Kako je moja spletna stran prinesla nove kupce

tanja252

Zelenc'
6. mar 2016
3
0
1
Živjo,

No, pred kratkim sem se odločila narediti spletno stran, ki bi ponujala določene izdelke za osebno nego. Sicer nič posebnega, pa vendar mi je bila ideja všeč.

Problem se je pojavil, ko sem želela iti preko klasičnega kupa slik in generičnih tekstov. Zato sem se odločila poiskati malce pomoči pri sami prezentaciji in hitro odkrila, da večina ponudnikov izdelave spletišč dejansko le izdelajo (ali le prekopirajo) dizajne, ko pa pride do prodajno usmerjene vsebine, pa te prepustijo samemu sebi.

Potem pa sem malce tvegala in po branju tegale prispevka na SpletniPosel najela avtorja omenjene strani, kateri mi je sestavil take tekste, da so moji dosedanji obiskovalci dejansko postali kupci z 10% konverzijo. Ni slabo za začetek, ne?

No, skromni nauk moje zgodbe je: vsebina, oz. prodajno usmerjena prezentacija je vedno pomembnejša od gole grafike. Zdaj pa ste na vrsti vi; imate tudi vi spletno stran, oz. bi jo želeli imeti in kakšne so vaše izkušnje z vso zadevo? Delite svoja mnenja, prosim:)

Pa lepo se imejte!
 
Nazadnje uredil moderator:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.614
2.450
113
23666877_zps1c4bef56.jpg



Pa jebo jih vse te moderatorje... 3 dni že serje po forumu. Pa nič....
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Vsi generični kreteni imajo zgleda skupne te številke na koncu vzdevkov
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.364
1.747
113
Pomoje so jih na tem "tečaju", za katerega so verjetno plačali bajne vsote podučili, da je ključ do uspeha srat po vsemogočih forumih in da je najbolje naredit uporabniško ime v formatu tvoje_ime+nnn.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Pomoje so jih na tem "tečaju", za katerega so verjetno plačali bajne vsote podučili, da je ključ do uspeha srat po vsemogočih forumih in da je najbolje naredit uporabniško ime v formatu tvoje_ime+nnn.

aplauz.gif


In potem strokovnjak za "turistične" spletne starni Tomaž Gorec (sicer pošteno) pove, da je bil lansko poletje na Krku, hodil od hiše do hiše in moledoval, če lahko komu naredi spletno stran za oddajanje apartmajev.

Tam je bil en mesec, dva sta mu (kompenzacija
evil.gif
) plačala za njegovo znanje in spletno stran večerjo (recimo vrednost 20 evrov), eden pa mu je izdelavo spletne celo plačal, baje 100 evrov.

In tip ponuja tečaje: kako "obogateti" z spletnimi stranmi za ponudnike apartmajev.

In 327 Slovencev bo po obiskanem tečaju težilo po Dalmaciji. In vsi bodo pričakovali:

- da bodo dobili vsaj 25 interesentov za tako spletno stran
- da jim bo vsak dajal mesečno vsaj150 evrov

Svizec pa seveda že veselo zavija in se reži!

Nič od tega, fantje, internet je prenasičen s takimi in podobnimi štosi. Bo bolje, da ležite doma. Ali na punci...
 
Nazadnje urejeno:

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Cak a ti zdej govoris da je izdelava spletne strani gola voda al kaj

to je se zmer posel

tud ce bos gledu njegov promet po podjetju pomoje zasluzi vec kot ti v 5 letih ????
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.203
2.440
113
v lokalni ostariji
johanes pač pametuje in modruje... seveda je izdelovalcev spletnih strani na tisoče. imaš pa tudi v sloveniji podjetje ki je svetovno znano in veliko zasluži samo z dizajnom izgleda spletnih strani...
 

nik88

Pripravnik
28. maj 2015
231
0
16
Avtor, narobe si se tega lotil. Dr*k moraš zapakirati v celofan, v tvojem primeru produkt v zgodbo.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Jaz se ne ukvarjam in ne služim s tem, dobim pa info od vsaj petih znancev, prijateljev, ki se s tem ukvarjajo + info s slovenskega in hrvaškega webmaster foruma + osebni stiki.
Skratka o tem nekaj vem in imam svoje mnenje (če lahko?).

In še enkrat opozarjam na naslednjo logiko, ki še kako drži: Če se z nečim (izdelava spletnih starni strani) okvarja, vsakdo, ki ima 5 minut časa, vsak študentek, dijaki tehnične srednje itd., itd. NIHČE ne more kaj prida zaslužiti.

Ker omenjenim je dovolj tudi 80, 100, ali150 evrov (na roko) za tako stran. Ne govorim o kvaliteti, ali o funkcionalnosti, govorim o tem, kako poceni lahko dobiš osnovno spletno/predstavitveno stran.

In artikle prodaja vsebina strani, super ponudba, nizke cene in še kaj, ne pa to, da je stran super duper kot taka.

Ne me prepričevat o nasprotnem, ker sploh ne bom bral...
evil.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
O tem preprosto mislis da nekaj ves. Zdej kolk pa ti res poznas ta posel si pa ze povedal ja.


In pri vsakem poslu ce si polovičar ves da ne bos uspel.


Valda si se pa dobr pocutu da si loh mal po slovensko posinfal in mal uporabljal pomanjsevalice ter besede ko mal kao zanicujes nekoga ki pac na ta racun sluzi kruh.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.832
4.330
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
O tem preprosto mislis da nekaj ves. Zdej kolk pa ti res poznas ta posel si pa ze povedal ja.


In pri vsakem poslu ce si polovičar ves da ne bos uspel.


Valda si se pa dobr pocutu da si loh mal po slovensko posinfal in mal uporabljal pomanjsevalice ter besede ko mal kao zanicujes nekoga ki pac na ta racun sluzi kruh.

Hej Matej, očitno si se specializiral na drugem področju, ampak še vedno bi rad (tudi drugi) odgovor od tebe iz teme zavarovalništva, tam si sedaj nekaj nekam poniknil... res ne bit polovičarski...
rolleyes-1.gif
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Vprašanje s čim se on vse ukvarja. Me zanima koliko zasluži z raznimi delavnicami "kako obogateti s spletnimi stranmi" in koliko dejansko potegne z izdelavo spletnih strani in optimizacijo le-teh.

Sem pa v tem poslu že kar nekaj časa. Sicer na enterprise projektih (web/mobile) ampak vseeno imam določene informacije kako je v tem poslu za male ribe.