kako ste zadovoljni s svojim zobozdravnikom?

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Kolikor mi je znano, imajo laserje na stomatološki kliniki.
Ga je pa pred kratkim kupila tudi moja prijateljica Aleksandra Dumiæ Križaj dr.dent.med., ki ima ambulanto v Zagradcu (Zagradec 31, 1303 Zagradec, tel.:01/788 60 29), kar je sicer 40 kilometrov iz centra Ljubljane - pa vendar...
Brez dvoma je v Ljubljani še kakšen zobozdravnik z laserjem, vendar točnega podatka nimam...
smile-1.gif
 

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
moja punca pravkar plačuje grehe zaradi svojega šolskega zdravmnika, ker ji je za*uku celotno zobovje
majstru so ble všeč plombe tako zelo, da je celoten zob oblekel, pred tem pa celo nič obrusu - zej je pri privatniku in se trudi rešiti, kar se še rešiti da!

joj, joj ...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
To je bolj tako tako. Vsak zobar drugega v drek tlaci. Pa medicina napreduje, treba je tudi to upostevati tukaj (boljse plombe, svedri, slike zobovja...).

Jaz sem imel solsko, potem sem sel k drzavnemu, pa mi je pravtako vse plombe zamenjal. Potem sem sel privat, pa mi je spet vse plombe zamenjala. Vsak je prejsnjega grajal kako je naredil.

Potem sem sel k drugi privatnici, pa je spet zacela bluziti da je treba plombe menjat in nisem dovolil.

Zdaj bom pa spet novega zobarja vzel, bom videl kaj bo on rekel
grims-1.gif


LP
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Kako pa zamenam zobarja al pa osebnga zdravnika? Pač grem h tistemu, ki sem si ga zbral in vprašam, če me vzame potem pa sporočim zdajšnjemu, da bom zamenjal zobozdravnika...?
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Moja zobarca me do sedaj ni še nikoli razočarala, vedno mi na kartonče pritisne čebelico.
smile-1.gif
Se pa poznava, zato mi usluge, ki bi mi jih morala računat opravi brezplačno. Se mi pa zdi da ima koncesijo, za otroke, al kako že.

Dobesedno tako je tudi pri meni
grin1.gif

Dobro vzdrževati poznanstva iz osnovne šole
grin1.gif


Končno me ni več groza iti k zobozdravniku. Dobim injekcijo, potem mi je pa čisto vseeno, če mi celo popoldne vrta po zobeh...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
To je bolj tako tako. Vsak zobar drugega v drek tlaci. Pa medicina napreduje, treba je tudi to upostevati tukaj (boljse plombe, svedri, slike zobovja...).

Jaz sem imel solsko, potem sem sel k drzavnemu, pa mi je pravtako vse plombe zamenjal. Potem sem sel privat, pa mi je spet vse plombe zamenjala. Vsak je prejsnjega grajal kako je naredil.

Potem sem sel k drugi privatnici, pa je spet zacela bluziti da je treba plombe menjat in nisem dovolil.

Zdaj bom pa spet novega zobarja vzel, bom videl kaj bo on rekel
grims-1.gif


LP

Glej, no glej.
Pa se tudi midva kdaj strinjava.
zmaga.gif


Nekak je treba paziti, da ti ne delajo preveč radikalnih posegov, če to ni absolutno nujno.
Ker pametnejši (zob) vedno prvi popusti.
Je pa težko presoditi, kdaj je nujno in kdaj ni.
rolleyes-1.gif

Vsaj meni.
rolleyes-1.gif


PS: Upam, da vpričo dejstva, da se strinjam s tabo, ne boš zamenjal stališča.
tongue-1.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik pep pravi:
Kolikor mi je znano, imajo laserje na stomatološki kliniki.
Ga je pa pred kratkim kupila tudi moja prijateljica Aleksandra Dumiæ Križaj dr.dent.med., ki ima ambulanto v Zagradcu (Zagradec 31, 1303 Zagradec, tel.:01/788 60 29), kar je sicer 40 kilometrov iz centra Ljubljane - pa vendar...
Brez dvoma je v Ljubljani še kakšen zobozdravnik z laserjem, vendar točnega podatka nimam...
smile-1.gif

kako pa poteka zdravljenje zoba z laserjem? torej vse delo svedra tukaj prevzame energija laserja? nobenega mehanskega dela na zobu?
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Odgovora iz prve roke ti sicer ne morem dat, saj ga sam (zaradi neugodne cene - cca 50k€) ne uporabljam, vendar kolikor sem seznanjen s tem, je priporočljivo finese preparacije zaključit s svedrom (robovi luknje, kjer pa je najmanj možnosti za bolečino). A kot sem rekel ne vem čisto natančno.
Vprašaj me čez kako leto ali dve, ko bom dovlolj debel v denarnico da si ga omislim, saj je po zatrjevanju ljudi ki so se s tem srečali zelo prijazna stvar. Pacient ne sliši skoraj nič (vsekakor ne zavijanja turbine).
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
ksz ....

ali je lasersko popravilo ze v uporabi? ce je to v sloveniji se priporocam. ker mene pri celotni zadevi najbolj ziritira prav zvok vrtalke. tako da ko se KONCNO vrtalka dotakne zoba sem ze ves ziritiran v pricakovanju najhujsega. in to vse prav zaradi zvoka.....

Ko pa konca z menoj, pa mora sestra celo z brisaco obrisati stol, ker toliko znoja pustim tam
bonk.gif

ne vem zakaj se mi zadeva zdi zelo znana ...
tongue-1.gif
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
ksz.

Sama hodim k privat zobarci deset minut iz Ljubljane, in moram reč da je ženska zelo v redu. Nekaj časa nisem hodila (šlamparija.press
grin1.gif
dokler mi niso doma povedali, k so me vprašal kaj mi je delala), pa imam navado vedno vprašat, če sm kej dolžna ko mi dela kaj bolj zahtevnega... No, pa še velik takih stvari je njej v prid in bom kr k njej hodila kot hodim že enajst let.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Moj dogovor... NIKAKO.
Biu sm 5 let na stomatoloski zaradi poskodbe na treningu (fasu bejzbol zogco pr 100km/h direkt v gobc in sm meu vsak 2 dan pregled in odperanje zoba/zdravljenje) in moram rect da sm biu tm najbl happy. Res da sm biu poskusni zajcek a me ni motilo, nikoli nobenih problemov, nobenih bolecin nic. Potem po parih letih pridem nazaj v lokalni ZD in prvi zob k mi ga je piplna koza blesava mi ga je zajebala. Nikoli nisem bil obcutljiv na vroce mrzlo sladko ali kar koli, zdaj pa non stop nekaj.