kako ugotoviti realne km?

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
to z letnicami je cisto mozno samo ce je bil avto sestavljen v zacetku leta 97.Eni tudi pevec kompliciajo, zadnjic na Baragovi je en kupoval 15 let staro Hondo in okrog letal z merilcem debeline laka.
bonk.gif

Se huje je, ko pomagam kolegici prodat leto starega twingeca z 15k km, itak ko avto pogledas na 20 metrov
vidis da ga vozi baba, plišaste igračke, tablica MB z njenim imenom, komplet vsi papirji zraven, res avto kot nov,
pa pride model z punco kupovat, (reno klub slovenija; da ti mamo vidim ljubljančan zmešan) in tip ful gleda,
na tla, podvozje, odpre haubo (na oko se je vidlo da je motor popolnoma nedotaknjen brez kaplice olja), merilec
laka, pravi da bi šel probat, itak mu dama ključe, z njegovo pa gremo tačas na kafe, ded pride nazaj, seveda
ni našel pikice ki nebi bla vredu (ženska v 15k km novega avta nemore zjebat, pa če dela karkoli), 27x vpraša
če je prva lastnica, pa če res ni bil razbit (tu mu jaz pol pribijem da nevem zakaj je z metrom po laku skakal),
skratka sama jeba. Pol pa tip pribije novo ceno. Da tolko ne misli dat (v oglasu sem 2x z boldanimi in velikimi napisal
zadnja cena, ko je klical sem mu še 3tič povedal), da more shantlat, pol pa sem mu reko kolko twingecov je gledal,
da so tak ohranjeni, z takimi kilometri z tako ceno (cena je bla kot za iste letnike z orng kilometri več), vsekakor
je to bestbuy, če hoče ohranjenega twinga za tak denar, medtem nama je telefon zvonil ene 5x, pa sma rekla da je
prodan. Avto je imel vso opremo, celo alarm mu je hotela šenkat in soliden cd radijo, pa model ni bil pripravlen colat
7 jurjev. (za 7k€ sem na netu videl dosti slabše) Pa mi uleti s finto da ima 6,3... Ko je videl da nebo nič, še je z
bankomata dvignil "zadnjih" 100€... Pa sma rekla da ne damo niti za 6.950.

Se pelema domov, me odloži pri mojem avtu, pa zvoni telefon, češ da si je zdaj nekje sposodil tako da ima 6,8,
pa sma mu rekla da je pa žal prodan. Bil pa je res nato takoj nasledn dan, prišel en gospod z ženo, brez testov
plačal in odpeljal.

Jest sem se neki časa s švercarijo ukvarjal in, če bi prišel tazgale twingota gledat nebi gledal km, ker me ne zanima bi pa gledal stanje avta, motor, podozje, notranjost, kar pa se tiče karoserije pa rabm par minut, da ugotovim, kje je bil štrihan, ni bil štrihan, sej drugače se to pri nekaterih avtih že precej prej vid k je čudno poštrihan, ampak eni ličarji znajo zlo dobr popravt. Sem pa že kupoval nekaj čez 30 avtov in vedno sem bil skoraj žalosten zadnji nakup je bil namenjenu bratu. Nkedo je full trdil, da je bil avto nepoškodovan in da ni bil štrihan, jaz avto pogledam in rečem, da je bil avto štrihan a on reče, da ni bil in jaz rečem da ok grem k ličarju (brtrancu) pa ti moj odg. potrdi in res reče, da bejš stran k je bil. In še takih in drugačnih zgodb imam, če bi izdal knjigo bi imela sedaj že okol 50 strani.