Kaj vse zavarovati pri 6 let starem avtu?

mdublin

Zelenc'
3. nov 2008
3
0
1
Lep pozdrav!

ker temo že nekaj časa spremljam in vidim, da je tukaj prisotnih nekaj zavarovalniških stručkotov, bi prosil za nasvet, kaj vse zavarovati pri 6 let starem avtu. Lokacija avtomobila je v Ljubljani, ni parkiran v garaži, z njim se letno naredi cca. 20k kilometrov - večino po Sloveniji, nekaj tujine. Avto je ford mondeo, spadam pa v 11 premijski razred.
Do sedaj sem imel kasko za sklope nevarnosti 1,2,3,4 s 5% soudeležbo in delno po kombinaciji I, H in K.

Ker je cena celotnega zavarovanja okrog 1000€, me zanima, kakšni bi bili nasveti, da se tole ceno nekoliko zniža in hkrati ohrani primerno stopnjo zavarovanja?

Najlepša hvala za vaše odgovore!
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Moja osebna izkušnja:
AO in AO+, polni kasko brez odbitne franšize (izbiro servisa popravila prepustim zavarovalnici), asistenca comfort. To ti pokriva skoraj ves riziko (razen kraje), pa še pokrit si, če ostaneš na cesti doma in v tujini.
Sam imam tako zavarovanega Lanosa, ki je tudi star 10 let. Zavarovanje je sklenjeno pri Gori.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Včasih je dovolj že dejstvo, da si narediš informativni izračun tudi kje pri konkurenci.
Lahko pošlješ na ZS podatke, pa naredim izračun.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik mdublin pravi:
Lep pozdrav!

ker temo že nekaj časa spremljam in vidim, da je tukaj prisotnih nekaj zavarovalniških stručkotov, bi prosil za nasvet, kaj vse zavarovati pri 6 let starem avtu. Lokacija avtomobila je v Ljubljani, ni parkiran v garaži, z njim se letno naredi cca. 20k kilometrov - večino po Sloveniji, nekaj tujine. Avto je ford mondeo, spadam pa v 11 premijski razred.
Do sedaj sem imel kasko za sklope nevarnosti 1,2,3,4 s 5% soudeležbo in delno po kombinaciji I, H in K.

Ker je cena celotnega zavarovanja okrog 1000€, me zanima, kakšni bi bili nasveti, da se tole ceno nekoliko zniža in hkrati ohrani primerno stopnjo zavarovanja?

Najlepša hvala za vaše odgovore!

Sigurno imaš tukaj večje "stručkote" kot sem jaz.

Moje izkušnje pa so (dolgoletne):

V družini imamo oba avta zavarovana:

- ne polni kasko,

- zavarovane imamo:
- stekla,
- nalet divjadi,
- svetlobna telesa,
- ogledala,
- parkirišče,...
Znesek pa je smešen (glede na škodo, ki lahko nastane iz teh vzrokov) glede na vrednost delov.
Gre po kW, ne po vrednosti avta.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
He he, mene so naštete delne kombinacije prišle mnogo dražje kot polni kasko brez odbitne franšize (menda na delne kombinacije ni bonusa, ne bom pa trdil)...
Delne kombinacije se cenijo glede na novonabavno vrednost vozila (ne na kW)... Sta pa 2 razreda za ceno.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Delne kombinacije se cenijo glede na novonabavno vrednost vozila (ne na kW).

Verjetno je odvisno od zavarovalnice. Pri moji je takole.

So štirje razredi,
do 44 kW
nad 44 do 80 kW
nad 80 do 130 kW
nad 130 kW
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sem preveril. Pri moji se gre na kubikažo. Meja pa je nekje pri 1400 ccm. Na vse dodatne kombinacije, ni bonus/malus/odbitne franšize.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
He he, mene so naštete delne kombinacije prišle mnogo dražje kot polni kasko brez odbitne franšize (menda na delne kombinacije ni bonusa, ne bom pa trdil)...
Delne kombinacije se cenijo glede na novonabavno vrednost vozila (ne na kW)... Sta pa 2 razreda za ceno.
Pri poilnem kasku je smiselno dodati delne kombinacije (vsaj stekla, svetlobna telesa, ogledala in divjad, pa morda še parkirišče). Ker, če imaš polni kasko brez kombinacij, ti za vsako pizdarijo, za katero nisi kriv (recimo lom stekla, luči, divjad, poškodovanje neznanega vozila) zbijajo bonifikacijo. Potem drugo leto sploh nima smisla razmišljati o obnovi kasko zavarovanja.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A ja? Moja računica pravi drugače (govorimo o 6 in več let starem avtu).
Sicer pa mi je važno da imam pokrito totalko, točo... Padec za 3 PR ni tako boleč kot nakup delnih kombinacij (menjava prednje šipe...). Sicer pa pri vas še niste slišali za odkup prve škode?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
A ja? Moja računica pravi drugače (govorimo o 6 in več let starem avtu).
Sicer pa mi je važno da imam pokrito totalko, točo... Padec za 3 PR ni tako boleč kot nakup delnih kombinacij (menjava prednje šipe...). Sicer pa pri vas še niste slišali za odkup prve škode?
Povdarek je seveda na PRVI škodi.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
He he, mene so naštete delne kombinacije prišle mnogo dražje kot polni kasko brez odbitne franšize (menda na delne kombinacije ni bonusa, ne bom pa trdil)...
Delne kombinacije se cenijo glede na novonabavno vrednost vozila (ne na kW)... Sta pa 2 razreda za ceno.

Očitno so razlike med zavarovalnicami.
Jaz sem na Adriaticu in je tako, kot sem rekel: višina premije za delni kasko (ogledala, svetlobna telesa, parkirišče, divjad,...) je odvisna od kw. Odbitne franšize ni. Bonifikacija se upošteva. V primeru nastale škode to ne vpliva na bonifikacijo (da bi padel nižje). Mene pride (žal najvišji plačilni razred) s 55 % bonifikacije cca 200 EUR na leto.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Delne kombinacije z upoštevanim bonusom, prvič slišim.

Običajno so premije kombinacij vezane na kW.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Sej niso delne (je paket teh zavarovanj, ki vključuje vse razen vandalizma po plehu in gumah, kraje in toče).
Kolikor pa vem, ima to le Adriatic.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
jaz sem zavaroval danes in sicer

AO
AO+
Splošni kasko z 5% samoplačilom škode
Asistenca

Avto clio 72Kw, 2001 letnik
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
30% bonifikacije, 20 popust za vozilo staro več kot 6 let, 5% saudeležba pri škodi 168€


če bi vzel na 1% odbitne franšize bi me prišlo ca. 160€
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
hja nikoli ne veš kaj te doleti na cesti ipd.


če bom kam butnil bom avto imel porihtan, če bo totalka bom ven dobil vsaj nekaj. Zaradi teh 168€ me pa udi ne bo konec.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Pa saj ni bilo nič zlonamernega v moje postu.
Jaz pač plačujem svoje in ti svoje.
Čim manj karambolov
cool-1.gif
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik zomirp pravi:
Pa saj ni bilo nič zlonamernega v moje postu.
Jaz pač plačujem svoje in ti svoje.
Čim manj karambolov
cool-1.gif

tudi moj post ni bil mišljen kot zlonameren. vsak pač sklene tako zavarovanje ki meni da bo zanj najboljše oz. najboljše za denar ki ga misli porabiti v te namene.


LP