Kako, čemu, zakaj in kdaj: REGISTRACIJA VOZILA

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.142
113
lol... čist tko za info, Generali zavarovalnica v Sloveniji je popolnoma slovenska, je pa del korporacije, katere lastniki so Čehi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.142
113
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
opravicilo, ce je bilo tole ze kje razlozeno: ali je za registracijo avta v sloveniji nujo tega zavarovati pri slovenski zavarovalnici?

če je avto registriran v Sloveniji ter ima slovenske registrske potem se ga tudi zavaruje pri kateri od zavarovalnic na slovenskem trgu. Le-te pa v sami osnovi lahko da niso slovenske (Generali, Grawe, sedaj nova zavarovalnica na našem trgu ERGO, ...).
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Mene zanima, zakaj mam lahko samo en motor registriran s popustom, drugi more bit pa polno zavarovan? Al me to agent spona? Namrec, vozim se naenkrat lahko samo z enim ane....zakaj bi bil en polno, drug pa ne?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Jaz ti uredim na oba motorja enak bonus kot ga imaš na avtu. Heh, ampak prvi pogoj je sklenitev avto police.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Mene zanima, zakaj mam lahko samo en motor registriran s popustom, drugi more bit pa polno zavarovan? Al me to agent spona? Namrec, vozim se naenkrat lahko samo z enim ane....zakaj bi bil en polno, drug pa ne?

Lahko ga pa posodiš kolegu, bratu,... in se istočasno oba vozita....
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Zavarovalnica maribor. Ja vem, da se da....ker nekateri imajo tako zrihtano.
grin1.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Mene zanima, zakaj mam lahko samo en motor registriran s popustom, drugi more bit pa polno zavarovan? Al me to agent spona? Namrec, vozim se naenkrat lahko samo z enim ane....zakaj bi bil en polno, drug pa ne?

Lahko ga pa posodiš kolegu, bratu,... in se istočasno oba vozita....

Am, motorja se ne posoja!
grin1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Kakšne so razlike v stroških med tem dvemi primeri:

1. prodam avto, ki je vozen (registiran, zvarovan, veljaven tehnični, ima tablice...)

2. prodam avto, ki je odjavljen iz prometa (brez tablic, po datumu sodeč tehnični še vedno velja)

Kolikor mi je znano, je razlika samo nakup novih tablich pri drugem primeru? Kakšen strošek je to?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
In plačilo cestnega sklada.

kaj pa je cestni sklad?

Če misliš cestnino (nadomestilo za uporabo cest), jo obstoječi lastnik dobi nazaj nakazano, ne glede na zgornjo varianto, novi lastnik pa potem sam plača cestnino za obdobje ko na novo registrira vozilo...

Cestnina se obračunava mesečno, plačaš jo za pole mesece in vrnjeno dobiš za polne "neizkoriščene mesece.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
To mislim ja. Ja pač plačaš do naslednjega tehničnega normalno, ne za celo leto.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Pri N1 (kombi furgon) z nosilnostjo do 1000kg je bilo zavarovanje/cestnina včasih ceneje, je danes temu še tako
sprasujem se.gif