Kako očistiti armaturno ploščo avtomobila

vidiber

Zelenc'
9. dec 2020
7
1
3
Spoštovani,
imamo eno težavo. Kupili smo avto in na armaturni plošči so sledi neke črne tekočine (kot smola), ki se je res zelo močno prijela na spodnjo črno sijajno podlago. Vidi se, da jo je nekdo že želel odstraniti, toda ni mu uspelo. Poleg tega je spodnja črna sijajna podlaga zelo ubčutljiva na kakršne koli fizične poškodbe in ostale rise.

Vljudno prosim za predloge, kako naj omenjeno snov očistimo iz armaturne plošče. Na slikah sem jih označil rdečo.

Hvala za odgovore že vnaprej.

S prijaznimi pozdravi.

Vidiber
armaturna plošča (3).jpg
 

Priponke

  • armaturna plošča (1).jpg
    armaturna plošča (1).jpg
    556,3 KB · Ogledi: 190
  • armaturna plošča (2).jpg
    armaturna plošča (2).jpg
    518,4 KB · Ogledi: 183
  • armaturna plošča (4).jpg
    armaturna plošča (4).jpg
    366,4 KB · Ogledi: 183
  • Žalosti me
Reactions: tony

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.351
295
83
Pri meni, so podobne sledi pustili tisti osvežilci zraka oz dišave v tekočini, malo puščalo in celo nekak razjedlo plastiko. Sicer pri tebi ni v liniji z zračniki,...razen, če je bil kak drugačen.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in tony

koliko

Guru
21. avg 2007
4.214
2.031
113
SV SLO
Spoštovani,
imamo eno težavo. Kupili smo avto in na armaturni plošči so sledi neke črne tekočine (kot smola), ki se je res zelo močno prijela na spodnjo črno sijajno podlago. Vidi se, da jo je nekdo že želel odstraniti, toda ni mu uspelo. Poleg tega je spodnja črna sijajna podlaga zelo ubčutljiva na kakršne koli fizične poškodbe in ostale rise.

Vljudno prosim za predloge, kako naj omenjeno snov očistimo iz armaturne plošče. Na slikah sem jih označil rdečo.

Hvala za odgovore že vnaprej.

S prijaznimi pozdravi.

VidiberPoglej priponko 46192
Poskusi z antisilikonsko čistilo. Ta zadeva odstrani čuda, ne da bi poškodovala osnovo. V skrajnem primeru lahko daš poškodovane (umazane) dele tudi ponovno lakirat.
antisilikonsko čistilo
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.140
1.753
113
Karkoli boš prijel v roko najprej podrgni na delu, ki ni viden, da vidiš če čistilo pušča kake posledice. Potem pa poskusi z manj agresivnimi k bolj (krpico bi svetoval mikro, ter nežno drgnjenje (bolj božanje), ker drugače boš spraskal osnovo). Tule rabiš čistilo, ki bo stopilo packo skoraj brez pritiska.
Sam bi na svojem avtu poskusil s čistim alkoholom (seveda ob strani najprej!).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.957
801
113
Pelji pokazat v kaksno rocno avtopralnico… pa naj to oni povedo kako bi in potem se zrihtajo.. sigurno “so videli in pucali” cuda stvari..