Kaj so SLR aparati?

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Mene zanima kaka je razlika v teh aparatih od navadnih digitalcev, naprimer Canon S 5 IS.
To so zrcalnorefleksni al kaj in kaj sploh to pomeni? A se z njimi ne da snemati filmčkov? V čemu je fora, torej če gledam naprimer Canone, teh EOS aparatov...Zakaj so dražji, v čem so boljši? Če lahko kdo razloži. Tnx.
cheer.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
...zasledil sem, da piše pri teh SLR aparatih, da je treba sliko naknadno še obdelat za dobit vidno kakovostnejšo sliko. Kaj to pomeni? Da, ko jo daš na računalnik jo moraš obdelat s programčki kot so Paint-shop ipd??? Vsako sliko posebaj??
confused-1.gif

Pa a se torej da snemat filmčke z SLRji? Sem si ogledal linke, tnx, samo so precej obsežni...
uf-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Urejanje slik ni obvezno, je pa fajn
tongue-1.gif

Jaz ponavadi urejam samo tiste, ki se mi zdijo vredu, mogoče še jih kasneje tudi objavim na kakšni strani.

Glede snemanja filmčkov.... zaenkrat še ni možno, ampak glede na to, da ima že vedno več SLR aparatov live view, bodo verjetno enkrat tudi snemanje omogočili.

Prednost SLRjev je pač v tem, da imajo večji in boljši senzor (manj šuma), da lahko menjuješ objektive, pa še kaj bi se našlo.
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
...zasledil sem, da piše pri teh SLR aparatih, da je treba sliko naknadno še obdelat za dobit vidno kakovostnejšo sliko. Kaj to pomeni? Da, ko jo daš na računalnik jo moraš obdelat s programčki kot so Paint-shop ipd??? Vsako sliko posebaj??

Da, največkrat Photoshop.


Citat:
Pa a se torej da snemat filmčke z SLRji? Sem si ogledal linke, tnx, samo so precej obsežni...

Ne, filmčke se ne da snemat.


lp, kostevc
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Urejanje slik ni obvezno, je pa fajn
tongue-1.gif

Jaz ponavadi urejam samo tiste, ki se mi zdijo vredu, mogoče še jih kasneje tudi objavim na kakšni strani.

Glede snemanja filmčkov.... zaenkrat še ni možno, ampak glede na to, da ima že vedno več SLR aparatov live view, bodo verjetno enkrat tudi snemanje omogočili.

Prednost SLRjev je pač v tem, da imajo večji in boljši senzor (manj šuma), da lahko menjuješ objektive, pa še kaj bi se našlo.

hmm, a se ne da vgradit večji in boljši senzor v navadnega digitalca za manj šuma? aha torej večji senzor, manj šuma?
cool-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Večji senzorji so dražji. Vem za en kompaktni fotoaparat, kateremu so vgradili SLR senzor: Sigma DP1, a žal so mu dali fiksen objektiv.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
...sem preveč prebral...
bonk.gif
hehe, pa mi zdaj ni jasno kaj pa je pol RAW format slike, v čem je prednost tega formata?
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Tale tema in pa še ena starejša ("Kako fotografirati: koncert") sta mi dali idejo. Kaj ko bi začeli pisati vodiče, tutoriale v zvezi s fotografijo?
Če nekdo veliko ve o neki stvari, lahko napiše malo daljši post o določeni tematiki, ostali pa potem s komentarji sooblikujejo prvi post. Če je avtor kaj pozabil, narobe napisal, ne dovolj jasno itd. lahko potem s pomočjo ostalih dopolni.
To ne bo samo pomagalo drugim, ampak bo tudi avtor lahko preveril svoje znanje. Taka tema nato lahko postane sticky in tako ne bo vsake toliko časa odprta nova tema na isto vsebino, kjer se stvari ponavljajo ali izgubljajo.
Ali pa zelo dober tutorial prevedemo iz drugih jezikov, saj vsi ne znajo angleško, nemško, francosko itd.

lp
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
Tale tema in pa še ena starejša ("Kako fotografirati: koncert") sta mi dali idejo. Kaj ko bi začeli pisati vodiče, tutoriale v zvezi s fotografijo?
Če nekdo veliko ve o neki stvari, lahko napiše malo daljši post o določeni tematiki, ostali pa potem s komentarji sooblikujejo prvi post. Če je avtor kaj pozabil, narobe napisal, ne dovolj jasno itd. lahko potem s pomočjo ostalih dopolni.
To ne bo samo pomagalo drugim, ampak bo tudi avtor lahko preveril svoje znanje. Taka tema nato lahko postane sticky in tako ne bo vsake toliko časa odprta nova tema na isto vsebino, kjer se stvari ponavljajo ali izgubljajo.
Ali pa zelo dober tutorial prevedemo iz drugih jezikov, saj vsi ne znajo angleško, nemško, francosko itd.

lp


Zelo dober predlog!
cheer.gif



Jst sm za ...
cool-1.gif



lp, kostevc
cool-1.gif