kako pobarvat les...

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
...ki je trenutno pobarvan temno rjavo, rad bi pa pobarval na snežno belo. Sem kupil Belinka exterior belo barvo, pa se po 3 nanosih še vedno vidi, da je bila podlaga lesa temno rjava
crazy1.gif


Kaj predlagate?
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
ja obstaja tut temeljna barva za les. najbolje je če bi prej les pobrusil. se mi pa zdi da obstaja barva ki je bolj močna tako da prekrije. samo nevem kako se bo to obneslo da se nebosta barvi sedaj tepli ker je že druga gor. tako da poglej na kakšni osnovi je.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Bom poskusil najprej pobarvat s temeljno, pa potem z barvo čes. Brušenje pa odpade, ker je tega ene 30 m2.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.822
113
obstojao barve (pa žal ne vem imena oz. nazivov) ki se vpijejo v les (te predvidevam da uporabljaš ti) in take ki naredijo na lesu sloj (kot bi barval kovino - prekrivne?)....in če hočeš zakriti vpito temnorjavo barvo boš na vsak način moral uporabit prekrivne.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Vseeno je brušenje najboljša varjanta, ker s tem se tudi zazihraš, da se ti barva ne bo začela luščit. Sicer pa temeljna najprej, pa ne je preveč redčit, da ti rjava skozi ne udari
wink-1.gif



lp
Peter
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Ne kompliciraj. Kupi hitrosušečo barvo za les in kovino. Sprobaj na enem delu če vredu prijemlje pa je.
Jaz sem tako prebarval pa je že 5 let enake barve.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Če ne misliš brusit, potem je brez veze, da sploh barvaš, ker ti bo itak vse popokalo in odpadlo.

lp

Pa kje jih pobirate.
Jaz sem samo obrisal umazanijo in pobarval z tisto barvo. Nič se ne lupi in nič ne odpada.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Pa kje jih pobirate.
Jaz sem samo obrisal umazanijo in pobarval z tisto barvo. Nič se ne lupi in nič ne odpada.

Že res, ampak on ima pa oroginal barvo, plus sedanje tri nanose, potem pa še en ali dva nanosa, da mu lepo prime, po toliko plasteh pa v toplem vremenu že rado razpoka
wink-1.gif