Kaj narediti - zamakanje v stanovanje

Floki

Guru
6. sep 2007
9.927
3.039
113
Če bi bila res nuja pa da si blizu LJ bi se dalo sam če je stavba višja od 35 m bi moral povedat ker bi rabil dva štrika. Pa da se da štrik na strehi kam pripet. Aja nisem pa gradbinec tak da za mnenje bi moral kdo drug komentirat.
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sam neki. tebi zamaka od zunaj na notr. kar je precej jasno. torej iz fasade na not. a pride pod fasado na razpoki, ali pa pri sosedu je problem upravnika. iz skupnega dela pride v tvoj rejon. za skupni del je upravnik. če od soseda teče za fasado, se dela škoda na skupnem prmeoženju. to je spet v domeni upravnika.

kdo je upravnik? probaj mu rzaloziti kot sem jaz tebi
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.927
3.039
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:

kdo je upravnik? probaj mu rzaloziti kot sem jaz tebi

hysterical-1.gif


upravnik misli da je njegova pamet = čak noris ^89 torej mu boš težko kaj razložil.....vem pri nas je enako
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.662
1.262
113
To je moj bivši blok. Kriva je fuga. Puščalo je že pred leti (takoj po izdelavi 1976) in še enkrat pred nekaj leti. Obakrat je fugiranje pomagalo. Kolikor jaz poznam ta sistem gradnje, sosedovo okno na to nima vpliva.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik jezek pravi:
To je moj bivši blok. Kriva je fuga. Puščalo je že pred leti (takoj po izdelavi 1976) in še enkrat pred nekaj leti. Obakrat je fugiranje pomagalo. Kolikor jaz poznam ta sistem gradnje, sosedovo okno na to nima vpliva.

No, meni pa upravnik zatrjuje, da je po njihovih dolgoletnih izkušnjah vedno krivo kakšno okno.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Možno, da ni ne eno ne drugo, žal !!!

Sem imel primer pred leti, ko mi je tako teklo v eno stanovanje, ravno tako ob oknu, je pa na srečo udarilo še v dn sobo povsem na drugi strani bloka, no rešitev smo iskali 2 meseca in upravnik je gledal streho, balkone, ki so bili kar 3 nd. višje.

Ker tudi voda ni bila povezana z dežjem je kar udarila, je en inštalater, ki sem ga za mnenje najel predlagal, da se v gornjem stanovanju naenkrat obremeni vse odtoke vode, se pravi v pomivalca smo natočili vodo in počakali, da je prišel do tam, ko mora to vreči ven, korito v kuhinji smo napolniki do roba in čakali, enako še v kopalnici pralni stroj, banjo in vse umivalnike. Potem smo vse to na enkrat odprli in še vodo v wc ju potegnili in iz spodnjega stanovanja, kjer je zamakalo priteče gor vodovodarjev sin, naj nehamo ker močno teče in naj gremo brisati ......................

Ker ni bilo več dvoma je ta isti inštalater na stroške soseda zgoraj gledal naprej in ugotovil na koncu, da so sifoni v kopalnici slabo zalikani do ploščic in, ko je bilo več iztokov na enkrat se je voda v sifonu na enkrat dvignila in bi recimo sosedu morala udariti na sifonu ven, ker pa je bil ta slabo zadelan nezalikan, se je pa tam prelila na izolacijo in pod estrihom do betonske plate potem pa na najnižjo točko in je začelo na najnižjin točki na stiku plata - stena curiti, ravno enako, kot tebi, saj voda ni imela kam drugam.

Tako, da preveri še to !!!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
fuga je.

skor nemogoče, da bi bilo okno soseda.

Tudi jaz bi to rekel...ker če bi bilo okno bi zamakalo že sosedu in bo tudi on opazil, pa tudi čez plato ne bi takole zatekalo kot pri tebi.
Kar se mene tiče je 99,9 % fuga v fasadi.

(probaj se zmenit z upravnikom da zrihta avto dvigalo ter nekoga ki bo fugo zaprl (še prej pa spraskal staro fugiranje ven) z zadevo nepropustno za vodo..s tem da ti zrihtaš izvajalca...ker če ga bo upravnik se bo itak zmenil na pol, onemu, ki bo delal bo pa itak dol viselo - važno da bo naredil kar bo naročil upravnik in ne ti. )
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
vaš kaj naredi:
sosed očitno sodeluje pri reševanju tvojega problema.
Sredi sončnega dne, ko bo vse suho, tik nad fugo začni nalivat vodo s šlavfom. nekako pogruntaj kam ga boš priklopil (ali pa kako tuš cev podaljšaj.
tako boš še najlažje ugotovil ali je res fuga ali ne.
Če bo okno po nekaj časa suho, se preseli na višjo točko- sosedovo okno.
Preden boš pa to naredil pa nekako testiraj kako dolgo po začetku dežja tebi začne zamakat.
Če ti začne zamakat tri dni po dežju, potem znate porabiti veliko vode.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
vaš kaj naredi:
sosed očitno sodeluje pri reševanju tvojega problema.
Sredi sončnega dne, ko bo vse suho, tik nad fugo začni nalivat vodo s šlavfom. nekako pogruntaj kam ga boš priklopil (ali pa kako tuš cev podaljšaj.
tako boš še najlažje ugotovil ali je res fuga ali ne.
Če bo okno po nekaj časa suho, se preseli na višjo točko- sosedovo okno.
Preden boš pa to naredil pa nekako testiraj kako dolgo po začetku dežja tebi začne zamakat.
Če ti začne zamakat tri dni po dežju, potem znate porabiti veliko vode.

To bi pomoje šlo. Zamakat začne zelo hitro, ko se voda ulije po fasadi. Bom kar od soseda dol zlival, bo lažje.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Možno, da ni ne eno ne drugo, žal !!!

Sem imel primer pred leti, ko mi je tako teklo v eno stanovanje, ravno tako ob oknu, je pa na srečo udarilo še v dn sobo povsem na drugi strani bloka, no rešitev smo iskali 2 meseca in upravnik je gledal streho, balkone, ki so bili kar 3 nd. višje.

Ker tudi voda ni bila povezana z dežjem je kar udarila, je en inštalater, ki sem ga za mnenje najel predlagal, da se v gornjem stanovanju naenkrat obremeni vse odtoke vode, se pravi v pomivalca smo natočili vodo in počakali, da je prišel do tam, ko mora to vreči ven, korito v kuhinji smo napolniki do roba in čakali, enako še v kopalnici pralni stroj, banjo in vse umivalnike. Potem smo vse to na enkrat odprli in še vodo v wc ju potegnili in iz spodnjega stanovanja, kjer je zamakalo priteče gor vodovodarjev sin, naj nehamo ker močno teče in naj gremo brisati ......................

Ker ni bilo več dvoma je ta isti inštalater na stroške soseda zgoraj gledal naprej in ugotovil na koncu, da so sifoni v kopalnici slabo zalikani do ploščic in, ko je bilo več iztokov na enkrat se je voda v sifonu na enkrat dvignila in bi recimo sosedu morala udariti na sifonu ven, ker pa je bil ta slabo zadelan nezalikan, se je pa tam prelila na izolacijo in pod estrihom do betonske plate potem pa na najnižjo točko in je začelo na najnižjin točki na stiku plata - stena curiti, ravno enako, kot tebi, saj voda ni imela kam drugam.

Tako, da preveri še to !!!

Hvala, ampak pri nas ne more bit to, ker je povezano izključno samo z deževjem.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
ksz: ce se z upravnikom ne da nič dogovoriti oz. če je preveč pameten, ga lepo prijavi na stanovanjsko inšepkcijo - http://www.iop.gov.si/index.php?id=6205, vse lepo podkrepi z slikami in dopisi, ki si jih poslal upravniku in da se tebi dela škoda in da se dela škoda na skupnih delih in napravah. Če ne gre na lep način gre na grd način.