Kako izbrati hišni sef?

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Pozdravljeni,

nabavljam en mali hišni sef. Ima kdo kaj izkušenj z njimi?

Vgrajevat v steno ga ne morem, tako da sem gledal te, ki se prišraufajo v steno. Mel bi takega na kodo, ker ključev mi ni za nosit okoli.


Ne se preveč veselit, ker diamantov glih ne bo noter, ampak kak dokument bi pa rad imel mal bolj pospravljen..


Prosim za izkušnje ali pa kar za kak konkreten namig.


Hvala in LP, Matjaž
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Če rabiš za dokumente potem glej bolj ognjevarne, tak se tudi na bolhi najde kak.

Meni so v redu svetovali pri http://www.plenus.si/ , samo najbolje jim je pisati, ker za spletno stran spacati vedno najdejo neke amaterje in je katastrofa.

Drugače naj bi bil pa trezor vreden nekje 10% od tistega kar imaš notri.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Se bi stvari v sefu tudi zavarovale pri kakšni zavarovalnici ?
Ne, ne bo potrebno. Le tako na prvo žogo bi rad imel mal občutka varnosti. Je pa res, da me ne bi motilo, če bi imel kaj takega, da bi bilo treba zavarovat
wink-1.gif
))
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Če rabiš za dokumente potem glej bolj ognjevarne, tak se tudi na bolhi najde kak.

Meni so v redu svetovali pri http://www.plenus.si/ , samo najbolje jim je pisati, ker za spletno stran spacati vedno najdejo neke amaterje in je katastrofa.

Drugače naj bi bil pa trezor vreden nekje 10% od tistega kar imaš notri.

Hvala! Sej moram ob priliki res it k nekomu, ko se malo bolj spozna na te zadeve. Sem rpej gledal v MErkurju, pa mi deluje vse skupaj bolj tako-tako...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Tudi tisti na kodo (okej, ne vsi), imajo praviloma ključ, če se izpraznijo baterije. Boš moral nekam dati ključ. Okej, obstajajo tudi tisti sefi z vrtljivim gumbom, ampak jih v prodaji že dolgo nisme videl. Drugače pa svetujem nakup kake v redu firme, recimo nemške bürg-wächter(bauhaus, vovko mislm da ima tudi), v glavnem jaz bi se izogibal poceni sefom, pač jim ne zaupam, lahko seveda, da je moja bojazen neutemeljena...predvsme pa pazi, kam ga fiksiraš, če boš vijake privil na dno nočne omarice, nisi naredil veliko.
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.828
113
Če misliš imeti sef, potem ga montiraj, pomembne dokumente pa imej spravljene zraven njega. Ker prvo kar ti bojoa nredili, ti bojo odnesli sef (sploh tega vijačanega).

(Sodelavkina kolegica imela doma sef, ker ni bilo nič za v njega sta imela z možem notri raznorazne pripomočke za.... z razlogom da jih otroci niso našli. Ko sojim vlomili so odnesli....ravno sef. JE moglo biti zanimivo, ko so ga nekje odprli
hysterical-1.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.412
5.911
113
pri taščici
zaradi okoliscin bi rad zamenjal kljucavnico v 20 let starem manjsem zidnem sefu slo proizvajalca. Cena nadomestne kljucavnice je 156 evrov. Posteno povedano se mi zdi draga. Ali so res tako drage ali.....
Kje jo dobiti ceneje.
Bom ob priliki razdrl vrata da vidim kaksna kljucavnica je vredna 156 evrov.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.766
6.361
113
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ali pa najem sefa v banki...15 eur letno pa je

Cene za najmanjše sefe pri bankah se začnejo pri nekje 40€ letno...

Pol pa meni se po starem ceniku obracunavajo... vem ni cez 20 eur letno ampak glede na cenik sedaj vidim da bi moralo bit 40 ja
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.412
5.911
113
pri taščici
evo to kljucavnico bi rad menjal. Lahko samo 7 ploscic in drugi kljuci.
kje v okolici lj bi to dobil. Najbrz bom tudi kak mejl poslal kljucavnicarjem
1540825-2012-07-2412.55.02.jpg
 

Priponke

  • 1540825-2012-07-2412.55.02.jpg
    1540825-2012-07-2412.55.02.jpg
    86,1 KB · Ogledi: 1.830

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Ti ploščice samo med seboj premešaj in daj narediti drugi ključ, pa bo.
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
ksz
To podjetje se okvarja s sefi, tudi za banke:
http://www.nolimal.si/

Med drugim Matjaž, temu kar ti iščeš, drugače pravijo blagajna (sefi so večji in težji).
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sef za banko ponavadi nimaš doma

vse kar je bausranju in podobnem pa zdrži od padca iz rok na tla, do udarca z..8 kilsko macolo.
drugi udarec, padec z višine itd je pa odprt k jajc.
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Točno tako, nekaj, kar bo zdržalo tudi udarec z macolo, pa je drago in težko.
Tiste Bau varjante, pa je bolje kar pustiti na polici prodajalne.
 

Silvio

Pripravnik
11. okt 2007
689
1
16
Citat:
Uporabnik softi pravi:
sef za banko ponavadi nimaš doma

Banke nimajo "sefov" imajo trezorski prostor, edino na šalterjih imajo nekateri še pultne blagajne... Teh, obnovljenih sem pa sam že kar nekaj prodal za domačo uporabo... Lušna reč, 3 predali, visoka stopnja varnosti, še sprejemljiva velikost in normalna cena, glede na to, da so samo 3 ključavnice na njih vredne 600€ in je nova cca 2k €...
 

Silvio

Pripravnik
11. okt 2007
689
1
16
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Tudi tisti na kodo (okej, ne vsi), imajo praviloma ključ, če se izpraznijo baterije.

Večina ima kontakte zunaj, da prisloniš baterijo, če je notranja prazna ali pa je baterija na zunanji strani... Redke imajo narejeno tako, da odstraniš el. ključavnico in je pod njo luknja za dolg trezorski, dvobradni ključ, majhne ključke pa imajo ponavadi hotelski trezorji...