislim, da imaš le enega krta, ker za dva nimaš prostora. Prihaja pa večja ohladitev in tako bo letos morda že prepozno. Uspešen lov želim.
tako sm jih včasih tud jaz metal ven. Samo, da za te ure nisem vedel, pa sem včasih dolgo čakal;)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.271
113
Obujam staro temo. Komaj se za silo uredil travo, postaviti zelimo otroska igrala. Zdaj pa je navalil krt in dela na polno, cca 5 lukenj dnevno. S cim ga odterat? Ali tiste plasticne pasti delujejo, da ga potem odneses stran?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Pištola za voluharje (voluharica).
Imam dve,. Ena za vhod v rov druga za izhod. Prekrijem z rostfraj krožnikom za cvrtje krompirja na ognju, da pesika ne pride z nosom zraven. Vmes med pištoli dam kos pleha, da sprožitev ene, ne aktivira druge.
Zelo učinkovito. Krt sproži zvečer, ali zgodaj zjutraj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners in VanZ

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Pri nas tudi voluharica učinkovito opravlja svoje delo.. ;) Letos je sicer kar mir zaenkrat.. Je pa tudi res, da imamo robotsko kosilnico, ker verjetno tudi ni po godu krtom.. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.271
113
Pištola za voluharje (voluharica).
Imam dve,. Ena za vhod v rov druga za izhod. Prekrijem z rostfraj krožnikom za cvrtje krompirja na ognju, da pesika ne pride z nosom zraven. Vmes med pištoli dam kos pleha, da sprožitev ene, ne aktivira druge.
Zelo učinkovito. Krt sproži zvečer, ali zgodaj zjutraj.

Katera pistola tocno to je? Najde mi namrec vec njih.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Pa to dobiš v prosti prodaji al se rabi kaka dovoljenja za te zadeve?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Prosta prodaja je, ker se prodaja za preganjanje voluharjev, ki so škodljivci. Za krte ni dovoljeno, ker so koristni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
pištola edino pomaga ja.
tudi sam sem jo moral nabavit po neuspešnem prijaznem odganjanju