Kako prebavljate laži?

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.304
62
48
Laži partnerja, prijatelja,.......... Najprej kako ugotovite, da se je zlagal?! In ali vas to prizadane?
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Ne prebavljam, zdi se mi podlo. Je pa sedaj odvisno ZAKAJ ta laž, je nedolžna ali ima velik pomen pri določeni stvari. Seveda se na podlagi te laži nekako odločim ali je oproščeno ali ni. Pa tudi "pomembno" je zakaj laž, kako sem izvedela za njo in kako je partner/prijatelj reagiral na mojo "obtožbo"

Se mi zdi, da v partnerstvu ni prostora za laži, tako da težko oprostim.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
ja moje mnenje je podobno tistemu, ki ga je napisala skorpy. Če partnerstvo v redu funkcionira in ti je partner obenem najboljši prijatelj, kateremu lahko zaupaš vse, potem ni laži in raznih prikrivanj. Majhna laž pripelje do večje in potem nastanejo problemi.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Laži so mi uničile prejšnjo zvezo. Lagal je on - na veliko. In tega danes sploh ne prenesem več. Človek s katerim preživljam svoje življenje mi mora zaupat, jaz zaupam njemu. Še vedno sem mnenja, da bolje prva zamera kot zadnja. In tudi to je res, da resnica boli. Ampak sej smo že veliki in pri vseh preizkušnjah, ki nam jih prinaša življenje, je resnica še najmanjša stvar, ki jo lahko prenesemo.

Laži pri prijateljih so mi pa sploh mimo. Do zdaj še nisem odkrila, da bi mi kdo od prijateljev lagal. Če bi, bi odletel. Ker pa res ne vidim enega samega razloga, da mi prijatelj laže.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
prebavljam slabo oziroma neprebavljam. Da pa koga dobis na lazi pa ni nobena umetnost - sploh cloveka ki ga poznas, si z njim dost v stiku, takoj oziroma dosti hitro pogruntaš.
 

Drugizvezdnik

Pripravnik
20. jul 2007
432
0
16
Strinjam se s tem kar je napisala Škorpijonka.
Vsakič je treba premisliti pred dejanjem oz. o posledicah. Laž ima lahko veliko slabše posledice kot resnica, čeprav se morda laž zdi prvi trenutek boljša izbira.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ko se mi kaj zlaze, kaj tak poštenega, to zaznam. Ko lie detektor sem. Začutim. Po tonu glasa,
po hitrosti izgovorjave, po pogledu in za ziher takoj hitro nekaj vprasam v zvezi s tem (po ovinku)
in ugotovim zadevo...

Ena bivsa mi je mobitel nonstop čekirala, itak mi je lagala nonstop da ne, če sem jo zalotil,
pa je rekla da igrce spila (a imela sma iste telefone)
stupid-1.gif


Pol pa sem s kolegovega fona polal SMS; te pokličem na tvojo drugo cifro zvečer
evil.gif

(kao da mam 2 sim kartici)

Itak se ji je cel teden vidlo da jo nekaj žere...

In ko sma sla narazen, mi je to grdo zabrusila nazaj, češ da itak je prebrala sms ko mi je Jure
pisal, da me zvečer pokliče na mojo drugo telefonsko...

Pa sem ji odgovoril; Kolkokrat ta mesec me je jure klical na tvoj telefon, ker je bil moj nedosegljiv?
(večinoma mam izkloplenega, pa so me klicali na njenega)
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.304
62
48
E, take stvari jaz zelo zelo slabo prebavljam. Pri moji bivši sem bil na začetku zelo zaupljiv do nje in niti nisem dvomil, da mi kaj prikriav ali laže. Potem pa sem porti koncu zveze kot "esmeralda" spregledal in videl čisto drugo sliko.. .. .. koliko te je ženska mutila.....
grin1.gif


P.S: Malcom, čuj zadnji stavek sem vredi štajerščino zadel???
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Vedno se govori o laganju na eni strani in krojenju resnice. Meni nobena varianta ni všeč. V mojih očeh zaloten človek za vedno izgubi integriteto in seveda zaupanje. Poti nazaj ni.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.304
62
48
Citat:
Uporabnik lovelove pravi:

Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:

Laži partnerja, prijatelja,.......... Najprej kako ugotovite, da se je zlagal?! In ali vas to prizadane?




In ti tu pričakuješ različne in razsvetljujoče odgovore?
rolleyes-1.gif


Heh,he,he..... od kje si pa ti potegnila razsvetljenstvo.......joj, joj.....
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:

Laži pri prijateljih so mi pa sploh mimo. Do zdaj še nisem odkrila, da bi mi kdo od prijateljev lagal. Če bi, bi odletel. Ker pa res ne vidim enega samega razloga, da mi prijatelj laže.




Če bi vsi ljudje na svetu vedno govorili resnico, ne bi imeli nobenih prijateljev.
smile-1.gif




Male laži ("Ne, sej nisi tečna
smile-1.gif
"), me ne motijo. Velike pa.

Govorim za partnerstvo.



Včasih imam raje, da o kom česa ne vem. Govorim izključno za prijateljske/profesionalne odnose. Kar ne vem, me ne boli.



Ne prenesem pa prevar (ki so običajno tudi povezane z lažmi). To pa velja za čisto vse odnose (partnerske, prijateljske,....).
 
Nazadnje urejeno:

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Majhne neškodljive laži zlahka prenesem, čeprav najraje vidm da jih ni veliko. Sovražim pa spletkarjenje, zavajanje, hinavščino ipd. Takih stvari ne oprostim, no mogoče čez kakšno dve leti že, načeloma pa takega človeka hitro zasovražim.
 

HS2K

Pripravnik
23. jul 2007
251
0
16
he he, jst mojmu že cel teden lažem
redface-1.gif


Ja to mi bo pa menda odpustu
grin1.gif


Drgač pa tud jaz ne maram laži.
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Mojega zdajšnjega partnerja še nisem ujela na laži, zdej ne vem a tako dobro laže, ali sploh ne laže, ali pa jaz ne opazim, da laže.
Ko bi ga dobila na laži in bi šlo za varanje greva narazen, to je najin dogovor, ko sva začela živeti skupaj.
Laži v zvezi z varanjem ne bi odpustila nikdar, če se pa laže in skriva kaj v zvezi s kakim prijetnim presenečenjem pa to sploh ne sprejmem kot laž, ampak prirejanje resnice.
wink-1.gif
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:


Male laži ("Ne, sej nisi tečna
smile-1.gif
"), me ne motijo. Velike pa.
Govorim za partnerstvo.

Se strinjam,..."požrem" kako malo laž, velikih pa nikakor,....imam dosti močan instinkt plus tega, pa se da določene laži ob najmanjšem sumu z logično zavitim vprašanjem odkriti,...sem pa po navadi tiho in se delam kot da ne vem,...počakam še kakšno, potem pa eksplodiram...Med največje laži pa štejem tudi hinavščino, prevare in izdaje,...tega pa ne pozabim..