Kaj naložiti na Samsung Galaxy S4

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Včeraj sem pri Mobitelu po akcijski ceni za 302 EUR (z bonom za 250 EUR) kupil Samsung Galaxy S4. Je kar huda stvarca, ker sem doslej imel Nokia n97 Mini (zmeda) bi prosil, če ste tako prijazni, da napišete, kaj imate gor naloženo. Zagotovo bo tudi meni prav prišlo.

Dodatno me zanima, kako je z navigacijo.

Sem še pobrskal tudi po temi Uporabni programi za Android, bi pa rabil še kak dodaten namig.

Vnaprej hvala.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Google ima navigacijo že naloženo, za po Sloveniji bo dovolj (sigurno imaš kak podatkovni paket zraven). Sicer pa na torrentih poišči iGo + zemljevide.

Glede ostalih aplikacij? Jaz imam naloženo:

Chrome za brskanje (možno, da ga že imaš gor)
Žurnal24 za novice
OdpiralniČasi za odpiralne čase seveda
Radarshare za javljanje/preverjanje radarjev
BSPlayer za filme
Dež za vremensko napoved in radarsko sliko
Easy Batter Saver za podaljšanje baterije
Planet Televizija za gledanje planet tv
Power Toggles za hiter vklop/izklop gps, bluetooth, podatkov in lučko
Razmere na cestah za prometne informacije

No pa še cel kup drugih, ampak niso tak splošne (Temaviewer, logmein...).
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.570
2.420
113
Navigon in Copilot, če se zgubim.

Pa Runtastic za elektronski števec za hojo in bajk :p
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Če SIOL TOP TRIO, lahko samo osnovni in Mobilno naročnino vežeš za 2 leti, dobiš bon za 250 EUR za nakup GSM aparata.
Trio imaš še 2 meseca zastojn, pa še HBO pakete ter HBO on demand za 6 mesecev.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Če SIOL TOP TRIO, lahko samo osnovni in Mobilno naročnino vežeš za 2 leti, dobiš bon za 250 EUR za nakup GSM aparata.
Trio imaš še 2 meseca zastojn, pa še HBO pakete ter HBO on demand za 6 mesecev.

Meni poteče naročnina na Siolu in bom verjetno vzel Trio Hbo.

Ali moram potem vzeti tudi naročnino na Mobitelu, če želim priti ugodno do S4?

Black
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Oboje moraš vezati za 2 leti. Sta bili pri sosednjem okencu ena mami in hči in nista dobili bona, ker imata še en anex. Sicer pa za uradno razlago pojdi rajši na www.mobitel.si ali pokliči 080 8000. Meni so dali GSM še celo na obroke. Ker je ista cena nisem težil z 1x plačilom.
smile-1.gif



paket TopTrio

Bon za 250 € za nakup novega mobitela

Da me ne bojo moderatorji banali. Mogoče bo še kdo izkoristil.
smile-1.gif
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Imam eno opcijo, za doma bi si vzel Trio+hbo, bon pa bi dal dedku in bi on vzel za sebe penzion paket, ki bi mu ga seveda plačeval jaz.

Tako bi bila S4ka moja za 24 krat 12€...

Meni se zdi ok ponudba, sem sicer pri simobilu in imam dober paket zato ne bi menjal operaterja.

Ali so telefoni na Mobitelu odklenjeni za druge sim kartice?

Black
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Še moje razmišljanje in tudi vprašanja, ki sem jih naslovil na info@telekom.si. Zaenkrat še ni odgovora.

Citiram:

Spoštovani, Naj najprej omenim, da smo naročniki vaših storitev od začetka "pojava" ADSL in naprej. Trenutno imamo paket Trio Osnovni z programsko shemo 170 in še nekaj programov. Plačujemo pa mesečni znesek (brez pogovorov) in s popustom (posledica programa zvestobe) v višini 43,83€. Prosim za nekaj razjasnitev o novih paketih TopTrio.

Prvo moram grajati predstavitev programskih shem na vaši internetni strani http://www.siol.net/trio/paketi_toptrio.aspx.
Paketi so razvrščeni: TopTrio Osnovni, TopTrio Mini HBO, TopTrio, TopTrio HBO in TopTrio Mega HD. Če pa kliknem za podrobnejše informacije o TV programih oziroma za podrobni seznam TV programov, pa se prikaže poimenovanje: MEGA HD, STANDARDNI, OSNOVNI, MINI!?! Če klinem za seznam programov v paketu TopTrio, se na seznamu nahaja tudi HBO in HBO comedy. Na osnovni strani http://www.siol.net/trio/paketi_toptrio.aspx ni kljukice za ta dva programa. Prosim razjasnite.

Opažam, da sta programa Šport TV 2 in Športklub+ samo v paketu TopTrio Mega HD. Seveda če sem vse skupaj razumel prav. Torej, če hočem imeti programa Šport TV 2 in Športklub+, moram plačati dodatnih 11€ na mesec več v primerjavi s paketom TopTrio? Prosim razjasnite.

Če se vežem za dve leti. Kako je s programom zvestobe? V programu zvestobe vsake 4 mesece potdrim popust 10% za naročnino. Ali bi pri prenovi paketa iz Trio osnovni (MegaHD programska), ki ga imamo sedaj, na novi paket TopTrio imel še lahko popust 10% na naročnino? Prosim razjasnite.

Če bi delal izračun za paket (če prav razumem vse skupaj), ki mi omogoča gledanje programov Šport TV 2 in Športklub+, bi me v 24 mesecih stale vaše storitve 1.295,80€. Trenutni paket pa me v 24 mesecih stane 1051,95€. Razlika nanese 243,88. No, to pa je že tista razlika za vaš bon. Bon, ki če ga hočem koristiti pametno, me ponovno stane še vezave na Mobitelu za 24 mesecev. Cene recimo Galaxy s4 na www.mobi.svet je 499€. Nakup brez vezave na Mobitelu (677,97€) z upoštevanim popustom 250€ pa bi bil 427,97€.

Če potegnem črto. Minus za mene, plus za vas. No, pa vsaj to že veste. Za spremembo paketa se bom odločil na podlagi odgovora o popustu za naročnino in o programski shemi, ki se tiče športnih programov, zato vas prosim za obrazložitev kako je s tem.


Konec citata.

Kar hočem povedati je to, da so pakete spremenili tako, da tistih 250€ prinesejo notri v dveh letih. Folk pa navali k svina na buče. Dejte mal s svojo glavo razmišljat. To, da se vežete pri komurkoli za 2 leti, je vedno nategancija!
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
To je način, da stranko prisilijo da ostane pri operaterju vsaj 2 leti. Če si nekje zadovoljen in bi itak ostal tam in imaš z vezavo recimo leto dni 33% popust potem ne vidim zakaj ne. Če pa nisi zadovoljen pa ne vem zakaj bi se vezal
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
@Fireman, popust zvestobe ti ostane, če se vežeš za 2 leti stane Galaxy S4 akcijsko 302 EUR (z bonom za 250 EUR). Pa še 2 meseca brezplačno računaj. Meni se je izšlo.
smile-1.gif

.
@Blackbery, če boš šel naročit, posebej povej, naj ti dajo 2 meseca brezplačno in HBO, meni so dali brez (po pomoti) in sedaj urejajo naknadno.
smile-1.gif


@Vsi ostali, ki ste že imetniki Samsung Galaxy S4, ima še kdo kak predlog glede Aplikacij, torej, kaj je še uporabnega?

Hvala za info.
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
stari ti si en tak "tečnež" kot jst:) Tud že en teden pišem in klicarim.
Kar me je najbolj zmotlo je blo pa to, da mi noben ni znal 100% zagotovit kako je zares. Šele potem po mailu, ko sem zahteval vse pisno, smo se zmenli. No tukaj jih lahko pohvalim, ker so šli v mojo korist. Edino pravilno, da si se razpisal, ker le tako dobiš točne informacije, ko se na zadeve malce preveč spoznaš;) Mal jih jebe, ker imajo miljon kombinacij in se potem še te med seboj izključujejo.

Vrjetno pa res nisi pričakoval, da boš z novim paketom kaj privarčeval;)??


Glede programske sheme pa sem tudi potreboval 20min, da mi je tip na 080 po kmečko razložu, da je hbo v seznamu na osnovnem paketu samo kot opcija in da ga zares nimaš.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Moja situacija je sledeča, trenutno plačujem siol optiko net in tv 39€

Če vzamem siol mini hbo 20/20 net, tv+hbo,+telefon je 41€

Razlika 2 piskava €, s tem da bom imel tudi siolbox, ki pa ga doplačam 29€

Do tukaj je vse ok, oziroma se mi zdi ponudba ok, predvsem zaradi hbo-ja, ker imam rad filme, serije...


Ta dodatna ponudba bon za 250€, pa je tako-tako.

Meni, ki imam dobro simobil ponudbo za vedno, 12€ do konca zemeljskega obstoja, se ne izplača iti na mobitel in vzeti s4.

Če bi bil na mobitelu, je pa to super deal, 24*12€ za novo S4-ko + naročnina, ki pa jo mobitelovci že imajo.

Opcija bi bila, če bi kdo od znancev podaljšal naročnino na Mobitelu, jaz pa bi potem na njegov račun vzel s4


Black
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Ne da mi miru zato sem malo računal:

Mobitel 24*12.6€=302€
http://www.mobitel.si/telefoni-in-naprave/aparati.aspx?aid=2127&pu=0
Koliko je najcenejša naročnina v akciji, ker se je za to "ugodnost" potrebno vezati?
Sigurno je vsaj 10€ na mesec
302+24*10=542€
Ok, pri naročnini sicer špekuliram, ker ne vem koliko je najnjižja naročnina v akciji...

Mobisvet
http://www.mobisvet.si/index.php?route=product/product&path=24&product_id=126
499€+ortopaket za 15€*24€
859€

Morda še kakšna ideja, morda sem kaj napačno računal

Black
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Glede na to, da imaš očitno Androida ... Naj še omenim, da meni na tablici pride prav aplikacija za zaklepanje aplikacij, slik, nastavitev ipd. najdeš jo tu:
Perfect App Protector Pro
Skype
Weather Pro
Dež
Winamp Pro
Prey Anti Theft - Odlična aplikacija za sledenje naprave, če jo kdo ukrade
Mobitelov Komunikator
Facebook Messenger
BSPlayer
Bluetooth Remote PC - za upravljanje tipkovnice na računalniku ipd
HBO GO Slovenija
Planet TV
Voyo
SiOL TViN

Pa še kaj bi se našlo ... ali vse to je obvezno na moji tablici.
wink-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Specialno za S4, ki ima edini senzor za temperaturo in vlago, je aplikacija Galaxy S4 All-in-1 Thermometer.
 

MaTejHo

Pripravnik
4. jul 2009
340
0
16
Ambient Temperature Galaxy S 4
Barcode Scanner
Camera ZOOM FX
Ceneje.si
Checklist
Chrome Browser
Clean Calendar Widget Pro
Color Splash FX
Degusto Slovenija
Delo
Dež - Slovenian rain radar
eBay
ElectroDroid Pro
Endomondo Sports Tracker PRO
EuroBasket 2013 Official
Feedly
Firefox
Flashlight Widget
French in a Month
Ghost Commander File Manager + Samba plugin
Google Drive
Google Keep
Google Goggles
Hofer Slovenija
IMDb Movies & TV
Jamie's 20 Minute Meals
Kino Predstave
Koalcat's Clear
Kjesitaksi
LanDroid
Lapse It • Time Lapse • Pro
Layar
mCOBISS
Mileage
Moje Kartice
OdpiralniČasi
OruxMaps Donate
Paper Camera
Parkirišča
Planet Siol.net
Prevoz.org
RTV Slovenija - rtvslo.si
SketchBook Mobile
Smart Tools
SoundHound
Speedtest.net
Tasks To Do Pro, To-Do List
Termania - slovarji
TVsporedi
Wake On Lan
Wifi Analyzer
Wikipedia
Winamp Pro
 

MaTejHo

Pripravnik
4. jul 2009
340
0
16
Določene aplikacije se dnevno uporabljajo, določene tedensko, mesečno, sezonsko, nekatere pa sem samo kupil/inštaliral pa potem mogoče par krat uporabil