Covid-19 Kako sem se kratkočasil skupaj z korona viruSsom!

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Skratka, telo polno tumorjev, smrt ji bo pa pripisana fakin covidu ter še ena številka za statistiko. Je pa bila cel lajf na moštu, vinu, pivu ter kislem mleku... torej beri zdravo živela.
Če umre: s tumorji je živela 12 mesecev (kakšen drug s terminalno boleznijo še dlje; moj oče so 10 let živeli s KOP) , s COVID-19 pa 14 dni do 1 mesec. Res je, da so jo leta in tumor precej oslabili, a če bi dočakala pomlad (razen COVID-19 nanjo preži še kaka druga gripa), bi morda pregurala tudi poletje.

Težko rečeš, da COVID-19 ni vzrok za smrt (spet, če umre - ni lepšega kot pokopavati še živega). Ne bo posekal ravno vitalnega človeka, bo pa prej verjetno posekal on kot pa tumor, ki že 12 mesecev ne naredi svojega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Meni je umrla babica dober mesec nazaj, čez 90, odpovedalo je srce... Zdravo, dolgo življenje, leta so naredila svoje, težko je že hodila, malo demence, itd... Nobenega covida19, nihče se ni ponudil, da bi plačal pogreb, če lahko rečejo, da je umrla za covid19.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in 8888

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
ksz

Šli skozi koronco družina 2+2 + mati 65 let. Otroka skoraj nič simptomov, najmlajši mogoče zamašen nos, kot prehlad skratka. Odrasli pa vsi približno enako 1 dan malo povišana temp 37-37.2 in glavobol, slabo počutje in bolečine v sklepih. Sam sem bil že bolj prehlajen kot korona sedaj.

Jaz sem še najbolj zgubil vonj in okus, ko sem sicer bil že zelo zdrav po 2 dneh, to je trajalo okoli 5 dni potem, da se mi je začel vračat in vrnil. Skratka virus kot tak, skoraj čez cel spekter let nič posebnega, nič proti kaki gnojni angini, gripi ipd.

Moram pa napisat, da sem se slabo počutil, kot nek stres. Nekaj zaradi skrbi za starše (okoli 70), večinoma pa ne bi smelo biti. Nekaj dni med in po simptomih sem bil utrujen in čutil aritmijo in razne čudne odzive srca, kar me ni skrbelo. Danes je pa že skoraj 3 tedne in je to čudno delovanje srca najbolj zaznavno, druge stvari so ok.

Glede na to, kako BP smo šli vsi v hiši skozi virus teh posledic nisem pričakoval, ampak zgleda, da so dolgoročnejše posledice še bolj pogoste pri tistih z blago boleznijo, eden največjih pokazateljev pa je izguba vonja in okusa (da bodo dlje posledice), sploh pri starejših. COVID zjeb** čistilni sistem možganov, tako da se odmrle celice ne spirajo iz možganov, medtem pa naredijo tudi škodo na živčevju, ki uravnava bitje srca in druge funkcije. Vonj in okus se mi je kar hitro vrnil, tako da upam da hitro uredim tudi delovanje srca.

Bi pa res priporočal, da jemljete dodatke npr. spisek od Dr. Zelenka, ker skoraj "nič" ne stane, pomaga pa konkretno. Vit D, Vit C, Cink, Kvercetin ali ECGG...

Tako da povzetek... virus nič posebnega kar se smrtnosti tiče sploh pod 70 let, samo te dolgoročne posledice pa bodo jeb** svetovnih razšeznosti, ker teh zadev skoraj ni mogoče zdravit ali pa je zopet drago/komplicirano. Potem so tu še razne psihične težave za katere zdaj verjamem da bodo res ogromen del posledic npr. zdrav aktiven človek, covid prebolel šala mala, zdaj pa ima dolgoročne posledice npr. to aritmijo, ki povzroči na koncu tudi stres, apatičnost potem pa še it skozi to med lockdownom, čeprav je človek okužbo že dal skoz.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Dr. Been na pomoč!

PS. youtube glejte na 1.5 hitrosti vedno... najboljši lifehack eva. :)

 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Zanimivo, kar nekaj, ki jih je prebolelo pràvi da jih je bolela glava, čeprav to ne spada med značilne simptome.
Mene je teden dni nazaj bolela(cca 1 teden, kar je pri meni neobičajno), mojo pa cca 1-2t(kak teden prej), 1 od tamalih je smrkal, drugi, ki ima sošolca, kjer je bila cela familja bolna(4, ampak le mama pozitivna na Covid..????), pa nič.
Glede na to , da ne živimo na hudo okuženem območju, skoraj sigurno ni bila Corona,....se mi pa zdi vseeno zanimivo.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Našel super video s statistikam, tole pomoje kar drži pa tudi on sam je korona long hauler:


Tole je večje sranje kot COVID sam za moje pojme.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
ksz...
nimam proti nikomur nič, razumem sočutje in vse, delam z bolnimi, že dolgo, ampak tukaj se mi je postavilo vprašanje, do kdaj se pričakuje med vami laiki , da naj bi človek živel kvalitetno življenje? ker vsak dan srečujem ljudi, ki bi svojo 91 let staro babico priklapljali na vse možne aparate, ki jih v bolnici imamo, grozijo z tožbami, a se danes res nihče več ne vpraša, kaj bi si pa ti ljudje sami želeli pri svojih 91 letih? se mi zdi, da vsi isto, govorim iz izkušenj, umreti brez trpljenja
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.982
9.098
113
39
MB
Kaj pa je kvalitetno zivljenje? Vecina slovencev je tecna ze do penzije ker je vecina v sluzbi ki je ne mara, v penziji pa je itak pravilo da mores postat bolan pa tecen.

babica od zene je stara 85, v penziji je ze 40 let, vdova zadnje desetletje, valda si zeli umret
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Obe babice od žene nimata volje do življenja že dolgo, zdaj so eni končno nehali "težit" in pustili, da je ne vlačijo okoli pri skoraj 90.

Dedek je bil 84, umrl kar na hitro zdrav in pokreten, delal skoraj do smrti. Danes podpišem za tako starost pa tudi če je koronca ali pa nek nov Wuflu.

Samo tragedija oh in sploh, nič nobeden ne omenja starosti ali pa zdravstvenega stanja umrlih. Ali kdo pozna tretma v Slo? Ali so HCQ čisto obupali, ko ga je Trump omenil? Od Zelenka "študijo" so analizirali in objavili nemški raziskovalci in ima super rezultate.

Pri nas stanje ne bi smelo biti tako slabo ali so samo iz DSO žrtve. Nimamo črncev in južno američanov npr., ki imajo 400+% hospitalizacij belcev.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.325
953
113
ksz...
nimam proti nikomur nič, razumem sočutje in vse, delam z bolnimi, že dolgo, ampak tukaj se mi je postavilo vprašanje, do kdaj se pričakuje med vami laiki , da naj bi človek živel kvalitetno življenje? ker vsak dan srečujem ljudi, ki bi svojo 91 let staro babico priklapljali na vse možne aparate, ki jih v bolnici imamo, grozijo z tožbami, a se danes res nihče več ne vpraša, kaj bi si pa ti ljudje sami želeli pri svojih 91 letih? se mi zdi, da vsi isto, govorim iz izkušenj, umreti brez trpljenja
Svojcem zaprite vrata pred nosom. Dokler človek nima odvzete opravilne sposobnosti ali dokler nima dodeljenega zdravstvenega pooblaščenca, se človek odloča sam zase. Kaj ni tako pravno gledano?
Svojce smo pa vključili zraven, ker smo preveč dobri in si s tem nakopali težave. In ker se bojimo, ker so prvi, ki lahko sprožijo tožbo...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Tako da povzetek... virus nič posebnega kar se smrtnosti tiče sploh pod 70 let, samo te dolgoročne posledice pa bodo jeb** svetovnih razšeznosti, ker teh zadev skoraj ni mogoče zdravit ali pa je zopet drago/komplicirano. Potem so tu še razne psihične težave za katere zdaj verjamem da bodo res ogromen del posledic npr. zdrav aktiven človek, covid prebolel šala mala, zdaj pa ima dolgoročne posledice npr. to aritmijo, ki povzroči na koncu tudi stres, apatičnost potem pa še it skozi to med lockdownom, čeprav je človek okužbo že dal skoz.

Vidiš to je zanimivo meni. Eni grejo skozi bp kot ti, pa se jim kasneje pojavljajo takšni in drugačni problemi. Danes sem recimo poslušal, da imajo v MB dva na intenzivni (mlada), ker sta imela po prebolelem virusu strdke in posledično možgansko kap. Oba na intenzivni menda; ne delam v UKC tako da ne vem ali je dejansko tak.
Par kolegov sedaj preboleva, vsi brez nekih znanih dodatnih bolezni, stari okrog 50 pa imajo kar resne težave. En celo v bolnici na kisiku.
Jaz priznam, me je strah, čeprav se ne morem prepričat, da bi skoz hodil okrog z masko; bi pa si verjetno v glavi še večje težave povzročil če ga staknem, ker bi se ukvarjal kaj bo meni covid naredil po ene 5 pljučnicah, pa perikarditisu, ipd...
V glavnem pa mislim, da bo čas pokazal kako bo v bodoče. Ko že imam občutek, da smo se nekaj naučili, me družba preseneti in takoj ko se ukrepi sprostijo živimo po starem...na glavo z vsemi možnimi verzijami druženja, zapravljanja, letanja na okrog.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N