Kako se zaščititi - neplačilo

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
V podjetju delam sedaj skorajda že 1 leto, vsak dan 8 ur, torej praktično redno.

Status študenta sem imel do konca septembra, potem sem podpisal 1 letno pogodbo s 3 mesečno poskusno dobo.

Glede na to, da zadnja napotnica na študentu še ni bila plačana (bila pa je vrnjena na ŠS z direktorjevim podpisom),zaenkrat tudi slabo kaže če bo. Kako bi se lahko zaščitil, dokazal da sem delo opravljal redno, da sem bil na delovnem mestu, da si ne bo potem spomnil da mi ne bo plačal niti tega "rednega" dela katerega delam od 1.10.

V podjetju ne vodimo evidence prihodov/odhodov, ker gre za manjše podjetje in bi morebiten kasnejši prihod ali odhod takoj opazili.

Pa še ena zanimivost. Na študentskem servisu so mi povedali, da dokler ne bo plačal starih terjatev (skupno cca.1 500 eur v katere so všteti tudi drugi študenti) mi denarja ne bodo založili, kar pomeni da so me sedaj praktično vzeli za talca.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ne delaš več. Ne vem kaj je problem spokat po enem mesecu? Tak, ki ne plačuje redno tudi nikoli ne bo in s takimi čim manj posla. Vsak se naserje.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Vodenje evidence prisotnosti je uzakonjeno!

Torej če te ni v evidenci, nimaš dokaza da sploh delaš oz. hodiš na delo.

Sicer pa predhodnikov nasvet je na mestu, če ga smatraš za prekomernega se pa potem sam odloči za tveganje in kaj ti to pomeni (finančno, kratkoročno, dolgoročno).
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
halo..povprašaš v firmi kaj se dogaja.

ne delaš več..ja..še gate dej dol pa se user na sred firme. kaj je vam

greš v finance, do direktorja, poveš kake info imaš in kaj se dogaja. poslušaš zgodbo in..se odločiš.

men k manjka tjanica tut ne plačam dobavitelja. ker pač ne bom sedel za tisti stikom, proklikom in kucal. bo dobavitelj počakal. in teb mogoče manjka tjanica, mogoče obratna sredstva..vsekakor ni za pustit šiht in ni sedet pa delat 3 mesece ne da bi vedel zakaj. ker v najslabsem primeru, bodfo se trije meseci brez kesa.

in fantje..zunaj je sranje. vsak ima lahko probleme. občasne, prehodne, kronične..pogubne
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Vodenje evidence prisotnosti je uzakonjeno!

Torej če te ni v evidenci, nimaš dokaza da sploh delaš oz. hodiš na delo.

Sicer pa predhodnikov nasvet je na mestu, če ga smatraš za prekomernega se pa potem sam odloči za tveganje in kaj ti to pomeni (finančno, kratkoročno, dolgoročno).

kaj je uzakonjeno. vodenje evidence kdja prides, kdja gres?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Vodenje evidence prisotnosti je uzakonjeno!

Torej če te ni v evidenci, nimaš dokaza da sploh delaš oz. hodiš na delo.

Sicer pa predhodnikov nasvet je na mestu, če ga smatraš za prekomernega se pa potem sam odloči za tveganje in kaj ti to pomeni (finančno, kratkoročno, dolgoročno).

kaj je uzakonjeno. vodenje evidence kdja prides, kdja gres?

Seveda.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Kot ti je že softi povedal, greš v računovodstvo ali do šefa in vprašaš, zakaj ni plačano. Logično.
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.323
7
38
46
Okolica južne LJ.
Hm, ja... No, jaz jih že ne grem iskat... nam čisto ustreza, da se ne gledajo minute, šefu pa, da mu ni treba kupovati kontrole delovnega časa
evil.gif
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik Mare77 pravi:
Hm, ja... No, jaz jih že ne grem iskat... nam čisto ustreza, da se ne gledajo minute, šefu pa, da mu ni treba kupovati kontrole delovnega časa
evil.gif

Jah, sam ko se ti bo pa zgodilo (upam da ne) kaj podobnega kot avtorju teme, boš pa stokal kako dokazati, da si bil prisoten tam. Meni ni težko nositi tiste kartice v denarnici, pa imam lepo na koncu meseca izpisek kdaj in koliko sem delal, tako da mi nihče ne more ničesar očitati.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hmm... saj ne da bi ti na kaj namigoval, ampak ko sm se jst enkrat čez [neimenovane] pizdil zakaj da ne delajo svojega dela, mi je sodelavec modro dejal... "ne moreš me tako slabo plačat, kot lahko slabo delam"
tongue-1.gif


p.s.: ko greš do vodstva, malo pazi kako izbiraš besede; če boš začel vpit na človeka ki je dva ranga nad tabo, te ne bo resno vzel. Če boš pa z nekim argumentom prišel in se kulturno pogovoril, predstavil tvojo stran zgodbe, boš pa mogoče kaj dosegel. Jaz sem, na tak način, pa sem še kar "samo" študent
smile-1.gif



Lp
Peter
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Kakor kdo, eni na lep način ne razumejo, oziroma si misli, ko te jebe.
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
Preberi ga. Delodajalec mora voluharjem za statistične potrebe javljat količino opravljenih ur. Nikjer ne piše, da se mora delavec ob prihodu in odhodu "štempljat".

Funkcionalna pismenost vas je3e.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ko smo že pri delovnem času: npr. da ima mesec 176 del.ur, delavec (zaposlen za polni delovni čas) je pa delal 2 šihta manj. Ali je res, da mora delodajalec kljub temu plačati kompletnih 176 ur?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, da ne bom pretiraval: recimo, da gre za dve uri. Delavec je šel prej domov, seveda s privoljenjem šefa.

Sedaj, če bi delal nadure, mu jih je treba seveda plačati. Če mu pa manjkajo, pa računovodkinja *****, da je obvezen fond delovnih ur za ta mesec 176 ur in toliko mora biti tudi na izplačilni listi.
confused-1.gif
, meni je čudno.