Kako klonirati novi disk za uporabo na istem računalniku ?

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Želel bi zamenjati ssd disk z novim. Kako in s čim bi lahko naredil klon diska. Predvsem bi želel windows 10 in Ofice prenesti na ta nov disk. Star disk bi odstranil in v ta računalnik bi vstavil ta clonirani disk z željo, da deluje tako kot prej ta stari disk. S kom bi to najlažje naredil, če je možno, bi novi disk priklopil na usb in opravil klon, kasneje pa ga samo vgradil v ta pc. Hvala za pomomoč.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Z Windows Backupom napravi image diska na en zunanji USB disk. Potem vstavi v računalnik nov disk in napravi restore iz zunanjega diska. Torej ne potrebuješ nobenih posebnih orodij, vse je v Windowsih.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Nazadnje sem to naredil s free verzijo Macrium - je tako enostavno da bi to še stare mame znale narest :)
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Se strinjam, tole http://down.easeus.com/product/tb_free je najverjetneje edini program za ta namen, ki ga zna in zmore brez težav uporabiti prav vsakdo!
ali je komu uspelo narediti live USB verzijo tega programa na linux osnovi? meni ga namreč noče bootati, medtem ko windows verzija dela brez problema. na Easeus pomoči so mi vljudno odgovorili, da ne nudijo pomoči za brezplačno/trial verzijo.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
ali je komu uspelo narediti live USB verzijo tega programa na linux osnovi? meni ga namreč noče bootati, medtem ko windows verzija dela brez problema. na Easeus pomoči so mi vljudno odgovorili, da ne nudijo pomoči za brezplačno/trial verzijo.
Če orodje sproducira iso fajl na koncu, tako kot ga npr. macrium reflect, potem ne vidim težav za "peko" na usb.

rufus, yumi, easy2boot, xboot, je le nekaj orodij za tovrstno početje.
 
Nazadnje urejeno:

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
ISO datoteko že naredi, vendar ko jo zapečem na USB z rufusom ali etcherjem, PC noče bootati, kot da ne bi bil zagonski disk. etcher me celo opozori, da ISO datoteka ne vsebuje zagonskega diska
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Meni iso s ključka nikakor ni hotel bootati, pa sem ga tja prenesel z originalnim Microsoftovim programom in to na več ključkov. Ko sem ga zapekel na DVD in uporabil prenosni DVD player, je bilo vse v redu. Mislim, da novejši MB podpirajo samo UEFI secure boot.
 

B81

22. jul 2007
34.469
8.941
113
KSZ
če imaš en SSD na pcju, ki dela počasi in kloniraš na nov SSD, bo kaj hitreje šlo? Glede na to, da novi ni še nič prepisan?