Kako do interneta?

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Imam možnost, da grem na svoje, vendar na tej lokaciji trenutno ni možnosti interneta. Ker pa ga nujno potrebujeva, saj oba z mojo delama dosti stvari preko neta, kar se tiče službe, selitev nikakor ne pride v upoštev dokler tu nekaj ne nagruntam.
Kabelske ni, na telekomu oziroma siolu, si vedno ko kličem zmislijo kaj novega. Se mi hvalijo da imajo najsodobnejšo centralo, pa da so najbrž kabli zanič, ko povem da so le ti vsaj v dolžini zadnjih 1500metrov NOVI, saj smo celo sami plačali zakop le teh, potem strokovno ugotovijo da ni dovolj paric. Ko kličem drugič, ker sem hotel predlagati, da sam položim na lastne stroške še tistih nekaj 100metrov kabla kjer je ozko grlo mi povejo, da je potrebna nadgradnja centrale, kar pa menda v bljižni prihodnjosti še nimajo v načrtu vglavnem vedno kaj drugega.
Sem si sposodil Simobilov brezžični interner, pa zaradi tega ker je bila al peklensak gužva, ali pa pojma nimam kaj dela milo rečeno zanič. Oziroma primerljivo s tem ko sem se pred 12 leti povezoval preko modema pa še tam je bilo včasih na momente boljše. Maksimalen download, ki sem ga dosegel je bil 19kbps, če sem prav napisal. Upload me je pa celo malo pozitivno presenetil, je bil celih 120-160kbps. SEm klical še na simobil, pa mi osebek na drugi strani ni znal povedati kdaj imajo v plnu kaj naredit glede UMTS-a.
Mobitel pa tam sploh nima signala, oziroma telefon ga nima, pa sploh nisem potem probaval če pa mogoče je UMTS.

Je še kakšna druga možnost?? Bi pa rabil vsaj 1MB/256, pa še to je nek skrajni minimum.
Za TV me pa ne skrbi, vleče prek satelita iz vsake luknje.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
je uporabljal kdo kdaj kaj takšnega

ASTRA2CONNECT
cenovno ni lih ugodno, posebej ker piše Download up to 1024 Kbit/s Upload up to 128 Kbit/s, kar pa ni lih dosti, pa vprašanje kako se to pol v praksi obnese.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Aja pa nikjer nisem zasledil kaj ta cena 384,00 EUR pomeni? s talerjem vred? kaka je programska shema tvja, kaj je to na leto,.... vglavnem opis je men čist preveč površen
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Pojdi na sobotainfo.com in malo poišči po forumu - eden uporabnik se je pošteno razpisal na račun satelitskega interneta in ni vse tako rožnato. Po enem mesecu so mu začeli omejevati DL, čeprav v pogodbi tega ni bilo v drobnem tisku. Ko se je končno uspel obrniti na njih (štabi so nekje v tujini), so mi poslali še nek aneks z dodatnim drobnim tiskom, kjer pa je po novem pisali, da ko pokuri 5 GB, začne downstream padat.

Kaj pa 3G modem? Katera lokacija? Če si na štajerju, bi bil mogoče wimax rešitev. So ti operaterji povedali, zakaj ni možno?
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Ne sem iz okolice Slovenj Gradca, 4 kilometre zračne linije. Preveč oddaljen nisem, saj ima eden od sosedov na tem istem kablu siol internet pa je še okoli kilometre za mano obešen gor. Problem je ker so naokoli hribi in požrejo večino signala. Kje bi se pa dalo videt pokritost s tem wimax signalom? Nisem vedel da ima satelit takšne omejitve, to ne pride v upoštev, ker tolk lahko v enemu mesecu samo službeno skurima. Sicer je bilo neki govora da so dobili v naši občini neka evropska sredstva in bi naj pripeljali širokopasovni priključek do vsake hiše v naslednjih dveh letih. Sam nekak ne vrjamem dokler ni narejeno. Simobil nadgrajuje, mobitel trenutno nima v planu, telekom-siol ma vedno kak izgovor, kabelske ne bo...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik ermej pravi:
Ne sem iz okolice Slovenj Gradca, 4 kilometre zračne linije. Preveč oddaljen nisem, saj ima eden od sosedov na tem istem kablu siol internet pa je še okoli kilometre za mano obešen gor. Problem je ker so naokoli hribi in požrejo večino signala. Kje bi se pa dalo videt pokritost s tem wimax signalom? Nisem vedel da ima satelit takšne omejitve, to ne pride v upoštev, ker tolk lahko v enemu mesecu samo službeno skurima. Sicer je bilo neki govora da so dobili v naši občini neka evropska sredstva in bi naj pripeljali širokopasovni priključek do vsake hiše v naslednjih dveh letih. Sam nekak ne vrjamem dokler ni narejeno. Simobil nadgrajuje, mobitel trenutno nima v planu, telekom-siol ma vedno kak izgovor, kabelske ne bo...

Ja mislim da je vaša občina ena izmed prvih, kjer bodo optiko polagali tudi ven iz mestnega središča. Evropa lep del financira poleg...
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Na siolu je to eden izmed prodajnih paketov. Speed je samo 1/256, možen samo internet. Piši mi na pm pa bova počekirala.

Če pa maš šanso uporabljat 3G modem pa vzami raje tisto, če maš dobro pokritost. Z wimaxom dobiš tudi en grdo grd kockast talar na stavbo.
wink-1.gif
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Kak bi pa sam pojačo malo signal za 3G? Malo sem nahitro preletel tole

ojačanje signala

Morem malo bolj podrobno prebrat, imam doma eno odsluženo satelitsko, pa bom mogoče šov še enkrat na simobil in mobitel si sposodit usb modem, pa bom malo čaral.
tongue-1.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Če se ne motim T2 tudi ponuja brezžični internet. Potem imaš tudi možnost preko mobitela in simobila
 
Nazadnje urejeno: