Kako najhitreje do cilja v Ljubljani?

matej_

Guru
25. okt 2007
2.042
594
113
Pozdravljeni!
Imam namreč problem, sedaj začnem z redno službo v Ljubljani na Kotnikovi 20 sem pa iz Celja in me zanima kako najhitreje do službe.
Prosil bi ljubljančane, če mi lahko svetujejo kje v Ljubljani naj se peljem, da bom najhitreje tam.
Pot bo potekala Celje-AC Celje-LJ- LJ (tu pa vas prosim kje)

Sedaj sem nekako zmeraj hodil na severno obvoznico in mimo bežigrada, iščem pa še nove poti.
Bom pa začel ob 8ih zjutraj kar pomeni, da bom padel v največjo gužvo.

Hvala za odgovore
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Probaj kdaj preko Šmartinske. Čeprav ne bo kaj dosti hitreje.

Itak pa si postavil vprašanje, kjer bo težko najti pravilen odgovor.
17758-icon_confused.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Pet minut gor ali dol, je vseeno. Več kot to pa ni nikjer. Zjutraj so itak vse vstopne točke v Lj približno enako zatlačene - kar prihraniš pri čakanju na izstop z ringa, pa izgubiš zato, ker se voziš na drugi konec LJ, ki je malenkost manj obremenjen.
 

matj

Pripravnik
5. nov 2007
59
0
6
Verjetno najbolje če zaviješ na šmartinsko in pelješ po njej, na koncu pri kolinski imaš križišče kjer gre prednostna na desno navzdol (greš po njej), pri križišču zaviješ levo, pod železniškim podvozom, zaviješ desno (ker drugam ne moreš), prvi semafor naravnost, pri drugem levo. točne destinacije ne poznam ampak si v radiju 200m.

pomoje boljša pot, kot po dunajski. še ena varjanta bi bila po zaloški, skozi moste in mimo kliničnega. ampak je tudi ta bolj tako-tako.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
po mojem najhitrejsa po obvoznici do jars, prvi semafor levo, prvi semafor desno na letalisko, do konca po letaliski, levo na kajuhovo, drugi semafor desno na zalosko, za zeleznico desno ter do bivse propagade, v kriziscu desno ter naslednjem levo, potem po prednostni ter naravnost cez semafor na masarykovo. naprej pa verjetno ze znas:)



sam se drzim nacela, da se v guzvi vozim po manj obljudenih cestah, ceprav imajo mogoce kak kilometer ali dva vec.
 
Nazadnje urejeno:

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Kar začni si iskat stanovanje v LJ. Bo najhitreje. No, ko boš v LJ, boš lahko začel bentit čez cepce, ki se vozijo tako daleč v LJ in povzročajo zastoje na cestah in ti odžirajo parkirna mesta ter uničujejo mestno infrastrukturo za katero ne primaknejo niti evra.
10.gif
 

suicidal

Pripravnik
22. jul 2007
600
1
16
Center
Kotnikova je pa ja blizu železniške in avtobusne postaje v LJ. Če za časa službe osebnega avta ne potrebuješ, ti priporočam javni prevoz. Če že sprašuješ.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Rec da sprasujes zabare
evil.gif


Odvisno katera cesta je kolk obremenjena,ceprav so vec ali manj vse,imas izvoz na smartinko,dolenjko,zalosko cesto to so vse glavne ceste ki pridejo v postev in na katere lahko iz obvoznice priletis direktno.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Upam, da imaš svoje parkirišče, ker drugače je najboljša varijanta vlak. Ko sem jaz izgubil svoje parkirišče in prešaltal na vlak sem ugotovil veliko prednosti pri vožnji z vlakom. Časovno sem na istem vendar pridem v službo spočit in mirnih živcev
cool-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
252
113
ja jest bi tud o vlaku razmislil... karta je ceneje kot bencin! lahko dremaš na poti v službo, al pa delaš še kakšno "domačo nalogo", stresa ni! pozimi se usedeš in greš, ne pa da se jajcas z ostalimi k se bojiijo 2cm snega... poleti si v hladni klimi, se lepo sprehodiš do službe, se mal zbrihtaš...

jest bi resno razmislil o vlaku! aja pa še cestnine ni!
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Traja pa zato vožnja iz Celja do LJ po naši avstroogrski železnici skoraj 2 uri oz. 1.45 minut ali pa 1.20 z ICS-som - ta je pa drag kot žafran in je z avtom ceneje.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Če vsak dan plačaš vsako vožnjo posebej, te stane vožnja 5,47 €. Na dan manj kot 11€. 220 € na mesec. Koliko te stane uro pa pol jajcanja po cesti, bencin in amortizacija?

Povratne so cenejše.
Mesečna karta je še cenejša.
Letna pa še cenejša.

PS. Kolega se je vozil skoraj leto iz MB v LJ vsak dan. Finančno se ni izšlo. Je presedlal na ICS. Celo všeč mu je bilo, ker je lahko na ICS že programiral.

PPS. Avto za vožnjo v službo se splača recimo meni, ker mi tank bencina zadošča za pol leta vožnje do tja in domov.
bonk.gif
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Če začnes ob 8h, potem pride v upoštev ICS (vozi 1.05 ure), ki pride od 7.40 v LJ in prideš ravno prav na Kotnikovo. Kupiš 10 vozovnic (ali povratnih) in dobiš 20 % popust - no, vsaj bil je. Drugače te pride povratna cca. 19 €.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Zgolj predlog: kaj pa, da prideš z avtom do BTC-ja, pustiš tam avto in greš z busom do Kotnikove?

Zgolj opomba: vse iz avta že prej poberi ven, sicer bo šlo...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
tudi jaz priporočam vlak. sploh če nimaš parkirišča. ker drugače še parking plačuješ. kadar imam službo zjutraj (ne vedn), grem vedno z vlakom (ne iz celja, ampak iz logatca).
vsedeš se in bereš. brez stresa in jajcanja. stopiš pa v centru ven. če maš v centru službo (kar kotnikova 20 nedvomno je), si zmagal.
pa lp in čestitke za službo.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Ja to z vlakom ti je naboljša opcija. Računaj da je kotnikova 5 min stran iz železniške.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Ted pravi:
Traja pa zato vožnja iz Celja do LJ po naši avstroogrski železnici skoraj 2 uri oz. 1.45 minut ali pa 1.20 z ICS-som - ta je pa drag kot žafran in je z avtom ceneje.

ja itak prides do domzal po ac iz celja v slabi urici recimo, ce se drzis vseh pravil. ampak ce ti uspe iz domzal na kotnikovo zjutraj med 7-9h priti prej kot v eni uri, vsaka ti cast
cheer.gif