Kako povezati PC in TV ?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Wifi za filme...samo če maš hiter net drugače DLNA kabel!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hmmm, ... moderni jezik in šumniki, ... fuckoff !
Postani nazaj slovenec, kot si se odločil takrat, pred rojstvom! :gorjaca:

Ja, s šumniki so pa zadnje čase težave. Še takrat ko sem sam prevajal, mi danes ne delajo prav. Problem bo po moje kar v slovencih samih. Mehki č čisto v redu zazna, našega lepega č-ja pa ne ! :gorjaca:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
Hmmm, ... moderni jezik in šumniki, ... fuckoff !
Postani nazaj slovenec, kot si se odločil takrat, pred rojstvom! :gorjaca:

Ja, s šumniki so pa zadnje čase težave. Še takrat ko sem sam prevajal, mi danes ne delajo prav. Problem bo po moje kar v slovencih samih. Mehki č čisto v redu zazna, našega lepega č-ja pa ne ! :gorjaca:

ah dej no... nismo v parlamentu ali čveku.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne. Nikakor. Je pa slovenščina lepa in jo je treba spoštovati. Vsakodnevno negovati.

Samo pubertetniški mulci si dovolijo izjavo, da se lažje pogovarjajo v angleščini, kot pa po slovensko. Ko ga pa vprašaš, naj nekaj pove po angleško, pa začne : " Shit ... , Damn ... , Fuck off ... - konec nabora :confused: .

Podnapisi morajo biti, ker želimo ohranjati naš jezik živ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano
I

Izbrisan uporabnik #9334

So šumniki povezani s fonti v naboru znakov? Če se prav spomnim, sem včasih tako reševal ta problem. Zamenjaš font ...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
ti je kamelon napisal - tezava je v formatu filea.

ce mas cas, *presaveaj vse podnapise pa bo...

* ponovno shrani ime datoteke - v lepi slovenscini.

sej lepo da jo negujemo, sam mislim da podnapisi pa ze itak niso lih vzor sskj-a. torej ce je c namesto č, bo itak vsak pravilno prebral. v novinarskih prispevkih in literaturi je pa fino da je vse pravilno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Šumnike dobiš tako da podnapise klikneš z desno tipko/properties/daš kljukico pri read only stran/apply/save...

Potem odpreš podnapise v beležnici (.txt) in shraniš (save as) namesto v ANSI formatu daš spodaj v UTF-8
Da se ne boš razburjal še nadalnjih 5 strani :D
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, hvala. Sem prebral.
Ampak ne razumem, zakaj srt oblika nenadoma ni več sprejemljiva in jo je treba spreminjati.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sicer je pa že tale podvig danes bil zame gromozanski :aplauz: .
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Jaz imam LG TV z Web OS (tista prva verzija) in normalno gledam filme preko DLNA. Tudi podnapisi delujejo, šumniki tudi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, to pa mam. Itak. Na ruter. Zakaj bi še enkrat direkt na računalnik, če bi pa morala mreža delat preko ruterja, še celo na druge mašine v mreži?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
DLNA nima nobene veze s konektorji in kabli. Je samo standard za deljenje vsebin in tudi Plex server je med drugim DLNA strežnik (če boš šel v vgrajen video player, bi ga moral najt). Je pa še vedno boljše, če uporabiš uradnega Plex clienta, kjer boš videl še coverje, opise, itd.

Drugače DLNA deluje tako čez žično mrežno povezavo kot WiFi, v končni fazi lahko tudi čez VPN iz drugega konca sveta.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hmm, sedaj razmišljam naprej, na laptopu imam tudi en imeniten film, sem ga do polovice celo prevedel ... ta laptop je povezan na mrežo preko Wifi, na router (Fritzbox).
Moram torej na tem laptopu prav tako napraviti tisti "Plex server" ?
Verjetno ne. Ampak iz mojega TV kot klienta ga ne vidim.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Hmm, sedaj razmišljam naprej, na laptopu imam tudi en imeniten film, sem ga do polovice celo prevedel ... ta laptop je povezan na mrežo preko Wifi, na router (Fritzbox).
Moram torej na tem laptopu prav tako napraviti tisti "Plex server" ?
Verjetno ne. Ampak iz mojega TV kot klienta ga ne vidim.
Lažje je povezati laptop in TV s HDMI kablom, ker je zraven TV-ja.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

DLNA nima nobene veze s konektorji in kabli. Je samo standard za deljenje vsebin in tudi Plex server je med drugim DLNA strežnik (če boš šel v vgrajen video player, bi ga moral najt). Je pa še vedno boljše, če uporabiš uradnega Plex clienta, kjer boš videl še coverje, opise, itd.

Drugače DLNA deluje tako čez žično mrežno povezavo kot WiFi, v končni fazi lahko tudi čez VPN iz drugega konca sveta.

Sedaj ne zastopim več nič. Kaj moram biti inženir informatike, da bi zastopil konstrukcijo teh protokolov in povezav?

Očitno se mi problem začne pri samih osnovah :obesise: . Kot ponavadi. :obesise:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
eh, sej nisi edini. men tud tole ni dost jasno...

laptop dej v mrezo, in dodaj na pcju to mapo v knjiznico od plexa...