Kako si tepen ko oddajaš stanovanje

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.261
113
Ej, se mi zdi, da čisto kulturno debatiramo in seveda pri teh zadevah ni ene pravilne rešitve, tako da je čisto normalno, da imamo različne poglede in seveda konec koncev različno število otrok ;).
:nazdravje:

Ma ja, nima veze, se mi zdi trenutno pri naši generaciji v vrtcu da sta 2 standard. Sma pa midva med starejšimi starši v skupini. Pač pri teh številčnih družinah me zmoti da je zelo veliko takih ki tega ne zmorejo, ne skrbijo primerno, potem so ogroženi, prosjačijo, na transferih in podobno. Jaz bi pač enostavno temu rekel, kam se zaganjaš? :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Jaz sem bil zadnjič na roditeljskem.
Ko sem pogledal po učilnici sem doživel kar lep hladen tuš in se vprašal: shit, a jaz tudi že izgledam tako star? :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse:
 
  • Haha
Reactions: sajkek

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.261
113
Jaz sem bil zadnjič na roditeljskem.
Ko sem pogledal po učilnici sem doživel kar lep hladen tuš in se vprašal: shit, a jaz tudi že izgledam tako star? :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse:

Ja, se mi zdi, vsaj za mojo generacijo, nas je bilo dosti kar dolgo brez otrok, smo vlekli, uživali... generacija kasneje pa se mi zdi da je prišla zopet v tiste prave tirnice. Kakorkoli obrneš, otroka/e moraš imeti do 30tke, potem je bistveno lažje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Lahko menjamo temo, če želite. Bom vrgel kost.

Recimo za neko osebo X:
Izračun za starševski dopust, ki ga financira država, je omejen na 2,5x bruto povprečne plače. OK, pač tisto kar je več pozabiš. Vendar ker si s tako plačo na davčni lestvici precej višje, bi bilo boljše za očeta, da bi upoštevali 2,5x neto povprečno plačo, ne bruto, da bi dobil večje izplačilo v času očetovskega dopusta.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Lahko menjamo temo, če želite. Bom vrgel kost.

Recimo za neko osebo X:
Izračun za starševski dopust, ki ga financira država, je omejen na 2,5x bruto povprečne plače. OK, pač tisto kar je več pozabiš. Vendar ker si s tako plačo na davčni lestvici precej višje, bi bilo boljše za očeta, da bi upoštevali 2,5x neto povprečno plačo, ne bruto, da bi dobil večje izplačilo v času očetovskega dopusta.
Ne rabiš menjat.
Jaz sem se isto vprašal in takoj pozabil, ker je brez veze. Enako je tudi z nadomestilom za brezposelnost. Pač, ne moreš ti, ki si plačeval recimo prispevke za starševski dopust in brezposelnost za 10 jurjev mesečno, potem imeti tudi takšnega nadomestila za brezposelnost ali starševski dopust. KER SI TAJKUN, PFEJ. SVINJA boš ti ubogim delavcem za 700 EUR kradel denar, da bodo oni financirali tvoje tajkunsko življenje.
Balkanizem na vrhu. Važno, da se popolnoma neproduktivni ritolizniki sedaj v državne službe jagajo.

Meni edino ni jasno: zakaj je treba toliko vplačevati, izplačilo pa potem omejijo. Edino pošteno bi bilo, da potem omejijo tudi vplačevanje. Aja, ups. Smo spet pri TAJKUNU. V glavnem celoten sistem je naravnan na to, da uspešne scuza do konca.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Pa da te še malo podrezam ;): čudne probleme imaš ti za nekoga z majček nad povprečjem plačo? :evil:
Ali se samo hipotetično zanimaš ''za prjatla''? :valjamse:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.261
113
Lahko menjamo temo, če želite. Bom vrgel kost.

Recimo za neko osebo X:
Izračun za starševski dopust, ki ga financira država, je omejen na 2,5x bruto povprečne plače. OK, pač tisto kar je več pozabiš. Vendar ker si s tako plačo na davčni lestvici precej višje, bi bilo boljše za očeta, da bi upoštevali 2,5x neto povprečno plačo, ne bruto, da bi dobil večje izplačilo v času očetovskega dopusta.

Itak, potem pa si ti pra*sica ker se tu in tam malo "znajdeš". A fora je v tem da sploh ne gre zato, pač vzameš nazaj kar so ti ukradli Da me zdaj sliši Asta Vrečko...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.421
5.445
113
Znajdi se, ne "znajdi", pa bo. Saj okoli tega se skos vrtimo. Opcij je nebroj, zakaj navaliti na tisto, ki v bistvu ni?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Znajdi se, ne "znajdi", pa bo. Saj okoli tega se skos vrtimo. Opcij je nebroj, zakaj navaliti na tisto, ki v bistvu ni?
Kar država nekaterim legalno krade. Pustimo sedaj tiste doklade iz začetka teme, to je druga tema, socialna zadeva pač. Ampak da ti omejijo navzgor koliko dobiš za starševski dopust je enostavno legalna kraja. Ker pravico naj bi imel, plačuješ tudi, potem ti pa dajo dobesedno prst v rit.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.595
8.923
113
Logično, človek ni rojen zato da je hlapec svojim otrokom. Vsak ki pa ga/jih ima pa mu je jasno da do njegovega/njihovega XX leta nič več ni oz. ne bo kot je bilo. Opcija je tudi da si ekstremen ljubitelj otrok in da to vzameš kot hobi in ti je zabavno. Smo imeli to poletje priložnost 4 dni preživeti en mini dopust z mojim prijatlom ki ima tri (od dveh let do prvega razreda OŠ) + naša 3 leta. Rečem lahko samo NE hvala, enostavno moraš biti človek za to. In tak dopust? Ne hvala, to ni dopust, skoz je nekaj, vsake 3 sekunde.
Vsakemu svoje. Edinci pol ratajo zahtevni. Jih poznam par, ki majo z enim tok dela, ko midva s tremi skup nisva mela.
Ne rečem, ko so mejhni je včasih blo zanimivo. Od momenta ko je sel tretji v šolo, ni več nobenih težav, ker trije nikol ne morjo bit egocentriki, edinci pa komot.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Ne rabiš menjat.
Jaz sem se isto vprašal in takoj pozabil, ker je brez veze. Enako je tudi z nadomestilom za brezposelnost. Pač, ne moreš ti, ki si plačeval recimo prispevke za starševski dopust in brezposelnost za 10 jurjev mesečno, potem imeti tudi takšnega nadomestila za brezposelnost ali starševski dopust. KER SI TAJKUN, PFEJ. SVINJA boš ti ubogim delavcem za 700 EUR kradel denar, da bodo oni financirali tvoje tajkunsko življenje.
Balkanizem na vrhu. Važno, da se popolnoma neproduktivni ritolizniki sedaj v državne službe jagajo.

Meni edino ni jasno: zakaj je treba toliko vplačevati, izplačilo pa potem omejijo. Edino pošteno bi bilo, da potem omejijo tudi vplačevanje. Aja, ups. Smo spet pri TAJKUNU. V glavnem celoten sistem je naravnan na to, da uspešne scuza do konca.
Veš kaj je še catch.. da vzamejo v izračun neko staro povprečno plačo in ne aktualne. Kar pomeni v praksi še nižjo mejo kot je realno 2,5x povprečne bruto plače, ker se plače vsak mesec malo dvignejo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.261
113
Vsakemu svoje. Edinci pol ratajo zahtevni. Jih poznam par, ki majo z enim tok dela, ko midva s tremi skup nisva mela.
Ne rečem, ko so mejhni je včasih blo zanimivo. Od momenta ko je sel tretji v šolo, ni več nobenih težav, ker trije nikol ne morjo bit egocentriki, edinci pa komot.

Možno, zagotovo so edinci bolj razvajeni. Predstavljaj si da enemu tiščiš vse v rit, če pa so trije pa se to deli na tri, prav tako pozornost. Ampak saj pravim, dva soseda, edinčka, isti letnik kot naša, tadva nekam postaviš in ju tam najdeš čez 3 ure, pri nas pa skoz akcija, nore ideje, itd... Tako da koliko je kdo imel z otroci dela jaz ne bi ravno primerjal saj je največ odvisno od samega karakterja otroka. Pa težko bi rekel da smo pri vzgoji kaj bistveno falili do sedaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad