Kako nastavit dva DDWRT na isti SSID?

Wild

Pripravnik
5. okt 2011
203
0
16
Probal sem napravici...
Preklopi ko mu zmanjka prvotnega signala...
Izgubi 2 pinga.. prekinitev 5 sec.
A je to to ? Meni se ne zdi okey....

Prvotno je bil namenjen v hladilnico AP z grelcem ki bi delal BP.. Vendar stane 700 € tako da smo se domislili da bi potegnili notri samo anteno. Ampak še vedno ne najdem pravih naprav oz. ne znam spraviti skupaj.... Bo treba še mal suhega treninga
frown-1.gif


Če ima kdo kakšen preverjen model se priporočam za nasvet
smile-1.gif

Da še enkrat ponovim zahteve:
1. Rabim 4 AP ki posredujejo isti SSID in klient kroži med AP-ji brez prekinitve (klienti naj bi znali preklapljati)
2. Napajanje je zaželeno POE,
3. Naprava naj bi imela samo eno snemljivo anteno da jo lahko zamenjamo.

To je to...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kakšne kliente pa imaš to? Jaz imam na laptopu pri nastavitvah mrežne kartice opcijo nastavljati roaming agressiveness, s čemer ga prisiliš da bolj pogosto išče in menjuje APje.
Ker razni smartphoni in tablice šparajo z energijo, zato v ozadju ne iščejo tako pogosto novih APjev kot kakšne druge naprave in posledično mu prekine signal iz prvega APja še preden bi se sam uspel prestaviti na drugega.
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Citat:
Uporabnik Wild pravi:
Da še enkrat ponovim zahteve:
1. Rabim 4 AP ki posredujejo isti SSID in klient kroži med AP-ji brez prekinitve (klienti naj bi znali preklapljati)
2. Napajanje je zaželeno POE,
3. Naprava naj bi imela samo eno snemljivo anteno da jo lahko zamenjamo.

To je to...


Glede na tvoje zahteve je skoraj edina varianta, da postaviš vse skupaj v WDS, le tako bo vse še najbolj približek tega kar želiš. In potem niti kabla ne rabiš, WDS deluje bp brezžično.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Seveda se menja, ampak seamingless.

To da je seamingless je odvisno od klienta in morebitna menjava kanala tu ne vpliva. Novodobni OSi seveda so takšni klienti.
Mrežna kartica itak cel čas v ozadju išče nova omrežja zaradi morebitnega roaminga in zaradi tega ni nič motena povezava čeprav mora preskenirati vse možne kanale.

Lej, če downloadaš nek file s serverja, ki ne podpira resuminga, ti pri handoverju povezava pade in moraš začet download znova. Če imaš WDS, ti zadeva laufa naprej. Sprobano večkrat. Za njegov primer je WDS preprosto boljša izbira.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Med WDS in navadnim DS je edina razlika v tem, da WDS za backbone uporablja wifi povezavo, navadni DS pa kabel. Obnašanje je popolnoma enako, seamless pa je odvisno zgolj od klienta.

Citat:
Some other users' Answers and Comments on this question erroneously suggested that wireless protocols or features like wireless relay or WDS might be needed for roaming, but this is absolutely incorrect. Those features are just ways to replace a wired Ethernet backhaul with a wireless one.

Vir: http://superuser.com/questions/122441/multiple-access-points-for-the-same-ssid
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Med WDS in navadnim DS je edina razlika v tem, da WDS za backbone uporablja wifi povezavo, navadni DS pa kabel. Obnašanje je popolnoma enako, seamless pa je odvisno zgolj od klienta.

Citat:
Some other users' Answers and Comments on this question erroneously suggested that wireless protocols or features like wireless relay or WDS might be needed for roaming, but this is absolutely incorrect. Those features are just ways to replace a wired Ethernet backhaul with a wireless one.

Vir: http://superuser.com/questions/122441/multiple-access-points-for-the-same-ssid

Seveda, ampak ob prvotni predlagani konfiguraciji ne gre za DS.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
In kako je potrebno popraviti konfiguracijo, da bo stvar delovala kot DS?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Najbolje, da nekdo pri sebi proba, pa poroča.

PS: Imam dva WLAN ruterja za na voljo...

PPS: Pri WDS ni nujno da roaming deluje. Pri starših recimo 100% ne deluje roaming. (ker imata AP-ja različen SSID ter enkripcijo)
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Pri WDS deluje roaming, saj vidiš samo en SSID, vsi routerji so pa na istem kanalu. Pri repeater bridgeu pa mi ni delal roaming, ker sta bila različna SSIDja in sem na drugi lokaciji moral ročno preklapljat. Res pa da sem večinoma uporabljal telefon in tablico. Zdaj mam pa potegnjen kabel.
 

kebab

Pripravnik
23. jan 2008
612
1
18
Lahko kdo pogleda, ki se spozna prosim:

Router mi ne vleče dobro na drugo stran stanovanja. K sreči imam potegnjen kabel in zdaj sta oba routerja med seboj povezana z kablom. Rad bi, da mi samodejno prestavi na boljši wireless signal.

Na obeh je DD WRT.

Sem drugega v redu nastavil?:




Ali bi moral izbrati tukaj kaj druga / repeater mogoče?:


Varnost sem nastavil enako kot na prvem ruterju:



Še moram kaj druga? Sem kaj pozabil? Ostale nastavitve sem pustil vse kot so originalno.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
AP mode je OK, poveži ju preko LAN portov. Za začetek na drugem daj drugačen SSID in se poveži nanj, samo toliko da preveriš če iz drugega routerja deluje internet. Potem pa daj enak SSID, zaščito in geslo.

EDIT: pa na telefonu si naloži nek program za analiziranje wifija, kjer boš videl MAC naslov routerja, na katerega si povezan. Toliko da lahko stestiraš roaming. Pa preklapljanje je povsem odvisno od klienta, pa preklop načeloma ne bo seamless (kak videoklic zna prekinit ipd.).
 
Nazadnje urejeno:

kebab

Pripravnik
23. jan 2008
612
1
18
Hvala, to je bil super hiter odgovor
smile-1.gif


In ja, preklaplja dobro in hitro, na sredi stanovanja kot sem si predstavljal (Wifi Strongest Signal app če bo kdo kdaj rabil).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Še to pazi, da kanala nista skupaj. Če je prvi ruter na kanalu 1 daj drugega vsaj na 6, še raje pa višje.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Iz screenshota je razvidno da je en na 6., drugi pa na 9. kanalu. Pa če je na obeh nastavljeno 20 MHz spekter, je to OK. Pri 40 MHz pa bi res bilo treba malo bolj paziti.