Kako najhitreje do cilja v Ljubljani?

matej_

Guru
25. okt 2007
2.042
594
113
ok, da se oglasim :D
nisem direkt iz celja ampak iz okolice, tako da predn pridem na železniško v celu rabim skor 15 min kar pa je že skor trojane oz. vransko. parkplac mam zagarantiran tako da to ni problem. potni stroški plačani tako da tudi to ni problem. danes sem bil v kosezah v 1h pa 5min pa sem po pravilih vozu, se pravi da če grem 1,5h pred 8h da bom na kotnikovi. je pa catch če pridem iz šmartinske morem že prej it levo ali pa na resljevo ker potem na kotnikovo je polna črta in je prepovedano zavijanje. pa še ta vožnja je začasna cca 1leto mogoče kak mesec več :D
za pot nazaj proti celju pa seveda šmartinska v igri.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
No, potem imaš kar v redu. Če grem jaz iz Kranja ob 7.00 do kotnikove težko pridem v eni uri a je samo 25km.
Poročaj kakšno bo tvoje povprečje v prvem tednu v obe smeri.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
za pot nazaj proti celju pa seveda šmartinska v igri.
V tem primeru pa zna biti Dunajska hitrejša. Sploh decembra.
jezen.gif
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.042
594
113
Ja ja šmartinska je mim BTC-ja
frown-1.gif


Kaj pa zaloška? Pri KC-LJ desno, prvo levo, potem naravnost, pa še enkrat desno na kotnikovo?

Sj vem da si mislite da nek kmet pride v velemesto, sem vozu že velik po lj sam nikol nisem bil časovno omejen
smile-1.gif

Drugač pa sedet v avtu 3h na dan je najmanjša težava :D
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.906
113
pri taščici
Jaz ne bi hodil mimo KC,ker od konca dvopasovne zaloške vse stoji ( do KC je še 2 km). Razen če bi šel takoj za progo desno in potem nekako na japljevo prišel, mimo urgence, čez Njegoševo in mimo metelkove do KOtnikove.
Ali pa enostavno probaj. V decembru popoldan mimo BTC ne bo šlo.
Veliko sreče, velikokrat že od domžal do LJ rabiš več kot pol ure, tako da mogoče se ti bo kdaj zdel vlak hitrejši, kljub 15 minutni vožnji v celje
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Pa še to, vsako leto je občutno slabše. Vpadnice v Ljubljano, zgrajene v 60ih in 70ih, so dosegle vrhnjo kapaciteto. Mogoče bi Zoki lahko to malo premislil.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Hmmm, čakaj malo. Ceste v LJ gradi MOL. Financira se med drugim z davki, ki jih pobira prebivalcem LJ. Zdaj naj se pa ta denar porabi zato, da bo denar hitreje odtekal iz LJ, saj od Celjana davkov MOL ne dobi nič.
10.gif


PS. Iz Velenja v Ljubljano do Vodovodne, se da lepo prit v manj kot 40 minutah. Preverjeno večkrat. Čeprav tam živce zgubim, še predno iz Velenja pridem do AC, ker mi ni jasno zakaj se je tam potrebno po ovinikh peljat 40.
crazy1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:

PS. Iz Velenja v Ljubljano do Vodovodne, se da lepo prit v manj kot 40 minutah. Preverjeno večkrat. Čeprav tam živce zgubim, še predno iz Velenja pridem do AC, ker mi ni jasno zakaj se je tam potrebno po ovinikh peljat 40.
crazy1.gif


Izberi raje Velenje-Polzela, pa še precej bolj ti bo všeč (ovinki.press)
cheer.gif
. Edino ne it ob takšni uri, ko se v Gorenju menjujejo izmene.

Sicer pa: marš na vlak, prekleti žabarji delate gužvo.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Jaz sem trenutno v LJ pa se še vedno vozim s svojim avtom, imam 5-7min do šihta, trola pa cca 1h oz. tudi več ker bi moral prestopat...

Punca pa se vozi s trolo ker v centru ne bi imela kje parkirat.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jst sem iz Medvod in ko sem delal v centru sem lepo hodil z vlakom in je bilo super. 17 minut pa sem bil v LJ pa se slabih 10 minut sprehoda, brez zgubljanja zivcev in 30-40 minut voznje v vsakodnevni gneci. Ko pa delam izven centra je pa mal vecji problem. Ce bi imela LJ dober in hiter javni promet, ki bi te lahko spravil na vse konce v priblizno enakem casu kot avto, mislim da bi se marsikdo premislil. Tko je pa bolj sranje kot ne. Da presedam na 2 avtobusa in cakam v guzvah, ne hvala. Pa se sluzbo mam tako, da hodim okol. Mam 2 kolega, ki delata v centru in se oba lepo z vlakom furata. Preprosto se jim ne da v vsakodnevno bitko s tisocimi gorenjcev, ki se selijo v LJ po kruh in nazaj.
smile-1.gif


Naj se vrnem na temo. Kaj pa ce bi sel cez Zale? Pa pol po kroznem na Smartinko, pri Kolinski in naprej do Kotnikove?
 

xmovc

Pripravnik
2. okt 2007
110
0
16
Olimpijsko mesto
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Zgolj predlog: kaj pa, da prideš z avtom do BTC-ja, pustiš tam avto in greš z busom do Kotnikove?

To bi šlo, če ne bi bla povezava šmartinka<->center na koledar. Gledano z vidika vožnje z vlakom je namreč isti pes (oz. bolje-ceneje), če greš do BTC peš (za kar rabiš cca. pol ure) ali pa 20 minut čakaš na bus in nato še vsaj 10-15 minut na busu. Edino pazit je treba, da te na kakšnem prehodu za pešce pri zeleni ne sname kakšen entuziast, ki se vehementno pripelje skozi rdečo.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.042
594
113
evo sprobano.

od doma sem šel ob 06:24 se v 16 minutah pripeljal do arje vasi kjer sem se vključil na avtocesto in skoz po avtocesti do severne obvoznice in dol sem zavil za lj.bežigrad oz. center pa potem do križišča dunajske s tivolsk (vsaj mislim daje) potem do kotnikove sem potreboval točno 1h in 21min po BC.



Nazaj je pa pot vodila kotnikova desno po šmartinski do ringa, na vranskem iz avtoceste in po stari do doma je bilo po BC 1h 02min



Kaj bo pa v pondelk bomo pa vidli :D
 
Nazadnje urejeno:

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
"Izberi raje Velenje-Polzela, pa še precej bolj ti bo všeč (ovinki.press) . Edino ne it ob takšni uri, ko se v Gorenju menjujejo izmene.
Sicer pa: marš na vlak, prekleti žabarji delate gužvo. "

bonk.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
bonk.gif
Zaradi takih pa je tista cesta zakon
cheer.gif

Slaba je relativno, ampak se da prav lepo peljat, ko jo enkrat spoznaš, tako da se izogneš večini lukenj. Ovinki so pa njamiiiiii
cheer.gif
. Pa še hitrejši si kot čez Arjo vas.

Če je pa sneg po tisti cesti je pa sploh zakon. Rally.press
evil.gif