Kaj potrebujem za

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
za samostojni sistem v vikendu kjer ni elektrike?
Priključeno bi bilo: ledice za razsvetljavo v treh prostorih, napajanje notebooka in telefona, ter TV (do max 80 diag.).
Zamislil sem si, da bi vse poganjal agregat (po spec. max 2000W-realno 1800W trajno 1400W - za testiranje sem priklopil fen z močjo 2000W in se je agregat kar mučil - po drugi strani se krožna žaga 1350W (soft zagon) ni zagnala, istočasno pa so delali brez problema tračni brusilnik 500W, vrtalnik 900W in oblč 650W vsi brez obremenitve). Agregat bi polnil dva akumulatorja (vsak 80A/h-po potrebi max 100A/h) iz akumulatorjev pa bi z dvema pretvornikoma (2 x 1200w- eden za luči in TV drugi za ostalo) dobavljal el. porabnikom.
Zanima me kaj bi bilo idealno, da bi akumulatorja zdržala čim več ciklusov - kakšen polnilec bi bil OK - a recimo tisti iz Lidla ali kaj bolj profi?
Kakšno regulacijo - komando bi dali, da se vidi koliko sta aku. prazna - da ju nebi preveč izpraznil?
Ker razen agregata in pretvornikov nimam še ničesar, sem odprt za alternative. Edini želji sta, da bi agregat delal max 3h/dan in da bi aku. zdržala čez zimo, da jih nebi bilo treba odklapljat in dajat na toplo. .