Kako pregnati ose?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Vsako leto se ponavadi stopnjuje, da je sredi avgusta že nadležno od vseh os na vikendu l.

Ampak to, kar je letos je pa noro! Dal sem psu zunaj za jest, prislo je 10 os v 15 sekundah. :bonk: Hitro not. Vzamem eno jabolko, ma ni šans, evo jih takoj. Še je enga piva ne morem spit. Pa še agresivne so, taščo skoraj vsak dan ena piči na vikendu.zdaj so me pregnale not, pa nimam nic ne za pit ne za jest.

Kako se te nadloge rešiti v okolici vikenda? Kakršnikoli nasveti so dobrodošli. Hvala.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Plastenko prerežeš na 3/4 višine....obrneš odrezan konc na not
... Pa zaliješ neki pira al pa kokakole not?
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Sem naredil ze dve pasti. V eno per pa mal mesa da od psa, v drugo jabolčni sok. Pa jo postavil k cvetličnimi koritom kjer je neki vode, pa jih mrgoli, v eni uri nobena se ni ujela. Hm… zgleda so pametne. :D
 
  • Žalosti me
Reactions: Kamele0N

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.411
632
113
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ce ti kaj pomaga, jaz na strani kjer gnezdijo vrabci nimam niti ene ose, cebele. So pa tecni zjutraj od stirih naprej.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Vsako leto se ponavadi stopnjuje, da je sredi avgusta že nadležno od vseh os na vikendu l.

Ampak to, kar je letos je pa noro! Dal sem psu zunaj za jest, prislo je 10 os v 15 sekundah. :bonk: Hitro not. Vzamem eno jabolko, ma ni šans, evo jih takoj. Še je enga piva ne morem spit. Pa še agresivne so, taščo skoraj vsak dan ena piči na vikendu.zdaj so me pregnale not, pa nimam nic ne za pit ne za jest.

Kako se te nadloge rešiti v okolici vikenda? Kakršnikoli nasveti so dobrodošli. Hvala.

Ne moreš se jih znebit. Pri nas so vse povsod flaše v katere se lovijo..dnevno se jih ujame nekaj sto. Če imaš namen zunaj jesti tega ne moreš brez muholovca, da jih sproti pobijaš - letos je res katastrofa.
Napadajo vso možno sadje...robido imam že 10 let, letos prvič da vidim ose gor - in to jih je toliko, da sploh ne upaš pobirat. Enakm šmorn je s figami...požrejo komplet, da ostane samo lupina.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Os diši hrana oz. iscejo tudi vodo. Jest notri . To da jih vabiš s hrano je mem.

Drgač smo te pa pogrešal . Ta tedn sele drugo temo odprl.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Včeraj sva šla zvečer z ženo iz vikenda. S sabo še dve košari domačih breskev. Vožnja dobro uro in pol...prideva domov. Žena začne nekaj vriskati, da ima za majico, se hitro sleče in v majici najde sršena. Ga je pripeljala iz vikenda, ne vem po kakšnem čudežu pa je med vožnjo ni pičil. :oops1: