Kako ga držite?

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Volan med vožnjo namreč...

V novo leto sem zajadral nekaj 100 kilometrov od doma, kamor se je bilo potrebno tudi nekako pripeljat. In čast uradnega voznika je to pot doletela kolega z "novim" štirikolesnikom. Ta kolega pa ima prav zanimiv način vožnje...ostalih stvari ne bom komentiral, bi se pa ustavil pri tem, kako drži volan. Na AC ga namreč pri hitrosti okoli 150-170km/h (več mu jajček itak ne gre) prime v levo roko...ma kaj prime...dotika se ga s kazalcem, sredincem in palcem leve roke v položaju okoli sedmice, desna roka pa počiva na kolenih (na srečo njegovih). Meni se to zdi dokaj nevarno, če pomislimo na kakšne bočne vetrove, ki lahko takšen jajček od avtomobila (Proton mislim da 413) praktično odpihnejo iz voznega na prehitevalni pas.

Sam ga na AC primem v desnico nekje okoli 2:30 ali 3, komolec levice počiva na vrhu vrat poleg stekla, dlan levice pa drži volan nekje okoli 9-ke. Se na ta način počutim dosti varneje, čeprav drža seveda ni optimalna. Kakšna pa je situacija pri vas?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
15 do treh, kot je predpisano zaradi airbaga
zmaga.gif
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
@SoulMan

Kupite mu sredinsko naslonjalo za roko.

Nevem zakaj bi moral stiskat volan z obema rokama.
 

Pungi

Pripravnik
2. avg 2007
208
0
16
Tudi jaz večinoma držim volan enako kot tvoj kolega.

Pri hitrosti nad 100 km/h, ga zaradi svoje varnosti, raje primem z obema rokama.

Jajca od avta.press
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Po avtocesti ponavadi naslonim vsako roko na svojo nogo in volan držim z obema rokama čisto spodaj in počasi obračam...

Po normalnih cestah pa ponavadi držim volan le z levo roko ker z desno držim vedno menjalnik...Dosti menjavam, ker mi je všeč da avto vozi približno vedno na istih obratih...
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Glede na to kako je volan znucan bi reku da z levo roko 15 do
grin1.gif
... desna pa ponavad počiva al pa spodi drži volan ob večjih hitrostih. Več kot 110 grem itak zlo redko.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
Jest pa vozim brez rok, če je ravna cesta
wink-1.gif
drugače ponavad skoz z levo, gdaj jo naslonim ob okno, desna je pa na sredniskem naslonu in šalta po potrebi. Nikol pa ne vozim z desno.

lp
 

Nightcrawler

Pripravnik
22. avg 2007
196
0
16
Običajno 15 do treh z eno roko. Kadar je bolj divje z obema. Sicer pa sem se tudi jaz že vozil 150 km/h in se volana dotikal samo z enim prstom. Ne vem kaj je tu posebnega.

p.s.
se ti ne zdi bolj produktivno, da bi glede tvoje dileme povprašal kar lastnika protona? ne vem kaj dosežeš, če stokaš na forumu.
 
Nazadnje urejeno:

Swifthead

Pripravnik
14. avg 2007
366
0
16
LJ
www.mercedes-amg.de
Haha jst pa ponavad z desnim komolcem naslonjen na sredinski naslon in mam iztegnjeno levo roko na okol 12h.....drgač pa če peljem po regionalki je še tist način ko imam obe roki na nogah in čisto spodaj u izi držim volan!!!

Kadar se grem dinamika ali pa ful hitr na avtocesti pa tut z obema držim!!!
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Enako držim jaz!

p.s. najbolj, da se odpre še topic, kako imamo zice naštimane.
Jest imam naslon čist nazaj, že skor na zadnji klopi. Sem čist supaplaya, Honda wanna be...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Ponavadi vozim samo z eno -levo roko. če vozim z obema imam občutek kot da nista "sinhronizirani".
V avtu mi manjka sredinski naslon...
Tudi pri višjih hitrostih (v snegu ali ob kakšnih drugih posebnostih seveda to ne drži) samo šlatam volan in ga ne držim kot bi me krč zagrabu.
Če pa slučajno še kdaj vozim "dinamično" takrat pa malo bolj zagrizem z levo roko v volan
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Če tako peljem pred starim, me hitro okara, da držim roke kot en njegov kolega, ki je ostal v ograji.
grin1.gif


Sicer pa najbolj pogosto ... tako ... 20 do 4ih.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Pri meni je odvisno od same vožnje.

Držim ga z levo roko, ki je naslonjena na vrata ali pa petnajst do treh.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Odvisno od ceste in razmer.
Če je prazna pa ravna ponavadi samo z eno roko, če je pa ovinkasta pa obvezno z dvema (tok, tok, tok).
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Običajno držim volan z eno roko! In to z levo, komolec pa počiva na vratih... Desna občasno počiva na bedri od punce ali kje drugje! Če je kakšna bolj nevarna situacija primem tudi z obema rokama!
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Jaz imam pri sedanjem avtu nekako navado da volan držim 15 do treh, pri tem moram poudariti, da je volan nastavljiv po višini in globini. Na ta način imam nekako najboljši razgled na merilnike, in najbližje ročici za upravljanje smerokazov in brisalcev, tipk za radio na volanu, ... Mi pa komolec leve roke velikokrat počiva na vratih (polička ob šipi).

Pri prejšnjem avtu, kjer volan ni bil nastavljiv, je bilo pa večkrat bolj 10 do dveh. Razlog je bil verjetno v tem, da si sedež ponavadi nastavim bolj visko, ker mi nizko sedenje nekako ne ustreza.
 

Podobne teme