Kaj se spet gredo ljubljanske srajce?

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Spet delajo nekaj na pamet:gorjaca: Prekleta banda Ljubljanska.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Kaj ima Ljubljana z tem ? Predlagaj županu MB, naj on prevzame finansiranje doma, ki očitno ni več potreben.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Financiranje ni problem!
Gre za vsiljevanje dvojne rešitve; zaprtje doma vs prevzem s strani Centra za govor in sluh, kateremu pa ta gradnja ne nudi funkcionalnih rešitev.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Kdo, pa ima po tvoje, če ne Ljubljana? Kje je sedež minstrstva za šolstvo? V Kopru? Kaj ima veze, če je v domu samo 60 dijakov? Dokler zadeva posluje pozitivno je rentabilna. Lahko bi ostalo zapolnili s študenti. Itak primanjkuje študentskih postelj. Samo se ta informacija verjetno izgubi pri Trojanah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Informacija se zgubi s prevodom.
Problem je pogost pri vsem, kar pride iz območij severneje od Lj. Razumejo samo južno govorico in rešitve temu primerne. No, jugovzhodno, če smo bolj natančni.
:evil:

Mogoče pa je ravno to problem, da so poslovno uspešni. Sramota. Saj se tudi Pošto Slovenije precej raje vlači po medijih od marsikatere druge organizacije v lasti države, ker je Pošta kljub kakim nam čudnim odločitvam pravna oseba z dobičkom. To se redko izpostavi. Raje se izpostavlja slabosti, ki jih ne manjka niti v drugih organizacijah v lasti države, ki poslujejo z nulo ali v rdečih številkah.
Prav je, da "lastnik" aktivno dela s svojo lastnino. Žal (ali k sreči) zaposleni pri tem nimajo veliko besede ne v zasebnem sektorju in prav bi bilo, da tudi ne v javnem sektorju. Čeprav je vse to "naše". "Naše" je v toliko, da definiramo svoje predstavnike preko volilnega listka. Sicer pa to niti pod razno ni "naše".
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
527
82
28
Informacija se zgubi s prevodom.
Problem je pogost pri vsem, kar pride iz območij severneje od Lj. Razumejo samo južno govorico in rešitve temu primerne. No, jugovzhodno, če smo bolj natančni.
:evil:

Mogoče pa je ravno to problem, da so poslovno uspešni. Sramota. Saj se tudi Pošto Slovenije precej raje vlači po medijih od marsikatere druge organizacije v lasti države, ker je Pošta kljub kakim nam čudnim odločitvam pravna oseba z dobičkom. To se redko izpostavi. Raje se izpostavlja slabosti, ki jih ne manjka niti v drugih organizacijah v lasti države, ki poslujejo z nulo ali v rdečih številkah.
Prav je, da "lastnik" aktivno dela s svojo lastnino. Žal (ali k sreči) zaposleni pri tem nimajo veliko besede ne v zasebnem sektorju in prav bi bilo, da tudi ne v javnem sektorju. Čeprav je vse to "naše". "Naše" je v toliko, da definiramo svoje predstavnike preko volilnega listka. Sicer pa to niti pod razno ni "naše".
Poslovno uspešni... 60 dijakov in 21 zaposlenih. Le kakšne plače imajo? In kakšna je cena namestitve za dijaka? Da si lahko poslovno uspešen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
527
82
28
Pismo no. na tako kvadraturo so nas na GRM-u NM spravi 3 dijake ne pa 2. Umes med posteljami si mel placa za hoditi, mizica za 2 osebi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Sej za to se gre... Dijakov ni praktično nič gredo se turizem in potem so seveda lahko rentabilni pa se država (so)financira stroške pa marsikaj najbrž... Zdaj pa pac ne bi več... Saj se rečem, da morajo biti dijaški domovi vedno in povsod rentabilni, gre tudi za aspekt družbenega dobrega, ampak v MB (in ne nekje v vukojebini) imeti 3 in v enem jih iščeš... Je za pogledat, no... Pa zanimivo kako država za vsak papir rabin leta in leta tle pa iz danes na jutri zaprejo dijaški dom. Malo morgen. Nalagajo eni, da bi lahko z lopato kidal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Ko sem bil jaz v dijaškem smo bili po 3je po sobi. 20 let pred mano so bili po 4-je.

Sedaj je postal pa kao "športni" dom ali nekaj takega so pa samo po 2 še. Subvencionirajo pa športne zveze ali nekaj takega. Zgleda, da se da če si malo fleksibilen.

Pa včasih so se šli turizem poleti, ko je bil dom prazen. Sedaj je zaprto čez poletje.