Kako naložiti dodatne POIje?

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Hello narod,
Imam nek kitajski gps na katerem je win mobile 5.0 in navngo igo 8.3.
Zdaj pa bi si rad "poje" iz te strani http://www.campingcar-infos.com/index1.htm, ki so v obliki .asc naložil na ta mlinček.
S pomočjo strani http://www.poieditor.com/ sem zadeve predelal v UPOI, zdaj pa pojma nimam kam naj to zatlačim, da bo delalo, in kako naj iščem po teh točkah. Mi lahko kdo razloži, kako to rešim?

Pa še en problem: mlinčka mi ne pokaže v win7 in ubuntu 11.04, samo v gnili visti. :S
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
635
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
dodatni POI za iGO navigacije delujejo izključno v .kml formatu! Te skopiraš v mapo \content\userdata\POI
Lastne POI potem najdeš v nastavitvah programa, kjer jih je potrebno vključiti in nastaviti vidljivost.

Predlagam ti tudi obisk strani poiplaza.com, kjer ti je voljo enciklopedija POI po državah in v azličnih formatih, tudi v .kml. Win 7 ti bo verjetno prepoznal napravo preko Windows Mobile Device centra ki ga najdeš med programi v start meniju.
 

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Hvala za napotke do tu. Zdaj pa imam nov problem. Če dam te KML datoteke v ta folder in zaženem napravo, ta naredi iz teh še nove fajle in očitno zmanjka prostora, ker se hudiman ne zažene - zmrzne. Je kakšna šansa, da se interesne točke naloži na SD kartico ali izbriše razne bolgarščine ipd, da se pridobi prostor?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
635
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Po mojem ni problem v prostoru, to so majhne datoteke. Bolj verjetno je, da ti mlinček ne prebavi večje količine podatkov, sploh, če si naložil veliko kml datotek oz. če le te vsebujejo veliko lokacij. Tudi predlagam, da počakaš vsaj 5 min v "zamrznjenem" stanju, saj obstaja verjetnost, da bo šlo naprej po nekaj minutah, ko bo prebavil.
 

sekundarc

Pripravnik
13. nov 2010
62
0
6
Celje
Se da združiti več upoi datotek skupaj med priljubljene. Naj na kratko pojasnim težavo. Kolega je imel dve sd kartici in gor program Primo (za vsak slučaj, če kateri zašteka). Ko je enkrat menjaval je nato priljubljene shranjeval tudi na drugo. Sedaj jih ima nekaj na eni kartici, nekaj pa na drugi. Se da ta oba upoi fajla dati skupaj oziroma kako bi jih lahko poimenoval da bi se prepoznala (morda upoi1 in upoi2). Če ima kdo s tem izkušnje ali kakšen predlog, prosim na dan z njim. Hvala.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
635
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
to lahko narediš enostavno, obe datoteki odpri z beležnico nato samo skopiraj vse vnose iz druge datoteke v prvo. Potem jih samo še oštevilčiš. Primer:

1|@Favourites|Pohorska ulica 6||46.240519|15.267047|_SLO||_SLO||3000|Celje|Pohorska ulica|6||||15.2669398,46.2412214
2|@Favourites|Opekarniška cesta 15 A||46.246395|15.269581|_SLO||_SLO||3000|Celje|Opekarniška cesta|15 A||||15.2711340,46.2465165
3|@Favourites|Brezova 38||46.289560|15.267113|_SLO||_SLO|||Brezova|Brezova|38||||15.2684104,46.2893316
4|@Favourites|Brezova 6 A||46.297891|15.264993|_SLO||_SLO|||Brezova|Brezova|6 A||||15.2641726,46.2986896
@My POI
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Imam datoteko s POI točkami forum.kml s svojo ikono. Če jo odprem z GE vidim te moje ikone, ko pa to datoteko prnesem prenesem v Igo Primo, vidim na karti le ikone v obliki modre kapljice, ne pa moje. Pogled na karti je potem nepregleden, ker so vse ikone enake, jaz pa bi jih želel videti po skupinah.
Ali jaz delam kaj narobe ali to v Igo Primo ni mogoče?
Isto težavo imam tudi na Nuvicam. Vse ikone so enake
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za garmin moraš dat zraven poi še ikono z istim imenom, če bi jih rad videl, ampak glede te naprave uporabi podforum namenjen za garmine.

Pri navadnem iGO je potrebno kml malo predelat, da potem vidi tvojo ikono.


Če odpreš z beležnic, v tvojem primeru forum.kml, boš videl v njem skoraj na začetku tole:

<Document><name>forum.kml</name>

Sedaj takoj za tem prilepi tole:

<metadata><igoicon><filename>IME IKONE.bmp</filename></igoicon></metadata>

( seveda IME IKONE.bmp spremeniš v tvojem primeru v forum.bmp )


Torej začetek tvoje kml bo sedaj izgledal takole:


Citat:

<Document><name>forum.kml</name><metadata><igoicon><filename>forum.bmp</filename></igoicon></metadata>


Sedaj narediš sledeče:

V content/userdata/poi/ daš tvoj kml
V content/userdata/usericon/ daš bmp ikono ( ime mora imeti isot kot kml datoteka, v tvojem primeru forum.bmp )

Pod nastavitvami iGO, prikaz krajev, omogočiš tvoj kml poi.

Ko boš sedaj zagnal iGO ti bo prikazalo tvojo ikono.

p.s.
Za Nextgen verzijo je podobno, ampak malo drugače.

Nextgen ne prebavi vseh .kml in je potrebno prvo svoj kml odpret na tej strani
Ko jo odšreš klikneš v okno kjer piše csv in nastaviš na KML (iGO) in shraniš.

Sedaj izvedeš zgornji postopek dodajanja stringa in bo Nextgen prikazal tvojo ikono.
Za Nextgen je priporočljiva velikost ikone vsaj 60x60, ker drugače je zelo slabo vidna na karti.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Hvala, deluje
aplauz.gif