Kako je zdaj z menjavo stekla in vinjeto?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.181
2.277
113
Evo situacija, na avtomobilu zlomljeno steklo, gori pa prilepljena 6 mesečna vinjeta ki večja do 30.12.2009. Torej če grem jaz steklo cenit in menjat, a mi zavarovalnica plača NOVO vinjeto ali mi obračuna proporcionalno vrednost ali nič ne plača? Kako je zdaj s tem..?

Hvala
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Če se vam zgodi, da na avtomobilu s sveže nalepljeno vinjeto, razbijete vetrobransko steklo, vam bo Dars (po krajšem postopku) brezplačno izdal novo. Kar morate storiti je, da na Avtocestno vzdrževalno bazo v Ljubljani prinesete kos uničene vinjete (ali stekla z vinjeto) ter račun za zamenjavo poškodovanega stekla. Ob tem je potrebno izpolniti obrazec in Dars vam izroči nadomestno vinjeto.

V kratkem bo mogoče postopek izvesti tudi na AMZS

Omenjen obrazec naj bi bil v dnevu ali dveh dostopen tudi na spletnih straneh Darsa, prav tako se z AMZS dogovarjajo, da bi bilo mogoče postopek speljati tudi v njihovih poslovalnicah. Po navedbah Darsa bo to možno v dveh ali treh tednih. Za vsa vprašanja so uporabnikom sicer na volji tudi na telefonski številki 080 1503.

vir:finance.si
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.181
2.277
113
To je vse kar sem rabil! Hvala! Bomo kar na AMZS počakali, ne bom se drkal z DARS-om, sem iz MB!

Lp
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.103
3.588
113
Marlbor
Jaz sem na internetu našel obrazec, poslal po pošti na kosu stekla nalepljeno vinjeto in kopijo računa od zamenjave stekla in sem čez 3 dni že prejel nadomestno vinjeto.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.596
290
83
www.kacnje.eu
Jaz pa sem se iz servisa (s staro vinjeto) zapeljal na DARS in tam takoj dobil novo
cheer.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Jaz sem na internetu našel obrazec, poslal po pošti na kosu stekla nalepljeno vinjeto in kopijo računa od zamenjave stekla in sem čez 3 dni že prejel nadomestno vinjeto.
A je dovolj kopija računa ali mora bit še tist odrezek? Menjal šipo, odrezka nimam niti pod razno, imam pa letno vinjeto gor...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.181
2.277
113
Zakaj bi se mučil in krampal če pa ti lahko v delavnici vrežejo del stekla z vinjeto in se odlično vidi?
smile-1.gif
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Meni so vinjeto z neko napravo spravili dol in jo nalepili na novo steklo. Mojster mi je razložil, da se da rešiti 90% vinjet.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Zakaj bi se mučil in krampal če pa ti lahko v delavnici vrežejo del stekla z vinjeto in se odlično vidi?
smile-1.gif
Ne vem ti si prvi napisal.....
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Rabiš potrdilo o menjavi stekla (račun) + staro vinjeto na kosu stekla ali dol skrampano.
.....jaz sem potem samo dodal, da se mora lepo skrampat dol, da se serijska številka vidi

BTW z industrijskim fenom jo dobiš komot dol, pravtako avstrijsko. Seveda je ne smeš preveč segreti, lepo z občutkom in to je to.
 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Rabiš potrdilo o menjavi stekla (račun) + staro vinjeto na kosu stekla ali dol skrampano.

http://www.dars.si/Dokumenti/C...injete_260.aspx
Je dovolj račun za menjavo stekla (delo) ali mora biti tudi za steklo (npr dal rabljeno steklo gor)?

Kaj so pa hoteli tu povedat?
Citat:
Izpolnjenemu obrazcu za povračilo vrednosti nakupa nadomestne vinjete je poleg naštetega potrebno priložiti tudi original kupona in računa o nakupu nove (nadomestne) vinjete, ki ju vrnemo vlagatelju.