Kako proti komarjem? (Tigrastim)

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Letos imamo nenormalno veliko tigrastih komarjev, ki so nadležni predvsem podnevi. 10 minut pobiranja jagod sredi dneva mi pusti vsaj 20 pikov po telesu. Za pop!zdit!

Stoječe vode ne najdem, lahko jo ima kdorkoli v radiju do 100m. Ostane mi samo špricanje z repelentom.

Ali obstaja še kakšna preverjena rešitev za ta problem sredi dneva.
Tiste modre UV lučke delujejo sredi dneva?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Jaz pod nadatrwakom takole prakticoram: nekam se namestim, primem muholovec in jih potamanim. Potem je nekaj casa mir..a zgolj na tisti lokaciji. Par metrov stran je nov roj in moras ponoviti vajo...zgleda da imajo teritorije.
Probaj z muholovcem..vzami si par minut da pridejo okoli tebe...premahaj okolico ;) ...in nato naredi kar si se namenil
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Menda se dobro obnese zapestnica, ki jih odganja s piskanjem (stranski ucinek je, da te takoj najde se domaci macek). Dobis v petrol eshopu...
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Samo repelent ali

ha,ha.JPG
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Deluje, ker hočeš pobegniti od piskanja in nato pobegneš notri :D

:D

ne vem sicer kako delujejo kakšni drugi modeli, ampak enega sem za štos nabavil in o ultrazvoku ni ne duha ne sluha. Tisto pa kar se sliši in je tam okoli 10kHz pa ne moremo ravno šteti za ultrazvok. 20kHz+ bi še razumel, s tem bi potem tudi mačke in pse odganjal, tko da bi potem ubil tri muhe na mah.