Kako se odločiti za hišo?

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
Odločam se za hišo, ki je povezana z kr velikimi stroški. Predvsem nakup zemlje v okolici Maribora.

Zanima me predvsem približno koliko stanejo vsi papirji ter dovoljenja in priključki za elektriko, vodo, komunala… (okvirna cena)

Videl bi rad ali se mi bolj splača iskati zemljo, papirje in na to graditi?

Ali za okoli 90.000 e kupiti zemljo (1000 m2) z hišo v tretji ali četrti gradbeni fazi z vsemi priklopi in papirji?

In seveda kolikšen je še strošek da hišo iz tretje ali četrte gradbene faze spraviš v vseljivo hišo?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sprašuješ stavri za katere ni lahkih odgovorov.

koliko stane zemlja boš najbolje videl iz oglasov in ogledov.
koliko stanejo papirji je odvisno od tega kaj delaš. tipsko hišo, lasten načrt, kako kompliciran načrt, kaj vse bo zajemal načrt. kako je s komunalo boš vedel, ko boš vedel kje bo stala hiša, kakna bo kvadrature hiše in kakšna parcele. pomebno je kako je urejene aokolica, javna razvsetljava, bus, kanalizacija, pločnik, trgovina, pošta, banka....
kaj se ti bolj splača si boš lahko odgovoril, ko boš videl koliko znese zgoraj napisano.

je pa tako, da nikakor ne bi gledal kaj se bolj splača, pač pakaj mi je všeč. če boš našel hišo v neki fazi, ki bo imela všečen tloris, sprejemljivo lokacijo, narejana kvalitetno, potem se lahko odločaš med hišo ali parcelo. dokler pa take hiše nismaš, se pa ni kaj odločat. večina nedokončanih hiš je grajenih za prodajo, zato kvaliteta odstopa, tlorisi pa so precej standardni.

sam sem hišo oz parcelo iskal 5 let. na koncu sem našel hišo.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
še glede stroška za dokončanje.

vse je odvisno od tebe, tvoje znajdljivosti in tvojih želja.

po vprašanjih sodeč sklepam, da špe nisi dobro ugriznil v to jabolko, zato sprašuješ stzvri, ki nimajo lahkih ali pa sploh nimajo odgovorov. predlagam, da se lotiš bolj temeljito projekta, raziščeš lastne želje in potrebe, jih zapišeš potem pa ovrednotiš.

sam sem imel predračune za dokončanje iz tretje za 16 mio, rekel sem si 20 bo zadosti, vložil sem preko 30, pa še ni konec. ker so predračuni bili narejeni po željah drugega in ne po mojih in ker sem v času dokončevanja spremenil določene odločitve.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Jaz računam takole: 50k za zemljo, 120k za marlesko(kakih 120-150 m2) na ključ ter 30k za papirje/kumanlne zadeve in opremo noter. Bi torej skupaj 200k zdržalo vodo ?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.210
1.828
113
50 + 120 + 30 = 200

Drži vodo!
evil.gif


-----------------------------

Nekje tam tam mora biti. Pa tudi nakoncu če ti ponikne 20 kam v prazno se jih do razmeroma z 'lčahkoto' dobiti oz. te ne uniči ko jih vračaš (papriji verjetn ne bojo 30 jurjev).

Je pa dandanes tako....če/ko imaš zemljo si že zmagal....vsaj v okolici Ljubljane.
 

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
Sploh se ne najdem v tej godlji norih cen.
Cena zemlje od 15 pa do 300 e za m2.
Kaj šele gradnja hiše.
Jo graditi ali kupiti montažno.

Kako ste kaj zadovoljni z montažnimi hišami?

Vsekakor sedaj zbiram informacije, da bom lažje zbral papirje na en kup in videl kje sem in do kam sežejo moje plačilne zmožnosti.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.210
1.828
113
Citat:
Uporabnik MaLiX pravi:
Cena zemlje od 15 pa do 300 e za m2.

Jo graditi ali kupiti montažno.

Kako ste kaj zadovoljni z montažnimi hišami?

določi lokacijo kje bi si jo želel imeti...pa začni iskati tam parcele, ter po kaki ceni so. Tiste za 15 EUR ne obstojajo...razen kak travnik (zelena površina).

montažna - zidana?...večne dileme.....vsakemu svoje. To se bo moral na koncu sam odločiti. Jaz sem privrženec klasike...kdo drug pa...(česa drugega).
 

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
Montažna hiša.
Bega me predvsem podatek da je življenska doba montažne hiše 30 let – tej ko odplačaš vse kredite pa jovo na novo.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Moja stara mati ima montažno narejeno 1977 ali 1976 pa je treba sedaj zamenjat streho in okna kot na vsaki drugi, drugače pa je vse O.K..

Nekateri omenjajo posedanje izolacije ampak tega nisem preverjal....
 

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
No verjetno je so sedaj materiali malce boljši.

Sam se nagibam h zemlji v bližnji okolici MB okoli 800m2 montažna hiša (na ključ)
Malce sem gledal Marlesove hiše.
Kako je pa kaj z drugimi proizvajalci?
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik MaLiX pravi:
Zanima me predvsem približno koliko stanejo vsi papirji ter dovoljenja in priključki za elektriko, vodo, komunala… (okvirna cena)

Videl bi rad ali se mi bolj splača iskati zemljo, papirje in na to graditi?

Ali za okoli 90.000 e kupiti zemljo (1000 m2) z hišo v tretji ali četrti gradbeni fazi z vsemi priklopi in papirji?

In seveda kolikšen je še strošek da hišo iz tretje ali četrte gradbene faze spraviš v vseljivo hišo?

Na prvo vprašanje boš tako na oko težko dobil odgovor ker je vsota odvisna od lokacije (od občine do občine je drugače) potem je odvisno od kvadrature hiše in verjetno še od marsičesa drugega, tako da na to se ne da tako odgovorit kot bi ti rad. Boš načrt za hišo dal delat, se boš ful zmišljeval al boš vzel tipskega. že tu je lahko ful razlike v ceni. Štekaš kaj hočem rečt. Pri teh stvareh si hitro na 1.000 € +/-, ali pa še kaj več.

Če imaš res možnost kupit za 90K€ hišo in parcelo (si to kvadraturo kar ustrelil, ker se mi zdi razmeroma dost kvadratov za to ceno) v IV. gradbeni fazi potem jaz ne bi kaj dost razmišlajal. Sam se bojim da je za to ceno v III. razen če je to v nekih vokojebini. Razlika med eno in drugo fazo je velika.

Če pa tako poskušan na oko ocenit bi rabil vsaj 200 K€, sam je spet vse odvisno od tega kako drage oz. poceni stavri boš kupoval, al boš dela kaj sam ... raje pa se pripravi še na kaj več.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Jaz sploh nisem imel namena kupit hiše pa se je ponudila odlična priložnost, tako glede lokacije kot cena.

Ampak sem se izgleda mal zajebal glede financ ker je kvadrature 3x170m2, pa III.GF.
cry12bpy.gif
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Sem mu hotel podobno odgovoriti (sicer 10 Slovencev), ampak sem se premislil, ker ima hišo v III. gradbeni fazi. Stroški se šele začnejo.
uf-1.gif

Patriot, želim ti pa vse naj naj. Samo Slovence delaj...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Saj zdaj sem že ven iz III.GF.
cheer.gif


Pa eno 20 mesečno Slovenko tudi že imamo.
grin1.gif


Ta je tudi večkrat vzrok da ne morem na "gradbišče".
cry12bpy.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Jebeš bosance.

Znančeva hčerka je obtičala v Bosni ko jo je peljal na "obisk domov". Zdaj pa ne vejo kako jo naj spravijo domov...